ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  רזניק והספר החדש | צילום: יואב כלפון
  חדשות • 06.11.2018
  ספר הילדים של עובד המדינה הבכיר
  הוא גדל בבית הרוס, נאלץ לעזוב את משפחתו, אבל למרות כל הקשיים הצליח בגדול • עכשיו הוציא מנכ"ל משרד השיכון חגי רזניק ספר ילדים חדש - המגולל את סיפורו האישי • ההכנסות יוקדשו לילדים בסיכון
  תלם יהב | כתבנו לענייני רווחה

  יש אנשים שכותבים ביוגרפיות ארוכות על הצלחותיהם. מנכ"ל משרד השיכון חגי רזניק החליט לערוך סיכום ביניים קצר יותר על חייו, וגם מקורי יותר: הוא כתב ספר ילדים חדש שדמות הגיבור בו היא דמותו שלו.

   

  רזניק (41), גרוש ואב לשניים, מספר שהוא גדל בבית הרוס. בגיל צעיר הוצא מביתו בצו בית־משפט, עבר כמה טלטלות, ובסופו של דבר השתלב כילד חוץ בקיבוץ רביבים. מאותו רגע התחיל לצמוח: במרוצת השנים הפך למזכיר הקיבוץ, שימש כמנהל הפנימייה במדרשת שדה בוקר, כמנכ"ל המועצה האזורית רמת הנגב וכיועץ בכיר לשר הבינוי והשיכון יואב גלנט.

   

  דף מהספר
  דף מהספר

   

  ספרו, "הספגטי של סמי" בהוצאת "צמרת", מתאר את סיפור חייו מעורר ההשראה, ומגולל את יחסיהם של יוסי וסמי, שמגיעים משני קצוות.

   

  יוסי מגיע לגן הילדים בג'יפ מפואר, את סמי (רזניק בספר) מוריד בגן תלת־אופן. לסמי שמונה אחים, ליוסי אחות וחתול. ליוסי הרבה צעצועים בבית, לסמי רק שאריות עצים מהנגרייה שמביא לו אביו. בילדותם הם חברים טובים, אבל אחר כך מתרחקים. יוסי הופך בבגרותו לאיש עסקים בכיר, וסמי לטבח פשוט במסעדת דגים. שנים לאחר מכן הם נפגשים. כיצד מסתיים הסיפור המפתיע? את זה תצטרכו לקרוא בספר.

   

  רזניק הודיע שכל הכנסותיו מהספר יוקדשו לטובת עמותת "בית לכל ילד" שמסייעת לילדים בסיכון. "כמי שגדל כנער בסיכון, אני גאה לתרום לציבור החלש ובכלל זה להוציא ספר ילדים שמנגיש שיח על הפערים בחברה", אמר.

   


  פרסום ראשון: 06.11.18 , 22:42