ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: דנה קופל
  ממון • 03.10.2018
  ענקית ביטוח מארה"ב משקיעה ב"אינטו"
  "אוורסט" השווה 9 מיליארד ד' תשקיע בסטארט–אפ המאפשר השקעה שיתופית בנדל"ן בחו"ל
  מאת עופר פטרסבורג

  משקיעי הנדל"ן הישראלים אולי נעלמו משוק הנדל"ן המקומי, אבל הם עולים על הרדאר של החברות הגדולות בארה"ב. ענקית הביטוח האמריקאית Everest, הנסחרת בשווי 9 מיליארד דולר, משקיעה בישראל מיליוני דולרים.

   

  ל"ממון" נודע כי אוורסט תשקיע באינטו (iintoo), סטארט־אפ ישראלי המאפשר להשקיע גם סכומים קטנים במיזמי נדל"ן גדולים. בראש הסטארט־אפ עומדים דב קוטלר, לשעבר מנכ"ל ישראכרט ובנק איגוד, וערן רוט.

   

  אינטו, רשת חברתית של משקיעי נדל"ן, זוכה לעניין רב ולחיבוק חם מעבר לים. בעקבות אי־הוודאות השוררת בשוק הנדל"ן בארץ, סביבת הריבית האפסית ופוטנציאל ההשקעות בנדל"ן מחוץ לישראל, עוררה פעילות ההשקעה של הישראלים בחו"ל עניין באחת מחברות הענק בארה"ב. אוורסט היא חברת ביטוח וביטוח־משנה מהמובילות בעולם, העוסקת במתן כיסוי ביטוחי לחברות הביטוח הגדולות בעולם. בין היתר אוורסט היא מבטחת־המשנה של מנורה בישראל.

   

  החברה נסחרת כאמור בשווי של 9 מיליארד דולר. לשם השוואה, שווי כל חברות הביטוח הישראליות יחדיו מגיע לכ־7.5 מיליארד דולר. לאוורסט יש שלוחות בכל רחבי העולם, לרבות אנגליה, קנדה, שווייץ, סינגפור, ברזיל, ובלגיה, והיא מעסיקה יותר מ־1,200 עובדים.

   

  אינטו הוקמה לפני כארבע שנים. החברה מאפשרת למשקיעים פרטיים לחבור יחד להשקעות נדל"ן גדולות באמצעות אתר החברה או האפליקציה, ובכך להשתתף בהשקעות בארה"ב ובמערב אירופה. כל חבר ברשת יכול להשקיע ברף מינימלי של 25 אלף דולר, ולבחור את ההשקעה הספציפית ואת המגזר שבו הוא מעוניין להשקיע: מקבצי דיור, נדל"ן מסחרי, בתים פרטיים, ועוד.

   

  על פי הפלטפורמה, המשקיעים יכולים להתייעץ עם משקיעים אחרים ברשת, וגם להתחבר ולעקוב אחר משקיעים אחרים בשקיפות מלאה ובהתאם להגדרות הפרטיות שכל משתמש מגדיר.

   

  על פי אתר האינטרנט של אינטו, החברה השקיעה עד היום בכ־50 פרויקטים בארה"ב ובישראל. הרשת מונה כיום כ־33 אלף משקיעים מכ־100 מדינות. היא פועלת ממשרדי החברה בניו־יורק ובגני התערוכה בתל־אביב ומעסיקה כ־40 עובדים, מהם 30 בישראל ו־10 בארה"ב.

   

  טרם ידוע מה מחפשת ענקית הביטוח בשותפות החדשה. באינטו סירבו לספק פרטים מלבד אישור עצם ההשקעה. ייתכן כי המניע העיקרי של אוורסט הוא הערכתה כי עולמות מימון ההמונים בנדל"ן יהפכו לחשובים במיוחד בתחום הביטוח ברשת, וכן מרצונה, כמו גופים מוסדיים נוספים בארה"ב, להשקיע בנדל"ן גם באמצעות פלטפורמות נוספות ומגוונות יותר.

   

  בארה"ב אפשר לראות מגמה דומה של גופי ענק המשקיעים במיזמי נדל"ן חדשים, למשל רכישת פלטפורמת הנדל"ן הדיגיטלית CADRE, בבעלותו המשותפת של ג'ארד קושנר, חתנו של הנשיא טראמפ, על ידי בנק ההשקעות Goldman Sachs. מטרת המהלך היא להעשיר את שירותיו המסורתיים של הבנק הוותיק באמצעות גיוון תיק ההשקעות של לקוחותיו.

   


  פרסום ראשון: 03.10.18 , 19:57