שני 27 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: AFP
  חדשות • 02.10.2018
  טרור הצעצועים
  פעוטות על הכוונת: בימים האחרונים החלו פלסטינים להפריח בלוני נפץ שאליהם חוברו צעצועים ואורות צבעוניים כפיתיון • בעוטף עזה זועקים: "המצב הזה לא יכול להימשך" • אבל בינתיים הטרור נמשך: אתמול פרצו חמש שריפות בגלל הבלונים
  מתן צורי

  המטרהלפגוע בילדים: אחרי טרור העפיפונים והבלונים, שגרמו לשריפות רבות בעוטף עזה, מחבלים פלסטינים החלו להפריח בלוני נפץ שאליהם מחוברים צעצועים ואורות צבעוניים כפיתיון לילדים. התושבים שמתגוררים על גבול הרצועה דורשים שהממשלה תסיר סוף־סוף את האיום. "הגיע הזמן שמדינת ישראל תיקח אחריות על הטירוף הזה שנקרא טרור העפיפונים והבלונים, כי נראה שזה הולך ומחריף", אמרו שם אתמול.

   

  מי שהבחינו ראשונים בבלוני הנפץ המשודרגים היו תושבי העוטף. כך, למשל, לפני כמה ימים נמצא באחד היישובים במועצה האזורית אשכול צעצוע נפץ שחובר לזר של בלונים. המטען המסוכן התגלה בשעת לילה מאוחרת כיוון שהוא כלל גם אורות צבעוניים ומנצנצים. המטרה של מפריחי הבלונים האלה ברורה: לפתות ילדים להתקרב ולגעת במטעני הנפץ.

   

   

   

  אחרי הגילוי הופצו הנחיות מיוחדות לתושבים: "אנא, הנחו את הילדים שלא לגעת בחפצים שמחוברים לבלונים ונראים כמו צעצועים. במקרה כזה יש להתרחק ולהזעיק מבוגר או איש ביטחון". בנוסף הוסבר לתושבים כי "לעיתים ישנם ציורים על בלונים, עם לבבות וחיוכים, פרצופים מצחיקים וכדומה. כל אלו נועדו על מנת ליצור רושם תמים למטען הנפץ. אין לגעת ואין להתקרב".

   

  ביישובי עוטף עזה מודאגים מבלוני הנפץ החדשים ודורשים מהממשלה לפעול. "בלוני נפץ מגיעים לתוך הקיבוץ בכל שעות היום וגם בלילה", סיפר מזכיר קיבוץ בארי, יניב הגי. "הם מגיעים עם אורות מהבהבים ונצנצים ובלונים עם פרצופים מחייכים, כדי שילדים ירצו לגעת בהם. שלשום הייתה עפיפוניאדה בקיבוץ, ואז אני שומע ילדה שואלת את אבא שלה: 'איך אני אבדיל בין עפיפון שלנו לעפיפון מבחוץ?'. אני מצפה מראש הממשלה לקחת אחריות ולהגיד ש'אני הולך לעשות את כל מה שצריך כדי לפתור את המצב'. זה לא אומר רק כוח, זה אומר גם לדבר, לנסות, להשתדל, להשקיע משאבים, זמן, כסף, כל מה שהוא יכול. המצב הזה לא יכול להימשך".

   

  אבל למרות זעקת התושבים, המצב נמשך. במהלך חגי תשרי פרצו יותר מ־70 שריפות בעוטף עזה כתוצאה מטרור הבלונים, ורק אתמול פרצו לפחות חמש שריפות. במקביל לטרור הבלונים, מדי לילה יוצאים פלסטינים להפגין לאורך הגדר, ובחסות ההפגנות הם משליכים מטענים, חזיזים ואבנים ומסיבים נזק כבד לגדר הגבול ולציוד.

   


  פרסום ראשון: 02.10.18 , 23:48