yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: פיוטר מיזרסקי
  24 שעות • 12.09.2018
  "התחרות על הרייטינג קשה יותר היום, זה החיים"
  לצביקה הדר אין יותר אשליות בנוגע לרייטינג: הוא כבר השלים עם העובדה שהימים שבהם גרף 20 אחוז פלוס לא יחזרו. הערב הוא עולה עם עונה חדשה של השעשועון שלו, THE WALL, ומסביר למה עדיף להשתתף בו מאשר באח הגדול
  יואב בירנברג

  פיצול ערוץ 2, שגרם לירידה חדה ברייטינג של התוכניות, אולי מלחיץ את בכירי התעשייה, אבל לא את צביקה הדר. "זה החיים. התעשייה השתנתה והצפייה השתנתה", הוא אומר בהשלמה, רגע לפני שהוא עולה הערב עם עונה חדשה של שעשועון הטריוויה THE WALL. "אנשים רואים סדרות בצורה אחרת, אבל בסופו של דבר אנחנו מגיעים לאותם קהלים. מה שקרה בערוץ 2 הישן היה תופעה ייחודית לישראל, לכן היה לא פשוט כשהערוץ פוצל. הייתה בארץ מדורת שבט שאין כמוה בעולם, והיום אנחנו דומים יותר — לטוב ולרע — למה שקורה בעולם. הקהל היום יותר מפולח. הוא רואה גם ריאליטי וגם סדרות. יש עכשיו סדרות מעולות וגם תוכניות הריאליטי עדיין עובדות. גם לתוכניות המוזיקה יש ביקוש".

   

  אבל אפילו תוכנית מדוברת כמו "אביב או אייל" לא זכתה לרייטינג גבוה.

   

  "השאלה למה אתה מצפה ממנה. 15 אחוז רייטינג זה בהחלט הישג יפה. אין מה לעשות — התחרות הרבה יותר קשה עכשיו".

   

  הדר הספיק כבר הרבה בקריירה הארוכה שלו בטלוויזיה, אבל הוא עדיין מתרגש כמו ילד לקראת העונה החדשה של THE WALL, שתתחיל הערב ברשת 13. "בעיניי זה שעשועון מדהים", הוא אומר. "זה הכי דומה ללונה פארק, קזינו ואראלה ממפעל הפיס ביחד. זה לחלק באהבה כסף לעם ישראל, והשנה יחולקו פרסים של מאות אלפי שקלים".

   

  אבל יש עוד שיטות להרוויח מאות אלפי שקלים בטלוויזיה, למשל בתוכניות ריאליטי.

   

  "יש כמה אפשרויות: להיכנס ל'האח הגדול' לארבעה חודשים מורטי עצבים, ללכת ל'הישרדות' לאכול כפית אורז, לפידים ועקרבים ולהשתתף בישיבות הדחה מעצבנות, לבחור ב'מירוץ למיליון', או לחלופין לבוא לעשות איתי כיף במשך חצי שעה. מבחינתי, תוכנית כמו שלנו היא האפשרות העדיפה. המתחרים הם אוסף של אנשים, שמעבר לזה שהם כיפיים, גם מגיע להם לזכות. יש לנו שתי נשים מהדרום — אחת אמא לארבעה ואחת לשישה — שעובדות עם אוכלוסיות בסיכון, או זוג שהגיע לאחר שהעסק המשפחתי שלהם התרסק והבעל עובד כשרת בבית הספר. אני קורא לתוכנית שלנו רכבת הרים, כי בכל רגע נתון אתה לא יודע לאן זה הולך. בשנייה אחת אין לך כלום, ושבע דקות אחרי זה אתה מולטי־מיליונר וחוזר חלילה".

   

  לצד העונה השנייה של השעשועון הדר מסיים בימים אלה לערוך את העונה החדשה של הסדרה "לצבי יש בעיה". עם השעשועונים והריאליטי עבורו זאת פרנסה — הסדרה האישית היא בנשמה שלו.

   

  "אני מאוד גאה בעונה החדשה", הוא אומר. "הסדרה היא המקום שבו אתה יכול להסתכל בהומור על החיים שלך, להאיר צדדים שאנשים פחות מכירים בך, וללכת על זה בצחוק גדול ובאומץ. אני מטפל במשברים של הקריירה, בבית ספר של הילדים ובבעיות בזוגיות. ההישג שלי, של אורי גרוס ושל עודד דוידוף — יוצרי הסדרה — הוא שמצד אחד הפרקים מצחיקים מאוד, ומצד שני הם מרגשים ונותנים הרבה חומר למחשבה. הסדרה היא ללא ספק גולת הכותרת שלי בשנתיים האחרונות. יצרנו משהו שהוא מאוד שונה בנוף הסדרות האישיות. הסדרה גם מוציאה אותי הכי קרוב למה שאני רוצה להגיד כאדם, כשחקן, כיוצר וכמפיק".

   

  היא חשובה לך יותר מכל דבר אחר שעשית עד עכשיו?

   

  "זה כמו שתשאל איירון מן מה הוא אוהב יותר — לרוץ, לשחות או לרכוב אופניים? כשהוא עושה אופניים הוא רוצה להגיע לשחייה, וכשהוא שוחה הוא משתוקק להגיע לריצה. אני יודע את זה כי אשתי היא איירון מן. אני מניח שהעיסוק הזה בוודאי ייכנס לעונה הבאה של הסדרה".

   

  מה עם קולנוע? אחרי התפקיד הגדול שלך ב"עפולה אקספרס" לפני עשרים שנה, היו ממך המון ציפיות והן לא התגשמו.

   

  "גם לזה הגעגוע שלי גדול. אני מקווה ש'לצבי יש בעיה' עובד על המקום הזה, אבל אני מאמין שעוד אחזור לקולנוע".

   

  בקרוב הדר ייצא להרפתקה חדשה, כשיגיש תוכנית רדיו יומית ברדיו דרום, שבה ישוחח עם אנשים ויביע את דעתו. "אני הכי נהנה מזה כי לא אצטרך להיות לבוש או מאופר, רק לבטא את עצמי ואת דעתי. זה דבר שעוד לא עשיתי וזה מרגש ומאתגר אותי. חשבתי להתחיל ברדיו דרום כי אני מרגיש שם כמו בבית. בכל זאת, באר־שבע זה הבית".

   

  אפרופו דרום, מה תעשה השנה הקבוצה שלך, הפועל באר־שבע?

   

  "אני אומר שיהיה בומבה. יהיה צמוד, יהיה אקשן, התחרות תהיה יותר קשה, כמו בשוק הטלוויזיה. רק שמכבי תל־אביב לא יזכו באליפות". •

   

   

  התוכנית THE WALL עולה הערב ב־21:00 ברשת 13

   


  פרסום ראשון: 12.09.18 , 19:32
  yed660100