ראשון 16 ביוני 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: ינאי יחיאל
  7 לילות • 10.10.2018
  שומר אסף
  בדיוק כשהחליט לרוץ לראשות עיריית תל–אביב גילה אסף הראל שהוא עומד להיות שוב אבא. עכשיו, רגע לפני שנפתחות הקלפיות, הוא נכנס חזיתית בעמית סגל, מצטער על העבודה עם ינון מגל, מספר על הפגישה הסהרורית שבגללה דודו טופז עזב את קשת, ועל השיחה הכי קשה שעשה בחיים: עם האיש שהטריד אותו מינית
  רז שכניק | צילום: ינאי יחיאל
  "אני מכיר את העיר תל־אביב יותר טוב מכולם. כהורה, כרוכב אופניים, שלא כמו אסף זמיר וחולדאי שלא יודעים באמת ממקור ראשון מה מצב מערכת החינוך", מתחיל אסף הראל נאום שגרתי מתוך קמפיין הבחירות שלו, ואז משחיל באלגנטיות את המשפט: "ועוד דקה אני אכיר את טיפות החלב שוב".

  רגע, רגע, מה? אתה בדרך להיות שוב אבא?

  "מה שזה נשמע, אני מצפה לבן ראשון, מיה (יסעור, עיתונאית ולקטורית בהוצאת ספרים, ר.ש) בחודש שישי. אנחנו קצת יותר משנה יחד".

  לא לקחת את הזמן, מה שנקרא.

  "לקחתי הרבה מאוד זמן עד שחזרתי לזוגיות רצינית. דפנה (לוסטיג, מגישת רדיו, אושיית תקשורת ואם בתו, ר.ש) ואני נפרדנו לפני חמש שנים וחצי. זה קלישאות ואתה לא יכול לדבר על הדברים האלה בלי קלישאות, אבל כשאתה פוגש פרטנר, מישהו שאתה מרגיש שזה בנאדם שיכול לחיות איתך כל החיים, זה ברור מהרגע הראשון. אנחנו ידענו את זה בלילה שנפגשנו. זה היה ברור".

  איך הכרתם?

  "בנילוס (בר טרנדי בתל־אביב, ר.ש). היה מקום ריק על הבר ודיברתי עם שתי הבחורות לידי. וכל השאר היסטריה. כמובן שנשארנו עד לסגירה, חברה שלה הלכה, דיברנו ודיברנו ושנינו הבנו שזה מהדברים האלה שקרה משהו גדול. לקח לשנינו הרבה מאוד שבועות להירגע מההתרגשות של ההבנה שפגשת פרטנר לחיים. זה משהו שהוא מאוד נדיר ולא קרה לי מאז המפגש עם דפנה, גם אז זה היה ברור ברגע הראשון".

  הכנת את עצמך מנטלית לחזרה הזאת ללילות לבנים עם תינוק צורח?

  "אין לי בעיה עם זה. החלום שלי זה משפחה גדולה. יהיה לנו בן ויש לי כבר בת, וזה מאוד מסקרן אותי. אני מקווה שזה לא ייגמר בזה. השאיפה היא לעשות עוד אחות ללילי. ישנתי מספיק בשנים האחרונות והגיע הזמן. אני רואה קורלציה ודמיון מאוד גדול בין הורות לתפקיד של ראש עיר. כהורה אתה שואל את עצמך איזה סוג אבא אתה רוצה להיות. האם אתה רוצה לעבוד כמה שיותר אבל הילדים שלי לא יראו אותי?"

  אם תהיה ראש עיר אתה תישאב לזה. יהיה לך זמן גם לגדל תינוק?

  "אתה חושב שתינוק לא יכול להיות בלשכה? זה לא או או. יש לנו תינוק כל יום במטה".

  בסיבוב הקודם, עם לילי, היית מאוזן בזה?

  "פעמיים בשבוע אני אוסף את לילי מבית הספר. כשהייתה לי את התוכנית היומית בערוץ עשר היא הייתה מתחת לשולחן בצילומים במשך תוכניות שלמות ובפרסומות היינו מדברים. בתוכנית האחרונה בערוץ עשר היא יצאה מתחת לשולחן. הייתה לה שם עמדה עם כרית, אייפד ואוזניות והיא הייתה צמודה אליי. במשרד היה לה שולחן עם עמדת צביעה וציור. היא הייתה איתנו בהסעה. אתה יכול להיות הורה קרייריסט. לילי ואני מאוד קרובים והקשר שלנו הוא כמו שחלמתי ודמיינתי שיהיה לי עם הבת שלי. כל הקלישאות של תיתן יותר, תקבל יותר חזרה, נכונות".

  אגב, דפנה פגשה את בת זוגך החדשה?

  "בטח, היא מאוד תומכת והייתה גם באירוע השקה שעשיתי עכשיו".

  אחד המועמדים לראשות עיריית תל־אביב, אסף זמיר, שם את הבת זוג המפורסמת שלו מאיה ורטהיימר, בפרונט. מה דעתך על זה?

  "כל מועמד וסגנונו, בוא נגיד את זה ככה. אבל לא זה העיקר בעיניי ולא שם הבעיות. הבעיות הן שאנשים חושבים שבגלל ששנינו צעירים ושלשנינו קוראים אסף אז אנחנו צריכים להתאחד. בלי להבין שאחד רוצה להמשיך במגמה הקיימת ואני רוצה כיוון אחר לגמרי. אסף זמיר התחיל בתור יחצן ובסופו של דבר בהרבה מובנים הוא נשאר יחצן, היום של עצמו.

  "בעשר השנים האחרונות אני לא יודע עליו כבנאדם ועל העמדות שלו שום דבר חוץ מזה שהוא הצביע עם חולדאי בעד כל מה שחולדאי אמר לו להצביע עליו. אם אתה עומד מאחורי ההצבעות שלך אז אתה כמו חולדאי, ואם אתה לא עומד מאחורי ההצבעות שלך - אתה בנאדם בלי אומץ ואחריות ציבורית, כי הצבעת על דברים שאתה לא מאמין להם. אני אפרגן לו, ולא אגיד שהוא לא מוסרי אלא שהוא הצביע לדברים שהוא חושב עליהם כמו חולדאי".

   

  הכתבה המלאה ביום שישי ב-7 לילות