שני 06 באפריל 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
הכי מטוקבקות
  עו"ד רפאל אלמוג | צילום: אפרת ספקטור
  ממון • 22.10.2018
  ביטוח ישיר סירבה לפצות עו"ד שלא יכול להקליד
  מאת ליטל דוברוביצקי

  עורך דין בן 44 שעבד כעצמאי ואיבד לטענתו את יכולת ההקלדה, טוען כי ביטוח ישיר, חברת הביטוח שהיה מבוטח בה, סירבה לפצותו בטענה שהיה יכול להעסיק קלדנית. עורך הדין תבע בביהמ"ש השלום בת"א את ביטוח ישיר באמצעות עו"ד רפאל אלמוג, המתמחה בדיני נזיקין וביטוח.

   

  לפי התביעה, "ביטוח ישיר" מסרבת לשלם גמלת אובדן כושר עבודה לעו"ד שסובל ממחלת פרקים. עו"ד אלמוג טוען בתביעה כי העו"ד עובד כעצמאי בעבודה לחוצה, הדורשת שעות של כתיבה ועבודה מול מחשב. על פי התביעה, מלבד מחלת הפרקים סובל התובע מ"טינטון" באחת מאוזניו וממצב נפשי ירוד.

   

  אל התביעה צורפו חוות דעת של רופאים מומחים, ביניהן של רופא תעסוקתי, שקבע כי מצב העו"ד לא מאפשר לו לעסוק בהקלדה ולהשתמש בעכבר, וכל עבודה שתדרוש ממנו הקלדה ממושכת עלולה להחריף את מצבו. בנוסף, קבע הרופא כי הטינטון באוזנו ומצבו הנפשי יחמירו אם ימשיך בעיסוקו.

   

  לטענת התובע, התנערה החברה מאחריותה לתשלומי תגמולי הביטוח בטענה כי "לא הוכח אובדן כושר עבודה מעבר לתקופת ההמתנה". במכתב הדחייה ששלחה לו נטען כי "גם אם הייתה מגבלה מסוימת ביכולת ההקלדה, הרי שכעו"ד יכולת להעסיק קלדנית ולעבוד לסירוגין בעיון מסמכים, קיום פגישות מצד אחד והקלדות מצד שני, כך שלא מתקיים רצף הקלדה לאורך יום עבודה מלא".

   

  לדברי עו"ד אלמוג, דרישת ביטוח ישיר להעסיק קלדנית לא רק שאינה מן העניין, אלא גם סותרת במובהק התנהלות של עו"ד עצמאי. "העסקת קלדנית איננה פרקטיקה נהוגה, לא כיום ולא בעשורים האחרונים".

   

  בתביעה שהוגשה בימים אלה מבקש עו"ד אלמוג מביהמ"ש שיורה לביטוח ישיר לשלם למרשו את מלוא התגמולים החודשיים המגיעים לו שנתיים לאחור, מהרגע שהחל לסבול ממצבו הרפואי. כמו כן, מבקש עו"ד אלמוג להחזיר לו את הסכום הכולל של הפרמיות ששילם באותה תקופה. טרם הוגש כתב הגנה.

   

  מביטוח ישיר נמסר: "מטעמי צנעת הפרט לא נוכל להיכנס לפרטי המקרה, אך נדגיש כי בקשת המבוטח נבחנה ביסודיות על ידי שני רופאים מומחים מטעמנו, אחד מהם רופא תעסוקתי, ושניהם קבעו חד־משמעית שהמבוטח כשיר לעבוד כעו"ד. ככל שיש ברשות המבוטח מסמכים עדכניים יותר המעידים אחרת, נשמח לקבלם ולבחון את החלטתנו בשנית".

   


  פרסום ראשון: 22.10.18 , 19:09