yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: אמ־סי־טי
  24 שעות • 27.10.2018
  "מפחיד להביא ילדים לעולם בימינו"
  סטיב קארל הוא אחד הקומיקאים המצליחים בהוליווד, אבל עכשיו מגיעה הדרמה הרצינית שעשויה להביא לו את האוסקר: הסרט "ילד יפה", שבו הוא מגלם אב לבן המכור לסמים. "אחרי כל יום צילומים רציתי רק לחזור הביתה ולחבק את הילדים שלי", אומר קארל בראיון ל"ידיעות אחרונות" ומגלה שבחיים האמיתיים הוא דווקא לא כל כך מצחיק
  איילה אור־אל, לוס־אנג'לס

  אחרי שנים רבות של הופעות בקומדיות מצליחות, כולל אחת בלתי נשכחת ("בתול בן 40"), סטיב קארל הבין דבר חשוב. לא משנה בכמה קומדיות תככב ולא משנה כמה מיליונים הן יכניסו, בחיים לא תקבל מועמדות לאוסקר עד שלא תככב בדרמה רצינית. זה הצליח לו אחרי התפקיד המעולה בדרמת ההיאבקות "פוקס קצ'ר" (2014), שבזכותה קטף מועמדות לפסלון הנחשק, וזה צפוי להצליח לו שוב — הפעם בזכות הסרט "ילד יפה".

   

  בסרט, שעלה אצלנו בבתי הקולנוע בסוף השבוע, מגלם קארל (56) ברגישות רבה את דיוויד שף, אב לבן (טימותי שאלאמה) המתמכר לסמים. הסרט מבוסס על ספריהם של האב ובנו ניק שכתבו, כל אחד בנפרד, ספר רב־מכר על התקופה הקשה בחייהם.

   

   

   

  תחקיר על סמים

   

  הסרט יוצא בטיימינג מושלם בארצות־הברית, שם מככב נושא ההתמכרות לסמים בכותרות בגלל יותר מ־70 אלף מקרי מוות בשנה ממנות יתר. "מדובר במגיפה", פוסק קארל במהלך ראיון המתקיים בבית מלון בלב הוליווד. "סרט מהסוג הזה יכול לעורר מודעות ולכן הוא חשוב כל כך".

   

  אתה מגלם בדרך כלל דמויות קומיות.

   

  "מבחינתי, זה לא משנה אם מדובר בדמות קומית או דרמתית. בסופו של דבר, שתיהן צריכות להיות בעלות מאפיינים אמיתיים. כשאני מסתכל על שחקן כפיטר סלרס, למשל, שגילם מגוון דמויות רחב מאוד, הוא תמיד נתן לך את ההרגשה שהן אמיתיות, בין שהדמות הייתה קומית ובין שלא. עם דמות כמו של דיוויד שף הבאתי את מה שידעתי על אבהות כאבא בעצמי, וזאת נוסף על כל הדברים שחקרתי על נושא הסמים".

   

  הרגשת יותר אחריות כלפי הדמות שאתה מגלם בגלל שהיא מבוססת על דמות אמיתית?

   

  "בוודאי. דיוויד וניק חוו ביחד חוויה טראומתית קשה מאוד והם היו נדיבים מספיק להציע את הסיפור שלהם לקבוצה של זרים שביקשו לעשות סרט על חייהם. היה לי חשוב להעביר את הסיפור שלהם בדיוק כפי שהם סיפרו אותו".

   

  הם הגיעו לבקר על סט הצילומים?

   

  "דיוויד וניק הגיעו לסט ונכחו בצילומים, אבל לא הרגשנו כל לחץ בגלל נוכחותם שם. הם ביקשו לדאוג לכך שזה ייראה אותנטי אבל לא התערבו. דווקא היה נחמד לראות אותם שם. דיוויד נכח כשצילמנו סצנה בחוף והוא היה כל כך נרגש לראות אותנו במקום שבו הוא ובנו היו בו ונהנו ממנו. קשה לי לתאר את מגוון הרגשות שקרוב לוודאי הציפו אותו ברגע הזה. אחרי כל כך הרבה שנים, הם השלימו מעגל ונמצאו באותו מקום עם שני שחקנים המגלמים אותם".

   

  בסרט "ילד יפה" | צילום: TNS
  בסרט "ילד יפה" | צילום: TNS

   

  "מגפה של ממש"

   

  קארל נשוי באושר ועושר לננסי וולס, בוגרת תוכנית המערכונים האמריקאית "סאטרדיי נייט לייב", ומנהל את אחת ממערכות היחסים הארוכות והיציבות בהוליווד. השניים הכירו בבית ספר למשחק במסצ'וסטס שם העביר שיעורים בכיתת אימפרוביזציה, והיא הייתה תלמידתו. הם נישאו ב־1995 והביאו שני ילדים לעולם. וולס אף הופיעה במספר פרקים של הסדרה המצליחה בכיכובו, "המשרד", בתפקיד חברתו, וכן בסרט "בתול בן 40" בתפקיד המטפלת שלו.

   

  אנשים מצפים ממך להיות מצחיק גם במפגשים חברתיים בגלל שכיכבת בקומדיות רבות?

   

  "אני מאמין שאנשים מצפים ממני להיות מצחיק בגלל זה, אבל עוד כמה תפקידים כמו זה של דיוויד שף ואני מאמין שהציפיות יירדו להם", הוא צוחק, "האמת שאני לא כזה מצחיק במפגשים חברתיים".

   

  לילדים שלך תיתן לצפות בסרט החדש?

   

  "אני רוצה ששני הילדים שלי, בני בן ה־14 ובתי בת ה־17 יצפו בסרט למרות שהוא בדירוג R (דירוג אמריקאי לצופים מעל גיל 17 בלבד) כי אני חושב שהוא חשוב מאוד. שבוע לפני תחילת הצילומים, בני שאל אותי שאלה שהגיעה משום מקום על סמים. הוא היה אז בן 12 אז והשאלה הזאת השכיבה אותי לרצפה כי זו הייתה שאלה כל כך ספציפית. וברגע שילדים פותחים את הדלת לשיחה שכזאת, אתה לא רוצה לקלקל את זה, אתה רוצה להעביר את נקודת המבט שלך ושיבינו מה שיש לך להגיד, אבל מצאתי את עצמי בורר את מילותיי בזהירות כשדיברנו על הנושא".

   

  כהורה, איך הרגשת לגלם דמות של אב לילד המתמכר לסמים? זה הפחיד אותך?

   

  "זה בכלל מפחיד להביא ילדים לעולם בימינו. זו בעיה אוניברסלית. אתה חושש לשלוח אותם לבית הספר בפעם הראשונה, מה יהיה אם יזדקקו לי, איך הם יסתדרו בלעדיי? הצורך לשחרר אותם קשה, אבל אין ברירה. חוסר השליטה הזאת וחוסר היכולת שלנו להשפיע על ילדינו, הם הדברים הכי מפחידים בעולם. יש סצנה בסרט שבה האבא צריך למתוח את הקו ולהגיד לבנו: 'זהו, עד כאן'. זה היה לי מאוד קשה כאבא. דיברנו הרבה על הסצנה הזאת. אני יודע שכאבא יהיה יום אחד שגם אצטרך לשחרר ולתת לילדיי לצאת לעולם הגדול ולעשות את ההחלטות שלהם".

   

  יש לך איזו עצה להורים שמתמודדים עם בעיות התמכרות של ילדיהם?

   

  "לעולם לא אעניק עצה כהורה. מהיום הראשון, הורים תמיד נותנים לך עצות איך לגדל את ילדיך והן תמיד לא נכונות. זה מאוד אינדיבידואלי. ברגע שיש לך ילדים, אתה לא מפסיק לדאוג להם. מה שקורה בסרט זה הסיוט של כל הורה. אחרי כל יום צילומים, כל מה שרציתי זה לחזור הביתה ולחבק את ילדיי. אם יש משהו שאני מקווה שהסרט הזה יעורר, זה שיחה. זוהי מגיפה ממש ומספר האנשים המתים מהתמכרויות בארה"ב שובר שיאים וזה מפחיד".

   


  פרסום ראשון: 27.10.18 , 20:43
  yed660100