ראשון 16 ביוני 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עליזה שפק ז"ל
  חדשות • 11.10.2018
  "אמא, תמיד שמרת עלינו, ועכשיו לא נזכה לראות אותך יותר"
  מאות האנשים שהגיעו להלווייתה של עליזה שפק ז"ל שנרצחה על ידי בעלה, ניסו לחזק את ארבעת ילדיה • אבל איך אפשר לנחם ארבעה יתומים, שאביהם דקר למוות באכזריות את אמם, אישה בת 51 שרצתה לפתוח פרק חדש בחייה • "בכל יום הייתי מביא לך מתנה כדי לשמח אותך, כי את הבאת אותי לעולם", נפרד ממנה בנה חי, "נשארתי ללא פעימות בלב" • החשוד ברצח, איציק שפק, נלכד לאחר מצוד לילי
  איתן גליקמן

  פרידה כואבת מאמא: חי, שקד, ניב ואורטל שפק ליוו אתמול את אמם עליזה בדרכה האחרונה. ארבעה יתומים. עליזה ז"ל נדקרה למוות על ידי בעלה בנפרד, אביהם. "לא האמנו שנהיה פה", הם אמרו המומים. הבן חי מירר בבכי: "אחד, שהיה אבא שלי, החליט לקחת את אמא. אמא האהובה שלנו לא תהיה פה יותר. זה לא נתפס".

   

  "אין מילים לתאר את הכאב". הלווייתה של עליזה שפק ז"ל, אתמול | צילום: שאול גולן
  "אין מילים לתאר את הכאב". הלווייתה של עליזה שפק ז"ל, אתמול | צילום: שאול גולן

   

  עליזה שפק, 51, הובאה למנוחות בבית־העלמין בשיכון ותיקים בנתניה. היא האישה ה־19 שנרצחת על ידי בן זוגה השנה. חבריה ובני משפחתה סיפרו על אישה חייכנית, אהובה, שהייתה שדרנית רדיו בעבר אבל מעל הכל אמא מסורה לארבעת ילדיה. "נהיה חזקים, אמא", הבטיח הבן חי (32). "יום־יום הייתי מביא לך, אמא אהובה, מתנה לשמח אותך, כי את הבאת אותי לעולם", סיפר על הקשר הקרוב ביניהם, "אנחנו לא מעכלים את האובדן הגדול. אנחנו אוהבים אותך". כשהוא מוקף במשפחתו האבלה הוסיף: "כמה רוע ואכזריות. החיוך שלה וטוב ליבה יחסרו לכולנו. היא לא החסירה מאיתנו כלום".

   

  קראו עוד: למנוע את הרצח הבא | ענת לב -אדלר

   

  בהמשך כתב בפייסבוק: "אמא, אין מילה שיכולה לתאר את אהבתי העצומה אלייך. אמא שלי, מילה עם כל כך הרבה משמעות. לא מאמין שאני את המילה הזאת לא אוכל יותר להגיד. אין מילה שיכולה לתאר את הכאב הנפשי בגופי, בעצמותיי ובנשמתי. אימא שלי שנרצחה שלשום בלילה השאירה אותי ללא פעימות בלב".

   

  הבת אורטל (34) נפרדה: "אהובת ליבי, האמא שתמיד שמרה על ילדיה. רק רצית שנהיה מאושרים. היית עמוד התווך של כולנו. אנחנו לא מאמינים שזה קרה, לא מעכלים שלא נזכה לראות אותך עוד".

   

  החשוד ברצח, איציק שפק, נלכד אתמול בבוקר
  החשוד ברצח, איציק שפק, נלכד אתמול בבוקר

   

   

  הרצח אירע ביום רביעי בלילה. איציק שפק, 54, הפרוד של עליזה, הגיע לביתה בנתניה, דקר אותה בפלג גופה העליון ופצע אותה אנושות. הוא נמלט מהמקום ונעלם. רק בשעות הבוקר הוא אותר סמוך למושב אביחיל.

   

  רק לפני כחצי שנה הורשע איציק שפק בעבירת תקיפה לאחר שהיכה את עליזה במהלך ויכוח, אך העונש שנגזר עליו במסגרת הסדר טיעון היה שישה חודשי מאסר על־תנאי, והתחייבות בגובה 5,000 שקלים שהוא לא יעבור עבירות אלימות במשך שלוש שנים. בני משפחתה וחבריה יצאו אתמול כנגד העונש הקל שהוטל עליו לאחר שהיא התלוננה נגדו, וטענו כי עונש משמעותי יותר היה יכול להרתיע ואולי להציל את חייה. "הגיע הזמן של המערכת המשפטית לעשות סוף לרציחות האלה", אמר חבר המשפחה דני כהנא, "המחיר של החיים שלה היה זול: 5,000 שקלים בלבד". חברתה חווה הוסיפה: "די כבר לרחם על גברים מאיימים ולתת להם עונשים קלים. זה לא הגיוני שארבעה ילדים יגדלו עכשיו בלי אמא".

   

  איציק שפק הודה בפני חוקרי המשטרה בביצוע הרצח, אך טען כי לא התכוון לרצוח את אשתו. הוא סיפר כי במהלך ויכוח שפרץ ביניהם הוא אחז בסכין שהייתה במקום ודקר אותה. הוא יצא מיחידת הדיור, אמר לבעל הבית שימסור לילדיו שאהב אותם, התקשר לחבר וסיפר על הרצח ונמלט. הריב, אמר לחוקרים, היה על הסכם הגירושים בין השניים שהיה לקראת מימוש. לדבריו, הוא "נבהל מעצמו" ולכן נמלט. במהלך הלילה חיפשו אחריו כוחות משטרה גדולים בליווי יחידת הכוננות של יישובי עמק חפר. בצעד חריג המשטרה פירסמה את תמונתו וביקשה את עזרת הציבור באיתורו. מצלמות היישוב אביחיל תיעדו אותו משוטט במקום, עד שבשעות הבוקר הוא נתפס ונאזק. היום הוא יובא להארכת מעצר בבית־משפט השלום בפתח־תקווה.

   

   


  פרסום ראשון: 11.10.18 , 23:50