yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: גבריאל בהרליה
  7 לילות • 04.09.2018
  "אני נמשך דווקא לבנות 50 פלוס. יש להן כבר ניסיון והן יודעות מה לעשות לא רק במיטה אלא גם במטבח"
  המחזר האולטימטיבי, המאהב האנרגטי, האבא הטוטאלי, האיש שהמציא את Don't Worry Be Happy, משקיע הנדל"ן הממולח והזמר שקיבל ברכה מריי צ'ארלס. בעז שרעבי חוזר מפרישה ישר לפסטיבל הפסנתר, משקיף על חייו מהג'קוזי בקיסריה ואוהב את מה שהוא רואה
  אבי שושן | צילום: גבריאל בהרליה

  הדירה של בעז שרעבי בקיסריה כאילו נלקחה מהפקת אופנה של 'בלייזר'. ג'קוזי שמשקיף לים, שתי בריכות אולימפיות ליד, מגרש טניס ששרעבי כנראה לא ממש דרך בו אי פעם, כורסאות מפנקות עם מקום מובנה למאפרה, ומנהל אישי שמוריד ממנו כל תלאת יום־יום אפשרית. מתיקון תקלות בדירות נוספות ששרעבי מחזיק במתחם ומשכיר לאחרים, ועד לתשלום חשבונות וקניות. הטלוויזיה, אגב, דלוקה כל היום על ערוץ מוזיקה קלאסית. למעשה, החיים שלו כל כך טובים, שהוא כמעט ולא התעורר לראיון. לצילום הראשון הוא הבריז, כי "לא הספיק להתגלח, אתה יודע איך זה", הסביר המנהל האישי אילן. גם הצילום השני לא עבר חלק על הזיפים.

   

  אז מה בעז, לילה לבן?

   

  "קמתי הפוך הבוקר כי הלכתי לישון מאוחר אבל תאמין לי, נהניתי אתמול. ירדתי לחוף פה בקיסריה ופגשתי עמך ישראל והתחברתי ושתינו בירות וככה נהניתי עד שלוש וחצי לפנות בוקר".

   

  אתה שותה כל ערב?

   

  "אי־אפשר ככה כל ערב. אבל אני אוהב לשבת עם החבר'ה, לשתות. אבל שלא תעשה מזה...אתה יודע. הכל בהתאם לאותו רגע. תשמע, ברור שאני לא אדם שגרתי. אחרת, לא הייתי מפורסם".

   

  אתה רווק כבר כמה שנים.

   

  "כל החיים שלי הייתי רווק. גם כשהתחתנתי הייתי רווק".

   

  הצהרה חזקה.

   

  "היו לי המון אהבות. תמיד נמשכתי למין העדין שקוראים לו 'וומן' וניחנתי בטעם טוב. אני, אגב, אומר הפוך, הן נהנו מטעם טוב" (צוחק).

   

  זוכר את האהבה הראשונה?

   

  "בגן כבר. הייתה ילדה בשם ענת והייתי מאוהב בה והיא לא שמה עליי קצוץ. הייתי ילד. תמים. לא חשבתי על לשכב איתה".

   

  היית בגן, ברור שלא חשבת על לשכב איתה.

   

  "אחרי 20 שנה באה בחורה עם בעל ושני ילדים לחדר ההלבשה, וישר אמרתי ענת. אשת איש כבר. ואני יש לי חוק: חברה של חבר או אשת איש זה הכותל המערבי. גם אחרי שייפרדו אגב. אלו חוקים שאני משמר אותם".

   

  מה אתה אומר על ה־MeToo#?

   

  "מה זה MeToo#?"

   

  גל שיוצא נגד הטרדות מיניות מצד גברים.

   

  "אסור להטריד נשים. אין שאלה בכלל. אבל כל זה גורם להתרחקות בין המינים וזה הורס את הרומנטיקה. בנאדם צריך להיות שלם עם עצמו ולא להגיד לאישה, 'איזה טוסיק יפה יש לך' על ההתחלה אלא רק אחרי שישכב איתה. הדור שלי חיזר בצורה הכי נאיבית והכי פשוטה. בתקופה המודרנית היום, לא כולם, אבל למרבית יש את האינטרס הכלכלי. יעל תביא לאמא שלה מכונאי אז היא תעקם את הפנים. עובד בהיי־טק, האמא תגיד, 'תביאי אותו הביתה'. האינטרסים הפכו להיות פיננסיים. גם אם הוא מכוער יעשו ממנו אלן דלון".

   

  אותך רצו בגלל הכסף?

   

  "תמיד חשבתי על העניין הזה שהיות שאני מוכר... אבל בגלל זה אולי גם נמשכתי תמיד לבחורות הפשוטות. איפה תמצא היום רומנטיקה יפה? לך לדימונה או ירוחם. בשכונות מצוקה שם על הברזלים. שם תמצא אהבה וחיזור שכבר אין היום. כל הווטסאפ ואפליקציות זה money money money".

   

  אז אני מבין שלא נמצא אותך בטינדר.

   

  "זה חארטה הדבר הזה. מעניין את התחת שלי. שמע, אני אלוף הרומנטיקה ואין כמוני בחיזור".

   

   

  × × ×

   

  שרעבי, 71, היה נשוי כבר שלוש פעמים. מכל זה יצא לו ילד אחד שחי באילת אבל מגיע מדי פעם לישון בקיסריה. "את גרושתי האחרונה פנינה, אם בני, הכרתי כשבאתי להופעה באילת", הוא מספר. "וכשאני מופיע שם אני תמיד מציב תנאי - להגיע יום לפני - שאני מתרץ כאילו אני צריך להרגיל את מיתרי הקול לאוויר ולמחרת ההופעה יום נוסף - אני חייב להתאושש ולנוח כמובן (צוחק וקורץ בעינו). אז באתי שם למועדון ג'אז אחרי הופעה, ונראיתי די חתיך יש לומר, וישבתי ליד בחורה, ומדבר איתה, ופתאום פנינה נכנסה והיה לי בום, כי משכה אותי. זאת שישבה לידי כבר נעלמה מבחינתי כי העין הלכה לכיוון של פנינה. קמתי, ספרתי עד עשר ונכנסתי לאש. שאלתי את פנינה מה שלומה. באה אליי הראשונה שעזבתי לפני שנייה ונתנה לי מספר טלפון. לא ידעה שזה רק עזר לי בחיזור עם פנינה".

   

  וזה הצליח?

   

  "היא הייתה קשה. לא קוצי מוצי. עשתה לי גורנישט מגורנישט. חיזרתי אחריה עוד ועוד. איך אומרים, 'בתחבולות תעשה מלחמה'. נסעתי אליה עד אילת עם המונטה קרלו המפואר וחיכיתי לה מחוץ לעבודה. הייתי נחש קוברה וצפע ביחד. I'm joking. השקעתי וטרחתי בתרגילים וחיזורים והראש זמם והכל בחיוך כי מי יכול לוותר על דבר כזה".

   

  שלחת פרחים?

   

  "איזה פרחים. אני הפרח (צוחק)".

   

  וואלה.

   

  "תבין, מי שלא משקיע לא מקבל".

   

  ומה היה בסוף?

   

  "בלילה הראשון הגעתי אליה בהפתעה ונתנה לי לישון על הספה. היא בחדר שינה ואני בסלון. כולי, גרררררר כמו נמר. כתבתי לה בלילה, 'בעוברי ליד דלתך...' והכנסתי לה מתחת לדלת והיא ראתה בבוקר ואמרה שאני ממזר. עד היום צוחקים על המכתב הזה. אחת, שתיים, שלוש, ובסוף יצא עדי שהוא כל עולמי. בהתחלה יש התלהבות. משיכה. פוסחים על העומק ואם מתאים. הפרפרים וההתלהבות הם רק הפתיח. אחרי שעובר הטורנדו רואים מה נהרס ואיפה. הפרפרים מאוד מסוכנים כי הם מבלבלים, וכמה פרפרים היו לי. האם אני חולה נשים? לא חולה אלא אוהב. אוהב את טוהרה ויופייה וגופה. הלכתי עם יותר יפות משחקניות קולנוע".

   

  נשמע שיש לך חיי מין מאוד פעילים גם בגיל 71.

   

  "מה, סקס? הכל בסדר. אם אין לך כלי נשק, אל תיכנס לקרב. ואני לא צריך לא גת ולא כלום. ברוך ה' ישתבח שמו לעד. על גת אבא שלי היה אומר שזה וולגרי ולא מכובד, אז לא נוגע בזה. יושב עם חברים והם מחזנים ארבע שעות בשביל לתפוס ראש שאני מגיע אחרי כוסית אחת בלי לירוק ולנפח את הלחי".

   

  יש אהבה היום?

   

  "היום יש אהבות. תתפלא לשמוע, הטבע עשה עליי את העבודה טוב, כי אני נמשך דווקא לבנות 50 פלוס. יש להן כבר ניסיון ויודעות מה לעשות, ולא רק במיטה אלא גם במטבח ובהכל. אין לי משיכה לבת 20. אראה חתיכה בטלוויזיה כן אגיד, 'טוסיק נחמד' אבל בפועל בשבילי זה ילדה. אומרים שאין הנחתום מעיד על עיסתו אבל סוד הקסם זה לא בעז שרעבי המפורסם אלא האישיות שאני משדר".

   

  כמה שנים אתה לא בזוגיות?

   

  "הרבה זמן".

   

  אולי הילד לקח את כל המקום שהיה לך לאהבה כי הפכת לאבא מאוד טוטאלי?

   

  "חותם לך. שמתי כל מאוויי ורכושי על עדי. אולי אין מקום למישהי אחרת כי הוא בשבילי הכל".

   

  מופיע בחתונה, רואה זוג נשבע לעולמים, מסתכל מהצד, מה אתה אומר?

   

  "בגלל שיש לי לב טוב אני אומר שלא ייפגשו עוד שנה בדוד המלך ברבנות. על פי ניסיונות עבר".

   

  אתה מאמין במונוגמיה?

   

  "זה אפשרי, אבל לא אצלי".

   

   

  × × ×

   

  'פמלה', 'את לי לילה', 'הלוואי', 'לתת', 'כשתחזור', 'כשאת נוגעת בי'. שירים שמהווים פסקול של מדינה שלמה. מאחוריו 12 אלבומים. בשנת 2015 הודיע על פרישה שהחזיקה מעמד עד תחילת 2018 אז חזר להקליט ולהופיע. ב־20 בספטמבר בזאפה תל־אביב וב־25 באוקטובר יעלה בפעם השלישית בפסטיבל הפסנתר בתל־אביב שחוגג 20 שנה לצד הפסנתרן ירון בכר, לגרסאות מיוחדות למיטב להיטיו.

   

  הפרישה הייתה קצרה.

   

  "טוב שהודעתי על פרישה וטוב שחזרתי כי הגעתי למצב שהרגשתי שאני עומד במקום. שיעמם לי ולא הרגשתי התקדמות".

   

  למה טוב שהודעת? משהו שבר אותך?

   

  "אני לא משתמש במילה משבר כי ווקאלית אני שר יותר טוב מאי פעם אבל אני בהחלט לא רוצה להרחיב על זה. אילי פאת מאת (מה שעבר - מת). היו דברים שלא נראו לי והתערבויות ונמאס לי. אילן שיכנע אותי לחזור". 

   

  שרעבי גם נפרד ממנהלו הוותיק שלמה צח. נגד שותפו הוותיק של צח, עמי כרמלי, הוגש כתב אישום בגין מעילה על סך של כמיליון שקלים. כרמלי הורשע בזיוף, גניבה מידי מעביד וקבלת דבר במרמה. לפני כחודשיים, שלח אותו בית המשפט השלום בתל־אביב ל־32 חודשי מאסר ופסק שעליו לפצות את צח עצמו במיליון וחצי שקלים. שרעבי גם נעקץ באותה מעילה. "כרמלי גנב את שלמה צח וגנב אותי כשזייף צ'קים שלי. כבר לא רוצה לדבר על זה כי אין לי כוח לבית משפט וחבל על הבריאות שלי. האמנתי באנשים שהפילו אותי. אצלי אגב הכל בית מרקחת. משולם בזמן ביטוח, מע"מ, מס, מה שצריך. אילן יושב איתי ומראה ומטפל בהכל. לא מאמין בכסף שחור. מה שבא בקלות הולך בקלות".

   

  אילן קשת, המנהל האישי, מפרשן: "הם הלכו יחד 45 שנה וזה לא קל לו. לצערי אנשים ניצלו את התמימות שלו. ראשית, אמנותית, ציוותו לו דואטים ומופעים משותפים כמו עם אילנית לדוגמה, והוא לא רצה ולא אהב את זה. גם הבמות עצמן לא היו לרוחו.

   

  "הוא הרגיש שאיבד שליטה על הקריירה שלו וששולטים עליו. בעז היה יכול להרוויח מיליונים רק מתמלוגים אבל מקבל רק רבע כי לא רשמו אותו היכן שצריך. גם הוא אשם כי לא בדק ולא שאל וככה לא מתנהלים בחיים. שנתיים עבדתי בחינם ורק עשיתי סדר ובניתי הכל מחדש".

   

  נולד בכרם התימנים למשפחה בת עשרה ילדים. אביו עבד בתפקיד בכיר בבנק לאומי, ובאותו זמן הילד שרעבי שיחק עם ילדי רחוב דובנוב בתל־אביב. מעיד על עצמו כמי שהלך הרבה מכות ועבר בשל כך לא מעט מוסדות. סוחב עימו גם צלקות מאז. בגיל 16 עלה על אונייה לניו־יורק והתחיל בקריירה מוזיקלית שממשיכה עד היום. "אחי ברוך, עליו השלום, היה סגן אלוף ובפלמ"ח והוא אמר לאבא שלי שאני מוכשר ושאנסה את מזלי אצל אחי נחמיה, מורי ורבי, שהיה בניו־יורק ושלחו אותי. זוכר שהייתי יושב בלובי של מלון ניו־יורקי מפואר ורואה את פול ניומן וג'ודי גרלנד מגיעים ומסתכל במראה ואומר, גם אני אהיה מפורסם. משם כבר הגעתי להופעות בכל העולם. כששלמה צח גילה אותי כאן בארץ בחתונה באריאנה ביפו, היה לי כבר את הלחן של פמלה. ידעתי איך לעמוד מול קהל מהרגע הראשון והיה לי קל להופיע בהיכל התרבות. מטאור במהירות הבזק זה סמול צ'יינג'".

   

  זוכר את הסיקסטיז?

   

  "זוכר רק את הדברים הטובים. לא הייתי מחובר לסמים אלא לנשים. תתפלא לשמוע, לא חיפשתי כל יום לשכב עם מישהו כדי לטפח לעצמי את האגו, כי אני טיפוס רומנטי. כשהסקס בא עם רומנטיקה הוא הרבה יותר מספק".

   

  תן קצת סיפורים מהחיים בניו־יורק.

   

  "גברי לוי זיכרונו לברכה היה חבר טוב שלי. עבדנו יחד בלהקת כרמון בניו־יורק כשהוא היה הבוס האמיתי. ראו אותי מלהקים של התוכנית של אד סליבן והזמינו אותי להופיע אצלו בשיא הרייטינג. אני אז, שתבין, מנגן ולא שר בכלל, ובמעלית באולפן פגשתי את ריי צ'ארלס. הצגתי את עצמי. הוא שם את היד שלו על הראש שלי ואמר לי שאני זמר טוב מאוד. אפילו הגעתי למשתה באחוזה אצל ספירו אנגיו שהיה באותו זמן סגן נשיא ארצות־הברית. גברי הזהיר אותי לא לעשות בושות למדינה. עניתי לו: don’t worry, be happy. המצאתי את הסלוגן כבר אז".

   

  ממזר.

   

  "אני לא ממזר אלא קומבינטור".

   

  הרגשת גזענות במהלך חייך?

   

  "הייתה גזענות ועדיין יש קצת גזענות אבל זה הולך ונמוג. מה שכן, לא הרגשתי רגשי נחיתות. יש לי יותר חברים אשכנזים מתימנים".

   

  אתה גם מהבודדים מדורך ממוצא מזרחי שהם בלב המיינסטרים.

   

  "לא הייתי בגטו ולא פריד אל־אטרש. המוצא שלי רק נתן לי גנים טובים מבחינה בריאותית. לא סילסלתי אלא נטמעתי".

   

   

  × × ×

   

  שרעבי לוקח דף ומקריא טקסט חדש שכתב, ובימים הקרובים ייכנס לאולפן להקליט לאחר שסגיב כהן הלחין. "סגיב עשה עבודה כמו שצריך. השיר מדבר על המצב במדינה ואיראן והמציאות שהיא קודרת ועדיין סיימתי אותו באופטימיות. האהבה תנצח".

   

  לא קצת תמים ונאיבי?

   

  "טוב שיש תמימות בכל דבר. בחורה שהיא תמימה היא יותר מושכת".

   

  תוך כמה זמן כתבת את השיר?

   

  "כתבתי את זה בחמש דקות ואני לא משוויץ שאני גאון הדור. את 'את לי לילה' גם כתבתי מהר וזה הגיע מאהבה גדולה למישהי. את 'היה חזק' ישבתי עם הגיטרה וניגנתי וכתבתי תוך כדי".

   

  תחזור איתי לתחושה שהובילה לכתיבת השיר?

   

  "לאנשים קשה להשלים עם המציאות הדי־מכוערת שיש היום. לא רק במדינה אלא בעולם. תבין, אני שרוף על המדינה, פטריוט".

   

  אתה אומר את זה לשכן פה בקיסריה, ראש הממשלה?

   

  "אני תומך ביבי. הוא המנהיג הכי חזק שקם למדינה ועשה רק טוב למדינה".

   

  והחקירות?

   

  "שיעשו חקירות. הוא כזה אינטליגנט שהחקירות אפילו לא מסיחות לו את הדעת. מבחינתי שיעשן סיגרים וישתה שמפניה, והוא אגב לא שתיין. So fucking what. על סיגר? ביבי כלכלן מעולה, במדיניות חוץ מקרקס נכון את הדברים. נפגש עם פוטין וטראמפ ודברים משתנים לכיוון שלנו. אני אוהב אותו ויש לי הערצה אליו".

   

  ואולי מקיסריה אצלכם, המצב הכלכלי האמיתי לא משתקף?

   

  "כבר לפני 25 שנה הבנתי שהנדל"ן יעלה וידעתי להשקיע ולקנות רכוש. היום אני מסודר ומצבי הכלכלי טוב. אם יושב עם חברים, אז אני אשלם. יודע, זה במצב לא וואו, וההוא לחוץ אז אני נותן מהלב. זה כיף לי. בפרספקטיבה המצב לא רע בכלל".

   

  אי־אפשר להתעלם מהעושק ויוקר המחיה פה. נוחי דנקנר הולך לכלא.

   

  "לא מכיר את נוחי אבל הוא עשה טעות. אני מאחל שיהיו הרבה מאפיונרים, מלשון איש עסקים ממולח, אבל לא כשזה בא על חשבון האזרחים".

   

  איך מסתדר הפטריוטיזם שלך עם האמונה שבמדינה הזו חטפו לך אחות? אחותך התאומה עדה, תמצא אותה אי פעם?

   

  "התרשמתי מאוד מח"כ נורית קורן שמובילה את העניין של פרשת חטופי תימן, אבל היא לא מספיק חזקה. יש תיבת פנדורה שאם יפתחו אותה אז יגלו שחלק מהמעורבים בעניין של חטיפת ילדי תימן אלו אנשים עם דרגות מאוד גבוהות, ולכן הממסד הקנאי לא נותן את המפתחות. שר הדתות לשעבר, שהבן שלו זה הטומטום הזה, בורג, הוא סידר ילדים להורים באמריקה. אני בטוח. אני הלכתי לכנסת פעמיים אבל בסוף מה - כיסוי תחת. אולי יום אחד תבוא מישהי ותגיד אני אחותך. יודע שזו אשליה".

   

  יגידו אחרים, איך לא קמו ובאו אותם אלפי ילדים עד היום?

   

  "חטפו את אחותי בגיל שנה והמציאו לה סיפור כדי שלא תבין שהיא נחטפה מהארץ. מספיק שיבוא הילד הראשון ותהיה מלחמה, ואז נפתח הכל. החוסר ודאות זה תסכול שחופר בך, אז אני מעדיף לעזוב. את עוזי משולם שמו בכלא. והרגו. לא הבינו את התסכול והכאב".

   

  אפרופו המוות של משולם. למי מחבריך שמתו אתה מתגעגע?

   

  "להרבה. אני בגיל שכבר כל שבועיים שומע על ההוא שמת וזה הלך. רק לא מזמן ישב איפה שאתה יושב עכשיו גברי לוי והנה הלך עכשיו. כל אדם בגילי כבר חושב על המוות. פעם הייתי מפחד מהמוות אבל היום כבר לא. מתפלל שאזכה לחתונה של הבן שלי. כבר דאגתי וטיפלתי וסידרתי את הכל ליום פקודה".

   

  את אייל ואביב ראית בטלוויזיה?

   

  "זיפזפתי שתי דקות. מעדיף לראות חיות בנשיונל ג'יאוגרפיק".

   

  7nights@yedioth.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 04.09.18 , 16:42
  yed660100