yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: AP
  24 שעות • 15.08.2018
  "אני כבר לא הראפר הצעיר והפרוע שהייתי"
  למרות שהוא במקום הראשון ברשימת השחקנים הרווחיים בעולם, מארק וולברג לא מרשה לעצמו לנוח לרגע. בין ניהול רשת המסעדות שלו ושלל העסקים שכוללים גם סוכנות רכב, הוא מגלם עכשיו סוכן סי־איי־איי בסרט "מייל 22", ומקווה לדבר אחד: "שהילדים שלי יניחו את האייפד בצד ויתחילו להתייחס אליי"
  איילה אור־אל, לוס־אנג'לס

  כבר חמש שנים שבין מארק וולברג והבמאי פיטר ברג מתנהל סיפור אהבה אפלטוני. השניים התאהבו על סט הסרט "השורד האחרון" ומאז לא מפסיקים לעבוד ביחד. סרטם הרביעי המשותף הוא "מייל 22", שעולה היום בבתי הקולנוע אצלנו.

   

   

   

  וולברג (47), שהספיק במהלך חייו לעבוד כראפר, דוגמן, מסעדן וסוחר מכוניות, נכנס לבית המלון ארבע העונות בבוורלי הילס ונראה הרוס מעייפות. מה הפלא עם כל העיסוקים שיש לו. הוא התחיל את היום עם הסעת ארבעת הילדים שלו לקייטנות הקיץ, נתן ראיונות כל השבוע על סרטו החדש וגם היה צריך לדאוג שהכל דופק כמו שצריך עם העסקים הרבים שלו.

   

  אבל אם תשאלו אותו, הוא הכי אוהב לגלם את תפקיד האב. "צילמנו בקולומביה שישה ימים בשבוע, כך שלא יכולתי לחזור הביתה בסופי שבוע כמו שאני עושה תמיד כשאני מצלם בארה"ב", הוא מספר. "היה לי קשה להיות רחוק מהילדים. זה היה החלק הכי קשה בזמן הצילומים".

   

  לפחות היה לך את פיטר. נראה שאתם די אוהבים לעבוד ביחד.

   

  "כן, אני ופיט אוהבים אחד את השני וכיף לנו לעבוד ביחד. אנחנו מוציאים את הטוב ביותר אחד מהשני. כשהוא בא אליי עם הרעיון לסרט, היה לי ברור מיד שאני הולך לעשות אותו. גם בגלל שהוא קשור אליו וגם בגלל שהדמות שלי בסרט היא מעין דמות הנבל ולא גילמתי מישהו כזה כבר הרבה זמן, אז זה גם היה גורם משיכה".

   

  נו, אז יש סיכוי שתקרא לאחד ההמבורגרים ברשת המסעדות שלך על שמו של פיטר? זה מה שלפחות שמעתי ממנו.

   

  "לא, הוא לא הולך לקבל אף המבורגר על שמו".

   

  מתוך הסרט "מייל 22"
  מתוך הסרט "מייל 22"

   

  טרגדיות אמיתיות

   

  "מייל 22" עוקב אחר ג'יימס סילבה, קצין מודיעין בכיר ביחידה עילית של הסי־איי־איי, שצריך ללוות קצין משטרה לנקודה מסוימת על מנת להבריח אותו מהמדינה בתמורה למידע חשוב. הדרך לנקודה שבה המטוס אמור להבריח את הקצין מחוץ לגבולות המדינה היא 22 מייל מסוכנים במיוחד, מאחר שטרוריסטים מנסים להשתיק את קצין המשטרה אחת ולתמיד.

   

  פיטר ואתה צילמתם שלושה סרטים ביחד ושלושתם מבוססים על סיפורים מהחיים. מה הביא אתכם לצלם סרט שאינו מבוסס על אירועים אמיתיים?

   

  "הסרטים שצילמנו ביחד היו מבוססים על טרגדיות אמיתיות ואנשים שחוו אובדן. אלו מטבע הדברים סרטים מסובכים לצלם. אז החלטנו לעשות משהו משלנו, כיף ושונה. משהו שהוא הגרסה שלנו לגוד־טיים, סרט אקשן שמונע על ידי דמויות".

   

  יצא לך להיפגש עם סוכני סי־איי־איי במסגרת העבודה על הסרט?

   

  "לא ממש. ניפגשתי עם אנשי סי־איי־איי לשעבר שהיו יועצים על הסט, אבל לא נפגשתי עם סוכנים אמיתיים. נסענו לשגרירות האמריקאית בבוגוטה אבל לא הייתה לנו גישה אליהם. הם הציצו החוצה מהדלת וחזרו בחזרה לחדרים שלהם. היה לנו ידע על העולם הזה והאנשים שחיים בעולם הזה וזה היה מספיק על מנת לצלם את הסרט. ואגב, הדמויות שלנו אמנם פיקטיביות, אבל אנשים כאלה קיימים במציאות. אנחנו לא שומעים עליהם כי הם פועלים מאחורי הקלעים".

   

  המבקרים קוטלים

   

  הבחירות של וולברג כשחקן ומפיק בשנים האחרונות לא היו תמיד מוצלחות. למעט "כל הכסף שבעולם", הסרטים שלו — מ"רובוטריקים: האביר האחרון" ועד "גבר גבר" הראשון והשני — נקטלו באכזריות על ידי המבקרים. לא שזה הזיז לקהל, שדווקא נהר לאולמות הקולנוע. בשנה שעברה וולברג כיכב בראש רשימת השחקנים המרוויחים ביותר של מגזין "פורבס", עם 68 מיליון דולר באותה שנה בלבד.

   

  הסכום הזה לא כולל את הכספים שהוא מרוויח מ"וולברגס", רשת המסעדות שפתח עם אחיו דוני ופול ב־2011. בשנים האחרונות מארק נכנס גם כשותף במותג מים, וביולי השנה רכש סוכנות רכבי שברולט בקולומבוס, אוהיו. בין לבין הוא גם משקיע בנדל"ן ומפיק סדרות מצליחות כמו "הפמליה" שנכתבה בהשראת סיפור חייו. נראה שוולברג מתכונן ליום שבו יימאס לו לשחק והוא ירצה לפרוש לפנסיה, למרות שעם הון אישי בסך 225 מיליון דולר, הוא יכול לפרוש כבר עכשיו.

   

  גילמת שוטר בסרט על פיגוע הטרור בבוסטון. עכשיו אתה מגלם סוכן סי־איי־איי. למדת משהו חדש על המלחמה בטרור מהסרטים האלו?

   

  "כן, שקורים כל הזמן דברים שאנחנו לא מודעים אליהם. דברים מטורפים ומסוכנים שאנחנו לא מודעים אליהם, ומרגיע לדעת שיש מישהו שמגן עלינו".

   

  זה סרט אלים למדי, לא מסוג הסרטים שהילדים שלך יכולים לצפות בהם. איך האבהות משפיע עליך, אם בכלל, בבחירת הפרויקטים שלך?

   

  "יש כמה סיפורים מיוחדים שאני רוצה לפתח שיתאימו יותר לילדים. אני לא יושב ומחכה שישלחו אליי תסריטים מהאולפנים אלא מנסה ליצור דברים בעצמי. כשיצא הסרט 'טד', הילדים שלי שמחו כי הם חשבו שסוף־סוף יוכלו לראות סרט שלי. הם ראו את הפרסומות על האוטובוסים ובכל מקום וביקשו ממני ללכת לראות אותו, אמרתי להם שלא מדובר בדוב נחמד ומנומס כל כך”.

   

  האבהות שינתה אותך?

   

  "ב־100% אחוז. אני לא אותו ראפר צעיר ופרוע שהייתי. אני הרבה יותר רגוע היום, איש משפחה לכל דבר. אם תשאלי אותי מה הדבר שאני הכי נהנה לעשות בחיים, אענה לך: להיות עם הילדים שלי, בתנאי שהם יניחו את האייפד שלהם בצד ויתייחסו אליי. יש לי תחרות קשה מול כל הגאדג'טים".

   


  פרסום ראשון: 15.08.18 , 20:14
  yed660100