שלישי 24 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יובל חן
  24 שעות • 01.10.2018
  "בזכות ערוץ הקניות אמא הורידה 30 קילו"
  החגים נגמרו, עונת הדיאטות בשיאה. קחו השראה מהסיפור של אנג'ל גולדשלאגר שסבלה כל חייה ממשקל עודף, ושל בתה שירלי שלמדה בסתר בקורס מדריכי זומבה כדי לעזור לה. התוצאה: מינוס 30 קילו ואושר משפחתי. ואיך ערוץ הקניות קשור לכל זה?
  שיר־לי גולן

  היום אנג'ל גולדשלאגר כבר יודעת שהיא חייבת את מידות הגוף החדשות שלה וגם את מצבה הבריאותי המשופר לבתה, שירלי. אנג'ל, שתמיד זוכרת את עצמה כאישה בעלת משקל עודף, ניסתה את כל הדיאטות והשיטות, אבל לא הצליחה להיפטר מהקילוגרמים המיותרים, עד כדי פגיעה בבריאותה לאורך השנים. את הבת שלה, שירלי, זה לא רק הדאיג אלא גם עיצבן.

   

  "מאז שאני זוכרת את עצמי, אני שמנה", מספרת גולדשלאגר, 63, גננת בעברה, גרושה ואם לשניים המתגוררת בפתח־תקווה. "כל חיי נלחמתי במשקל בטירוף, אין דיאטה שלא ניסיתי, היו לי ימים של קפה ומלפפונים, הייתי במצב נואש ובכל פעם הייתי יורדת ועולה, וממש סבלתי מזה. בשיא שלי הגעתי ל־96 קילו, הרגשתי כבדה ופחדתי לרמוס בטעות את אחד הפעוטות בגן הילדים שלי. גם ספורט ניסיתי וזה לא עזר כי לא התמדתי בשום דבר. הייתי קמה מוקדם מאוד ויוצאת להליכות, עד שהתחילו לי כאבי ברכיים איומים והייתי שומעת את החריקות", היא מספרת.

   

  מה ששינה את חייה זו דווקא ישיבה מול ערוץ הקניות.

   

  "יום אחד נתקלתי בערוץ הקניות בהצעה לקנות DVD של זומבה והזמנתי אותו. לקח לי כמה ימים עד שהחלטתי לקלף אותו מהאריזה, ואז באחד הבקרים, שירלי שעדיין גרה בבית התעוררה וראתה אותי רוקדת. הצעתי לה להצטרף אליי וזה מצא חן גם בעיניה".

   

  מה שאנג'ל לא ידעה זה ששירלי נרשמה בהיחבא לקורס מדריכי זומבה, כדי לסייע לאמה להתמיד סוף־סוף בספורט שיגרום לה לאבד משקל ולהיכנס לכושר. "למדתי ב'ווינגייט' ובמהלך השנים העברתי שיעורי אירובי ועיצוב גוף", מספרת שירלי. "בכל פעם הצעתי לאמא להצטרף לשיעורים האירוביים שאני מעבירה, בעיקר שיעורי מדרגה, אבל כששמעתי את הקליקים מהברכיים שלה אמרתי לה 'עזבי, שחררי, זה לא בשבילך'. עד שראיתי אותה עושה זומבה מול המסך. אז הלכתי ללמוד את הנושא, וכעבור כמה חודשים באתי אליה עם התעודה ואמרתי לה 'יאללה, עכשיו את מגיעה לכל אימון, ועוזרת לי לבנות את השיעורים'". וכך היה. שיעורי הזומבה שמעבירה שירלי בהולמס־פלייס בפתח־תקווה נמשכים 45־60 דקות שבהן שורפות המתאמנות בין 500 ל־800 קלוריות, במאמץ משתנה.

   

  היום גולדשלאגר מודה שהיא מכורה: "זאת התמכרות בריאה. אני לעולם לא אשכח לשירלי את מה שהיא עשתה בשבילי". ושירלי מצידה מעריצה את אמה, שמגיעה לאימונים האנרגטיים לפחות שש פעמים בשבוע (!) ושומרת על ההישג המרשים – מינוס 30 קילוגרמים, וגוף חטוב ובריא.

   

  ואיך זה להיות רזה?

   

  "לקח לי זמן להבין שאני רזה. קלטתי את זה רק כשהלכתי לחפש שמלה לחתונה של שירלי. המוכרת הראתה לי משהו ואמרתי מיד ש'זה לא בשבילי, זאת שמלה לרזות'", צוחקת אנג'ל. "ואז המוכרת הסתכלה עליי בחוסר הבנה ואמרה: 'מה יש לך? אבל את רזה'. וכשהיא הביאה לי את המידה שלי, גיליתי שמדובר ב־36. הייתי בעננים. זו הרגשה נהדרת".

   


  פרסום ראשון: 01.10.18 , 21:18