רביעי 15 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלעד גרשגורן
  חדשות • 29.08.2018
  מוכנים למכינה
  רק לפני ארבעה חודשים איבדו חניכי מכינת בני ציון עשרה מחבריהם באסון השיטפון בנחל צפית • אתמול הם הגיעו לקיבוץ רמת השופט כדי לארגן את ביתם החדש במכינת תבור לשנת הלימודים הבאה • "הכי חשוב לנו להישאר יחד"
  ישראל מושקוביץ

  "לא התכוונתי לוותר על המכינה בגלל האסון. אחרי הטראומה שעברנו זו המסגרת הכי ראויה", סיפר אתמול שניר בכר (18.5) מאשחר שבגוש שגב, שהגיע ביחד עם חבריו להכין את המבנה בקיבוץ רמת השופט, שישמש אותם בשנת הלימודים הבאה במכינת תבור.

   

  שניר וחברו אחיה שטרית (18.5) ממצפה הושעיה שבעמק יזרעאל ניצלו באפריל השנה מהאסון בנחל צפית, שבו נהרגו תשע חניכות וחניך ממכינת בני ציון בתל־אביב. "שמחתי שנישאר כולנו קבוצה אחת מגובשת ומלוכדת, כמו שהיינו אמורים להיות בבני ציון", מוסיף אחיה. "בגדול, שומרים על הקבוצה. הכי חשוב לנו להישאר יחד".

   

  המכינה החדשה נקראת מכינת תבור־שלוחת מורן, על שם סרן מורן ורדי ז"ל, שנהרג ב־2004 במבצע לחיסול תשתית טרור של החזית העממית בשכם. 28 החניכים קיבלו מהקיבוץ מבנה בן שתי קומות, עשרה חדרי מגורים וחדר אוכל גדול, ואתמול הגיעו רבים מהם כשהם מלווים בבני משפחה ובבוגרי מכינת תבור. במשך שעות הם פינו ערימות של ציוד ישן, שטפו וניקו את המבנה והכינו את החדרים לקליטת החניכים החדשים.

   

  אבי פרידריך מירושלים הגיע עם המשפחה לעזור לבן איתי, שילמד בשנה הבאה במכינת תבור. "האסון בנחל צפית לא רק שלא שינה את דעתנו לגבי המכינה, אלא להיפך", הוא מסביר. "היה לי ברור שאיתי ילך למכינה. זו המסגרת ההמשכית הכי מתאימה ונכונה. רצינו שהם יישארו קבוצה מגובשת בגלל האסון".

   

  עמיחי שיקלי
  עמיחי שיקלי

   

   

  מעין אורי, בת 23, משכניה שבגליל, הייתה בעצמה חניכה במכינת בני ציון לפני חמש שנים, המשיכה לשירות משמעותי כקצינת מבצעים בגולני ועם שחרורה התכוונה להמשיך ולהדריך במכינת בני ציון. "הייתי אמורה להיות המדריכה של המחזור הזה, ולאסוננו הוא לא נפתח", היא מספרת. "זה סוג של סגירת מעגל שאני אדריך כאן את החניכים, שהיו אמורים להיות בבני ציון".

   

  עמיחי שיקלי, ראש מכינת תבור, סיכם: "כשקיבלנו את הפנייה מאנשי בני ציון וממשפחות החניכים היה ברור לנו שזו בקשה שלא עונים עליה בשלילה. בזמן אפס ובסיוע התאחדות בוני הארץ וחברת WEWORK העמדנו תשתית פיזית לקליטת המחזור, ואין לי ספק שזו תהיה שנת פעילות מהמרגשות שידענו. התכנים יהיו דומים למכינת תבור, ויכללו טיפוח מצויינות, אהבת הארץ ומנהיגות".

   


  פרסום ראשון: 29.08.18 , 23:39