שני 27 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  רחבעם זאבי ז"ל | צילום: אורן אגמון
  חדשות • 09.10.2018
  מרד העובדות בטקס הזיכרון לגנדי
  188 עובדי משרד התיירות קיבלו הודעה על טקס זיכרון לשר לשעבר רחבעם זאבי • אבל כמה עשרות עובדות החליטו כי נוכח הטענות על תקיפות מיניות שביצע זאבי בעבר אין בכוונתן להגיע • לדבריהן, מנהלת משאבי אנוש במשרד הוציאה בתגובה מייל שבו נכתב: ההופעה על כולם חובה • הן צייתו • במשרד טוענים: "רק הממונה על מעמד האישה הסתייגה"
  איתמר אייכנר

  טקס זיכרון אמור להיות אירוע שאנשים מגיעים אליו מכל הלב. אבל במשרד התיירות יצאה לטענת העובדים הנחיה מגבוה: חובה להתייצב לאזכרה לשר רחבעם זאבי (גנדי). עשרות עובדות ועובדים מחו, אבל בסופו של דבר התייצבו.

   

  זאבי נרצח במלון בירושלים על ידי מחבלים בעת שכיהן כשר התיירות. אתמול, במלאת 17 שנה לרצח, התקיים טקס לזכרו במשרד התיירות. 188 העובדים קיבלו הודעה מראש ובה התבקשו להגיע. אלא שכמה עשרות עובדות ועובדים תיכננו מראש לא להתייצב, וזאת בגלל הטענות שצפו נגד זאבי, לפיהן הוא תקף מינית בעבר חמש נשים - כפי שנחשף בתחקיר של התוכנית "עובדה" בערוץ 2, לפני כשנתיים.

   

  אלא מה? העובדים מספרים כי בעקבות כך הוציאה מנהלת משאבי אנוש במשרד מייל לכל עובדי המשרד ובו הבהירה כי ההתייצבות בטקס הזיכרון חובה לכולם, וכי פטור יינתן רק במקרים מיוחדים שיצדיקו זאת. בסופו של דבר נכנעו העובדות והעובדים והגיעו כולם אתמול לאזכרה. עובדים במשרד מספרים כי הפרשה הפכה לשיחת היום.

   

  במשרד התיירות טוענים כי אין מדובר במרד כללי, וכי רק הממונה על מעמד האישה אמרה כי דעתה אינה נוחה מהשתתפות באירוע. ממשרד התיירות נמסר בתגובה: "מדובר על ניסוח אחיד וקבוע לכל האירועים שיוזם המשרד, ואינו ייחודי לאירוע זה".

   

  טקס הזיכרון בהר הרצל, אתמול | צילום: אוהד צויגנברג
  טקס הזיכרון בהר הרצל, אתמול | צילום: אוהד צויגנברג

   

   

  התחקיר ב"עובדה" הציג עדויות של נשים ששירתו תחת פיקודו של זאבי (אלוף במיל'). אחת סיפרה שהוא ניסה לאנוס אותה, אחת נוספת סיפרה שהוא אנס אותה בלשכתו. אישה נוספת סיפרה שהוא חיבק אותה בניגוד לרצונה וניסה לנשק אותה לאחר שדאג להישאר עימה ביחידות בחדר בבסיס. אישה אחרת טענה שהוא הגיע לדירתה, הפיל אותה על הרצפה וניסה לאנוס אותה. השחקנית רבקה מיכאלי טענה אף היא שגנדי הטריד אותה מינית.

   

  אתמול התקיימה אזכרה לזכר זאבי ז"ל גם בהר הרצל. באירוע הממלכתי השתתפו בין היתר בני משפחתו וראש הממשלה נתניהו.

   


  פרסום ראשון: 09.10.18 , 23:56