ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: טל שחר
  7 לילות • 23.10.2018
  "במהלך סצנת סקס, מאוד צחקתי ויצא לי פיפי על הפרטנר. ככה זה לפעמים אחרי לידות"
  רז שכניק | צילום: טל שחר

  נועה קולר, נשואה ואם לשניים, נולדה ב־1981 וגדלה בפתח־תקווה. שירתה בצבא כמדריכה של מש"קיות קישור בבה"ד 11. אחרי השירות החלה ללמוד משחק בבית הספר של יורם לוינשטיין. תפקידה הבולט הראשון היה בהצגה 'לילות לבנים' בתיאטרון גשר ובטלוויזיה בסדרה 'בשורות טובות'. זכתה בפרס אופיר לקולנוע על תפקידה בסרט 'לעבור את הקיר'. השתתפה בהצגות 'הלילה ה־12', 'רומן בעבודה' 'יונה ונער' ו'טרטיף' בגשר וכתבה עם ארז דריגס את ההצגה 'אחד פלוס אחת', שבה גם שיחקה. בטלוויזיה שיחקה בין השאר ב'להעיר את הדוב', 'בלתי הפיך' ו'ג'וני ואבירי הגליל'. בימים אלה משחקת בסדרת הדרמה 'המנצח' המשודרת ב־yes וב־STING TV.

   

   

   

  איזו עצה היית נותנת לנועה בת ה־16?

   

  "ללבוש בגדים יותר סגורים. חשבתי שכמה שאני אלך יותר חשוף, אהיה יותר נוכחת. אז הייתי אומרת, 'נועה רואים שבאת, אין צורך להדגיש', וזה של חנוך לוין. הייתי קצת קלולסית. קניתי לי שמלה שהיום אני חושבת שהיא בעצם חולצה, היא הייתה בצבע כסף. חשבתי שזה הדבר הכי מגניב שאפשר ללבוש בעולם ואמא שלי עצרה אותי בדלת, אמרה שזה מסוכן וחשוף מדי. אמרתי, 'הגוף שלי ברשותי'. והיא אמרה, 'את לא יוצאת ככה מהבית'. אמרתי 'בסדר', שמתי את השמלה בתיק והחלפתי בקולנוע. היום אני מבינה את אמא שלי. אני הייתי נעמדת מול הדלת גם".

   

   

  מה הייתה החופשה הכי גרועה שלך?

   

  "חופשת לידה, אחרי שתי הלידות. זה שקר. חופשת לידה איננה חופשה ואי־אפשר לקרוא לה כך. את ישנה שינה מאוד מבולבלת, מיניקה, כואב לך, ובעצם כל כולך נתונה עכשיו למילוי צרכים של יצור קטן וחדש. אפשר לומר שזה מרגש ומדהים וגם מעייף ומפחיד, אבל זו לא חופשה. אין שם ים, בגד ים ואבטיח".

   

   

  מתי היית הכי מאושרת?

   

  "כשצעדתי לחופה עם בעלי תום, ב־2010. זו הייתה הפעם הראשונה שחוויתי התרגשות שאיננה מלווה בחרדה. אצלי התרגשות תמיד מלווה בחרדה - בהצגות, לפני צילומים, אני לחוצה. זה מתבטא בדפיקות לב מואצות, יובש בפה, מתחילה להרגיש משונה. ואיכשהו בחופה, המקום שבו הייתי אמורה להרגיש את כל זה, הרגשתי שלווה. לכן אני מפרשת את זה כאושר".

   

   

  מאיזה הרגל היית רוצה להיפטר?

   

  "סיגריה לפני שאני הולכת לישון. זה קורה כל לילה, ואם יש לי הזדמנות לשנת צהריים אז לפני שנת צהריים. אני מאלה שיכולות לעשן מעט, וזה מרדים אותי. האמת שאני לא רוצה להיפטר מזה בעצם, אני נורא נהנית מזה ומחכה לסיגריה הזו של סוף היום, אני מרגישה שמגיע לי, עבדתי, ילדים, כביסה, נהיה שקט, כולם ישנים ואני מעשנת. בקיצור תמחק את השאלה שלך על מה הגילטי־פלז'ר שלי".

   

   

  מה מפחיד אותך?

   

  "לאבד משמעות, שלא יהיה לי חשק לשחק, לכתוב, מה שנקרא בעצם דיכאון".

   

   

  היית קרובה לזה פעם?

   

  "כן. 2007, סיימתי לימודי משחק, עוד לא הייתה לי עבודה ממש כשחקנית ולא ידעתי לאן אני הולכת, הבחור שאהבתי עזב אותי וזו הייתה תקופה שבה הייתי שבורה ומבולבלת. כל דבר נראה לי חסר משמעות. יצאתי מהמיטה, אבל נגיד לא אכלתי, שזה מאוד לא אופייני לי. רזיתי, אז מתוך כל הדיכאון הייתי עוברת ליד מראה ואומרת, 'וואי, איך רזית, את נראית טוב', ואז ידעתי שבתוך כל זה יש עתיד, שאני לא כל כך בדיכאון, שיש איזה משהו שישמח אותי".

   

   

  מתי היית הכי קרובה למוות?

   

  "בקייטנה בכיתה ד', הייתי בבריכה עם המון ילדים, לא הצלחתי לשחות, המים היו עמוקים והרגשתי שאני טובעת. איכשהו חברה הצליחה להוציא אותי משם ומאז אני לא שוחה, לא נכנסת למים עמוקים, לא אהיה במצב שהרגליים שלי לא על האדמה. זה לא בשבילי".

   

   

  איזה שיר ישמיעו בלוויה שלך?

   

  "הייתי רוצה לחשוב שאני אבחר משהו של פי־ג'יי הארווי או דיוויד בואי, אבל האמת היא שזה יהיה אביב גפן, כי אני ילדת אור הירח מפתח־תקווה, אז 'מיליארד טועים'".

   

  מתי בכית לאחרונה?

   

  "בלוויה של אמא של חבר טוב שלי, שלשום. הוא ילד גדול, חבר מהתיאטרון, וחשבתי שאני נכנסת עוד מעט לגיל שבו מתחילים לאבד הורים וזה היה לי עצוב".

   

   

  מה היה הרגע הכי מביך שלך?

   

  "במהלך סצנת סקס בסדרה 'ג'וני ואבירי הגליל'. מאוד צחקתי ויצא לי פיפי על הפרטנר שלי. זה היה דבר מאוד משפיל אבל זה קרה, ככה זה לפעמים אחרי לידות. הוא אמר, 'מה זה' ועניתי, 'עשיתי עליך פיפי, סליחה'. הוא היה פרטנר מושלם".

   

   

  מה הדבר היחיד שחסר לך כדי לשפר את איכות החיים?

   

  "המון כסף. אני גרופית של טיפולים מכל סוג, אוהבת פסיכולוגים, טיפול זוגי, מסאז'ים כמובן, תזונאית. הכסף היה היה הולך בעיקר על זה".

   

   

  מה הדבר הכי גרוע שכתבו עלייך או אמרו לך?

   

  "כתבו פעם באחד העיתונים בביקורת טלוויזיה: 'בחרו לתפקיד האישה את נועה קולר, בחורה נטולת חן עם אגן מתרחב'. כאילו אני לא יודעת שהאגן שלי מתרחב".

   

   

  אם היית גבר, מי היית?

   

  "הלוואי שהייתי ג'ף ברידג'ס. בגיל 68 הוא קומבינה של כריזמה, קומדיה, דרמה וסקס אפיל. הכי מגניב שיש".

   

   

  באיזה ריאליטי היית משתתפת?

   

  "'היפה והחנון'. אני מרגישה שאני מתאימה לשם, וחנונים עושים לי את זה".

   

  מה ההישג הכי גדול שלך?

  "עשיתי פעם קציצות מטורפות שמדברים עליהן בבית המון מאז. אני לא מבשלת, תום מבשל, יש לו אפילו חומוסייה בשוק לווינסקי בתל־אביב. הרבה פעמים יש לי דיאטות שאני עושה וצריכה לאכול בהן הרבה בשר. פעם פתחתי מתכון והכנתי קציצות מדהימות, הילדים ותום אכלו. מאז לא חזרתי לבשל את זה, צריך לדעת לפרוש בשיא".

   

  מה הדבר האחרון שחיפשת בגוגל?

   

  "את השיר 'מלאך' של מרסדס בנד. שמעתי אותו ברדיו והוא לא הרפה ממני, אז רציתי לקרוא את המילים".

   

   

  מה הג'וב הכי גרוע שהיה לך?

   

  "הדרכתי ערבי רווקות בגיל 23. זה לראות נשים במצב מאוד קשה, מאוד לחוצות, רוצות לייצר אינטימיות מהר, וזה מפוצץ בקישים ככיבוד ובסוף הייתי צריכה למכור צעצועים שלא הכרתי. עשיתי את זה שלוש פעמים ושם זה נגמר. לא התאמתי לזה".

   

   

  מתי הרגשת אבודה לאחרונה?

   

  "כשהייתי צריכה להכניס את הבן שלי, בן שנתיים וחצי, לגן חדש. כשאתה שם ילד בגן פעם ראשונה והולך, זה מציף את המקומות הכי רגישים ואתה נהיה שוב ילד בן ארבע. לאח שלי היה פעם גן, והוא היה מספר שההורים היו משאירים את הילד בגן ומשקיפים מתוך שיח מסביב. הדבר הזה שאתה משחרר ילד ולא בדיוק יודע מה קורה שם, זו תחושה קשה".

   

   

  מי היה משחק בתפקיד נועה קולר בסרט על חייך?

   

  "אגם רודברג, אנחנו נורא מזכירות בחיצוניות".

   

   

  מה תהיה השורה האחרונה בביוגרפיה שלך?

   

  "שחקנית, יוצרת וסבתא רבתא".

   


  פרסום ראשון: 23.10.18 , 19:58