yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: טל שחר
  24 שעות • 28.08.2018
  מציאות בע"מ
  הריב עם אביבית בר זוהר, ההאשמות ברדיפת פרסום, הקללות והטוקבקים המרושעים: אדל בספלוב יצאה מבית האח הגדול עם דמעות בעיניים. אבל האם זה אומר שהריאליטי הרביעי שהיא משתתפת בו יהיה גם האחרון? בן הזוג מאץ' עבד היה שמח אם כן, אבל אל תבנו על זה | ראיון צבעוני
  יואב בירנברג

  אחד הדברים הראשונים שאדל בספלוב עשתה לאחר ההדחה מבית האח הגדול היה להיכנס לחשבון האינסטגרם. בכל זאת, כמי שמתחזקת 355 אלף עוקבים, זה לא היה פשוט עבורה להיות מנותקת מהרשת תקופה כל כך ארוכה. אבל גם היא, חיית ריאליטי משופשפת, כמעט התמוטטה ממה שקראה שם. "קיבלתי המון רוע בגלל אביבית בר זוהר", היא יורה בקצב של מכונת ירייה. "אנשים כתבו לי דברים מזעזעים ברמות — 'איזה מסריחה את!', 'יא מגעילה', 'טוב שעפת מהבית, יא חתיכת יצורה', ו'תודה לאלוהים שהעפנו אותך מהבית'. והיו עוד דברים יותר קשים. תגידו לי, אתם נורמלים?! אתם לא רואים שעומד פה בנאדם רגיש שנפגע מהתגובות שלכם?! באותו רגע אמרתי, 'אדל, תשחררי את זה'".

   

  אם בספלוב לא הייתה דמות בשר ודם, מפיקי תוכניות הריאליטי היו צריכים להמציא אותה. בספלוב מבטאת כנראה הכי טוב שאפשר את רוח התקופה. היא בדיוק מה שנדרש כדי להפוך לכוכב בשנת 2018. היא משחקת על התפר שבין אושיית אינסטגרם, דוגמנית וכוכבת ריאליטי בלתי נלאית. השתתפה במירוץ למיליון, איט גירלז, היחידה ועכשיו גם באח הגדול. תוסיפו לזה סיפור חיים פתלתל, שקשה למצוא בו את הידיים והרגליים מרוב טוויסטים, ואמביציה לעשות את זה בגדול — ותקבלו ליהוק חלומי לכל תוכנית מציאות. כן, תרצו או לא, זאת המציאות שלנו. ובספלוב יודעת למנף אותה היטב. גם אורחי בית הקפה שבו ישבנו הבינו זאת. עובדה: הביקוש לסלפי עם אדל הלך ותפס תאוצה.

   

  "מי לא ירצה לחוות את בית האח הגדול?!" היא אומרת. "אין פלטפורמה טובה יותר מהאח הגדול לקריירה, לעסקים, לפרנסה". מי שעימת אותה עם המציאות הזו היה דווקא אחד הדיירים בתוך בית האח הגדול, אלי זרקה. "הוא שאל אותי, 'תגידי, את חולת טלוויזיה? את חולת מצלמות? ופרצתי בבכי. הרבצתי וואחד בכי. לא אלי, אני לא חולת טלוויזיה ואני לא חולת מצלמות. זה מקור הפרנסה היחידי שלי. אני מרוויחה מזה כסף. גם מהאינסטגרם. בזכות הפרסום הזה פתחתי את אתר התכשיטים שלי. פה הבנתי שיש הרבה רוע בבנאדם. החברה הכי טובה שלו, אביבית, חזרה לבית האח הגדול בפעם השנייה וגם עשתה המון דברים בטלוויזה, אז למה אתה אומר עליי שאני חולת טלוויזיה?!"

   

  היית חוזרת שוב לבית?

   

  "זאת חוויה של פעם בחיים, שלא הייתי חוזרת עליה שוב, כמו שלא הייתי חוזרת על המירוץ למיליון. יש שם הרבה רגעים של שיברון ועצב. גם קיללו אותי קללות רעות מגבעת הצעקות שמחוץ לבית האח, וזה מה ששבר אותי".

   

  אילו קללות?

   

  "צעקו לי, 'בת זונה לכי הביתה', 'את אישה רעה', 'מכשפה', 'עם ישראל שונא אותך'. היו דיירים שהיו צועקים להם גם רע וגם טוב, אבל אני, אדל, לא קיבלתי בכלל צעקות טובות. נכנסתי אהובה לבית, והיה לי מאוד קשה לקבל את הרוע הזה".

   

  "חיים שלי, אני איתך"

   

  אי־אפשר לראיין את אדל בלי להתייחס לתופעה שקוראים לה אביבית בר זוהר ולריבים איתה שגבו ממנה מחיר נפשי לא פשוט. "אני ואביבית הכרנו לפני המון שנים, כשהיא יצאה מבית האח הגדול בפעם הראשונה", היא מספרת. "לפני הכניסה אמרתי לה, 'חיים, תדעי לך שאני איתך'. ואז היא אמרה, 'אבל זה גם בסדר אם נריב'. נכנסתי לבית חברה שלה — לא הבסט של הבסט, אבל היינו חברות שמכבדות אחת את השנייה".

   

  מתי התחיל המשבר?

   

  "כשהתחיל הריב שלי עם אלי (זרקה), היא נהייתה החברה הכי טובה שלו. אני לא התחברתי לבנאדם הזה שניסה לעשות אש מיותרת בבית. ואז קרה משהו מאוד מפתיע — יום אחד ראיתי את אביבית בוכה. שאלתי אותה, 'חיים שלי, יפה שלי, מה קרה?' והיא ירתה עליי: 'את לא חברה, מאוד פגעת בי, את לא טוטאלית, את הכנת חביתה לכל הבית ולא הצעת לי'. באלוהים, נשבעת לך. הסתכלתי עליה, ואמרתי, 'את רצינית? את באמת אומרת לי את המילים האלה?' והיא אמרה, 'כבר שבועיים אני בוכה בגללך בחדר האח'. קיבלתי הלם".

   

  הדברים ביניכן הסתדרו מאז?

   

  "אני מאמינה שכן. הריב הזה מאחוריי. אפילו הבאתי לה חיבוק. אני יכולה להגיד לך שיש לה לב ענק. אני בטוחה שכשהיא תצא מבית האח הגדול אנחנו נדבר ונפתור הכל. חבר שלי מאץ' אומר לי שהוא מאוד גאה בי ושהוציאו את הריב שלי ושל אביבית מהקשרו".

   

  מאץ' תמך בהחלטה שלך ללכת לבית האח הגדול? בית האח הגדול הוא גם חממה לבגידות.

   

  "הוא לא אהב את זה בכלל, אבל לא בגלל שהוא חשש. הוא אמר לי, 'חיים, מה חסר לך? הרי יש לך קריירה, בית, משפחה, חתונה בדרך'. אמרתי לו, 'לא חסר לי כלום, אבל הייתי שם שבוע במשימה ומאוד נהניתי. זה חלק מהגיל, מהחיים — לחוות כל יום. יש לי משפט שאני הולכת איתו כל החיים: יום שעובר — לא חוזר'. החיים רצים נורא מהר. עוד מעט אנחנו מתחתנים ויהיו לי ילדים, ולא נראה לי שאני אהיה אז בבית האח הגדול. אם מאץ' היה אומר לי 'את לא הולכת', לא הייתי הולכת, אבל הוא אמר לי, 'מאמי, חיים שלי, אהבה, אם זה עושה לך טוב, תלכי. זה בסך הכל חודשיים. יש לנו אחד את השני לכל החיים'".

   

  הצטערת שיצאת מהבית?

   

  "ממש לא. הייתי מאושרת. זה לא בשבילי".

   

  "רוסי זה פריג'ידר"

   

  סיפור החיים של בספלוב, 25, יכול להוות בסיס לכמה סרטים סוחטי דמעות. היא נולדה להורים שעלו מאוקראינה, ונפרדו חודשים ספורים לאחר שאדל ואחיה התאום אלכס נולדו. אביה, מארק, נישא שוב, חזר לרוסיה והפך לאיש עסקים עשיר. הקשר בינה לאביה ידע עליות ומורדות, אבל לדבריה, מדובר באהבת אמת. עם אמא שלה הקשר נותק כשלאדל בקושי מלאו 14, וחסר לכם שתשאלו אותה עליה. הדמות המשמעותית בחייה היא סבתה, אצלה גדלה. "יש לי אבא מושלם שחי ברוסיה כבר 15 שנה עם אישה שממנה יש לו שני ילדים", היא מספרת. "על אמא שלי אני לא רוצה לדבר. אני לא בקשר איתה כבר כמה שנים טובות. אני אוהבת את הביחד, את המשפחתיות ואת החום והאהבה. אני לא רוסייה כמו שאומרים. אני יותר מרוקאית באופי שלי. רוסי זה פריג'ידר".

   

  בספלוב הפציעה בעולם הריאליטי בגיל 17 וחצי, כשהשתתפה יחד עם תום קשתי, החבר שלה באותה תקופה, בריאליטי "המירוץ למיליון". "תמיד אמרתי שהמירוץ למיליון זה הריאליטי שאני הכי רוצה לעשות", היא אומרת. "לצאת לחוויה של חודש, ולהיות בעשר מדינות זו חוויה מטורפת. כשיצאנו לדרך לא ידעתי במה מדובר. חשבתי שזה כיף, ואז גיליתי שזה מאוד קשה. אני לא מציעה לאף אחד, לא משנה באיזה גיל, לטוס כזוג".

   

  למה בעצם?

   

  "ביום־יום, כשאנחנו בזוגיות, אנחנו לא רואים את הבנאדם 24/7 ומתמודדים איתו עם כל מיני מצבים מטורפים כמו במירוץ. פתאום אתה רואה את הבן זוג כל הזמן וכל דבר בו מעצבן אותך. אתה רוצה את החופש ממנו לפחות לשעה־שעתיים ואין לך. נורא קשה, במיוחד בגיל 17, להבין את זה. אבל תום כבר לא מעניין אותי. נפרדנו חודש אחרי שחזרנו מהמירוץ. היו בלגנים, והמירוץ נתן לנו להבין דברים שלא אהבנו אחד אצל השני".

   

  כבר ארבע שנים יש לה אהבה גדולה — המסעדן מאץ' עבד. "הוא אהבת חיי, אבל לא הייתי הולכת איתו למירוץ למיליון", היא אומרת. "לא צריך עכשיו שני אנשים מפורסמים באותו בית. מספיק אחד. ההבדל בינינו הוא שמיים וארץ. אני נורא אנרגטית, אוהבת שכל היום שרים ורוקדים ועושים שמח, והוא הרבה יותר שקט, מופנם, איש עסקים. אדם מאוד אינטליגנט".

   

  איך הכרתם?

   

  "למדנו יחד בבית הספר אנקורי. אחרי ארבע שנים נפגשנו בים. אני מיד התאהבתי בו. לו לא היה שום קשר להתאהבות הזאת. הוא אמר לי שהוא טס עוד ארבעה חודשים לניו־יורק, לפתוח שם מסעדה, והדבר האחרון שהוא צריך עכשיו זה זוגיות. וחוץ מזה שאנחנו חברים ובוא נישאר חברים טובים. עדיף. אבל עשיתי עליו תרגיל. הזמנתי אותו אליי כדי להכיר לו מישהי מהממת. שתינו יין, עניינים מפה לשם, ונישקתי אותו. הוא אמר לי, 'את מבינה שלא יהיה בינינו כלום, ואני אמרתי לו, 'מאמי, אין דבר כזה לא להיות איתי'. ואז התחיל חיזור גורלי מטורף".

   

  חיזור גורלי?!

   

  "הייתי שולחת לו הודעות בלתי פוסקות. בערב הייתי כותבת לו, 'מאמי, איפה אתה?' ברגע שהוא היה אומר לי 'אני בדרך הביתה', הייתי אומרת לו, 'טוב אני באה', בלי להתחשב בו. הייתי עולה על מונית ותוך עשר דקות דופקת אצלו בדלת. אחרי ארבעה חודשים הוא עשה לי יומולדת, ואמר לי שהוא אוהב אותי ורוצה שאני אעבור לגור איתו בניו־יורק. איך הוא תמיד אומר, 'מאמי, השחלת אותי'. היום הוא אומר שזה הדבר הכי טוב שקרה לו בחיים. אני ישר ידעתי שהוא יהיה בעלי. מאץ' הוא חיים שלי, האהבה שלי. אני חולה עליו. אני אומרת לך את זה באמיתי, בדוגרי. ככה אני. אם היית בן הזוג שלי היית הכי מאושר בעולם, כי כשאני אוהבת, אני אוהבת עד הסוף".

   

  מה השתנה בך מאז שהפכתם לזוג?

   

  "לפני חמש שנים הייתי מאוד ילדה חיה בסרט. לא מעריכה כסף, עבודה, כבוד. אבא שלי, אולי בגלל רגשות האשמה שהיו לו מאחר שהוא חי ברוסיה, היה מפנק אותי. הייתי עושה מה שבא לי והוא לא היה אומר לי 'לא' על כלום. עכשיו אבא שלי לא עוזר לי בכלום. אני מפרנסת את עצמי. אני בזכות עצמי".

   

  במוצ"ש הקרוב יתקיים גמר האח הגדול (רשת, ערוץ 13). בספלוב מנסה לשמור על דיפלומטיות לגבי הפייבוריטים שלה לזכייה. "מי יזכה? אני לא יודעת", היא נוקטת בגישה לא אופיינית. "אני יכולה להגיד לך שכולם יכולים לזכות, אני פשוט מאוד אוהבת את ישראל. הוא בחור מה זה מעלף". •

   

  yed660100