ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יובל חן
  חדשות • 13.10.2018
  הכפר הגלובלי
  עם הפנים לילדים במצוקה: 25 סטודנטים בוגרי "בני עקיבא" גרים ב"כפר סטודנטים" במרכז הארץ, בצוותא עם כ־100 ילדים שהוצאו מבתיהם לאחר שנשקפה להם סכנת חיים • רציתי לתת לחיי כיוון ומשמעות ולחיות לא רק בשביל עצמי", משתף אחד הסטודנטים, "אלא להעניק גם לאחרים"
  תמר טרבלסי חדד | כתבתנו לענייני חינוך

  עשרות "כפרי סטודנטים" הוקמו בשנים האחרונות בשכונות ובפריפריה החברתית והגיאוגרפית, במסגרתם משתלבים מאות סטודנטים שעברו להתגורר במקום בעשייה התנדבותית־חברתית בקהילה, במקביל ללימודיהם.

   

  אחד מכפרי הסטודנטים יוצאי הדופן והמרגשים במיוחד הוקם ב"בית הילד" ‑ פנימייה לילדים בסיכון במרכז הארץ ‑ שבה שוהים ילדים שהוצאו מבתיהם בצו בית־משפט לאחר שעברו התעללויות ונשקפה סכנה לחייהם.

   

  הסטודנטים, חברי תנועת הבוגרים של תנועת "בני עקיבא", עברו בימים אלה להתגורר בפנימייה אשר שמה ומיקומה חסויים כדי להגן על הילדים מפני משפחותיהם. 25 סטודנטים יתגוררו השנה ב"בית הילד" וישמשו בית חם ואוהב עבור מאה ילדים וילדות מגילאי יסודי ועד תיכון, שנותרו חסרי עורף משפחתי.

   

  כפר הסטודנטים החל כפיילוט בשנה שעברה, ולאור ההצלחה הוחלט להגדיל את מספר הסטודנטים ולקיים אותו באופן קבוע בשיתוף עם משרד הרווחה ותנועת "בני עקיבא".

   

  הסטודנטים חונכים את הילדים ומצליחים ליצור איתם קשר חם ואישי, משמשים להם אוזן קשבת לחוויות ולמצוקות, מסייעים להם בהכנת שיעורי בית, מפעילים חוגים, נותנים לילדים ליווי ותמיכה, משתתפים איתם בארוחות ומנסים ליצור במתחם אווירה משפחתית ככל האפשר.

   

  תלמידי התיכון העומדים בפני גיוסם לצה"ל בשנה הבאה זוכים לליווי והכנה לשירות משמעותי.

   

  רכזת כפר הסטודנטים ב"בית הילד", יודפת מימון, אמרה כי מרגש לראות סטודנטים בשלב כל כך עמוס ותובעני בחייהם, בוחרים להשקיע בנתינה מכל הלב.

   

  איילת שוסהיים, סטודנטית לריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל־אביב, מתחילה את שנתה השנייה בכפר. "כפר הסטודנטים העניק לי לא רק קורת גג, אלא אפשרות לתת ולקבל כל כך הרבה", אמרה, "לכן בחרתי להישאר ולתרום עוד שנה בשל החשיבות הרבה. אני ממליצה לכל מי שמחפש ערך מוסף תוך כדי הלימודים, שיגור בכפר סטודנטים".

   

  שרה חראץ, סטודנטית לחינוך מיוחד במכללת דוד ילין בירושלים, אמרה כי "בית הילד" מהווה בית לסטודנטים וגם לילדים. "זהו מקום משפחתי חם ומקבל", אמרה. "בין היתר, אנחנו יושבים עם הילדים לשיעורים פרטיים ומקיימים איתם שבתות משותפות ופעילויות חברתיות שונות לאורך כל השנה. אנחנו כמו אחים בוגרים, ומבחינתנו אנחנו לומדים ומקבלים מהם המון".

   

  יונתן ברגר, סטודנט לפסיכולוגיה ומדעי המחשב באוניברסיטת בר־אילן, בחר להצטרף לתוכנית כדי לתת לאחרים ולא רק לעצמו. "בחרתי להצטרף לכפר כי מאסתי בחוויה היום־יומית של חיים העוסקים בעצמי בלבד, במטרות לימודיות ובהנאות המפגשים עם חבריי", הוא מספר. "רציתי לתת לחיי כיוון ומשמעות ולחיות לא רק בשביל עצמי, אלא גם בשביל אחרים".

   

   


  פרסום ראשון: 13.10.18 , 23:46