ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: רפי דלויה
  24 שעות • 07.11.2018
  "לא רציתי שיסמנו אותי כרוסייה"
  אינה בקלמן עשתה את הצעדים הראשונים שלה בריאליטי "הישרדות", כיכבה בלהיט "תאג"ד" ועכשיו היא מגיעה בפעם הראשונה לתיאטרון, עם תפקיד במחזה "מאחורי הגדר" של ביאליק שמחייב אותה לדבר ברוסית — השפה שהתביישה בה כנערה. ויש לה גם תפקיד בסדרה המדוברת "מלכות" לצד ריטה
  יואב בירנברג

  עד גיל 18 אינה בקלמן לא דיברה רוסית מחוץ לבית הוריה. כשההורים שלה התקשרו אליה, היא הייתה תופסת פינה ומדברת איתם, העיקר שלא ישמעו אותה. "מאוד לא רציתי שיסמנו אותי כרוסייה עם כל הסטריאוטיפים, רציתי להיות מזוהה כישראלית", היא מסבירה. "הייתי חלק מעלייה גדולה מרוסיה, שלא תמיד התקבלה בסבר פנים יפות. להפך, היא נתקלה לא פעם בהתייחסות סטיגמטית. רק בגיל 18 החששות מה יגידו עליי התחילו להיעלם. משהו השתחרר בי. מצד שני, העלייה הקשה הזאת לכאורה שעליתי בה היא זו שבנתה את הזהות שלי היום, ואני שמחה על כך. לפעמים פשוט לוקח זמן להשלים את הפער בין הרצוי למצוי".

   

  עכשיו בקלמן, שעלתה לישראל בגיל שנה מסנט־פטרסבורג, משחקת בתיאטרון הבימה בהצגה "מאחורי הגדר", ומדברת בה רוסית — סוג של סגירת מעגל מבחינתה. "כשנבחנתי להצגה עשיתי את האודישנים בעברית", היא אומרת. "הבנתי שאצטרך לדבר בהצגה ברוסית, אבל לא ידעתי באיזה סדר גודל.

   

  "קצת לפני החזרה הראשונה קיבלתי מחזה שלם ברוסית והסתבר לי שמארינה, הדמות שאני משחקת, דוברת רוסית בכל הכוח. זה היה אתגר לא פשוט עבורי משום שעד ההצגה קראתי וכתבתי רוסית ברמה של ילד בכיתה א'. כשבאתי לחזרה עם המתרגמת, חטפתי התקף חרדה קליל. זו גם לא רוסית יומיומית. זו שפה גבוהה. אבל המתרגמת ואמא שלי הרגיעו אותי, ומסתבר שהתמודדתי עם זה לא רע".

   

  ההצגה "מאחורי הגדר", שמבוססת על סיפורו של ח.נ. ביאליק, בבימויו של משה קפטן, מביאה את סיפורו של נח (אותו יגלמו לסירוגין עלא דקה וגל גולדשטיין), ילד יהודי שמתאהב במארינקה הגויה, כשהבדלי הדתות והתרבויות לא מאפשרים להם לממש את אהבתם. לצד בקלמן מככבים בהצגה גם ליא קניג, אלכס קרול, הזמרת דיקלה, שחיברה את המוזיקה להצגה ושרה בה, שפי מרציאנו והילה שלו. "ההורים שלי מתרגשים בטירוף לראות אותי על הבמה", היא אומרת. "אני מרגישה שההצגה הזאת היא סוג של טיול שורשים בשבילי".

   

  בקלמן בתפקיד הרל"שית ב"תאג"ד"
  בקלמן בתפקיד הרל"שית ב"תאג"ד"

   

   

  זהו התפקיד הראשון בתיאטרון של בקלמן, בוגרת הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין, אבל רבים מכם זוכרים אותה מהסדרה "תאג"ד", שבה גילמה בכישרון רב את רונה, הרל"שית של המג"ד, ומהעונה השלישית של תוכנית הריאליטי "הישרדות". לפני כשנה שיחקה בסדרה "ההרמון" וכיום היא משתתפת בסדרה "מלכות", שעלתה בהוט. "מאוד אהבתי את הדמות של רונה, כי היא האלטר־אגו שלי, בחורה מלאת ביטחון עצמי, שעושה מה שהיא רוצה ושולטת בגדוד", היא אומרת. "לי אכפת מה יחשבו עליי והדבר האחרון שאני רוצה זה לדרוס אנשים ולפגוע בהם. אני כבר מחכה בקוצר רוח לצילומי העונה הבאה של הסדרה".

   

  ב"מלכות" את מגלמת רוסייה, שדי עונה על הסטריאוטיפים הרוסיים מהם ברחת.

   

  "אני משחקת שם דמות טראגית, את אחת הזונות, אבל הדגש הוא לא על מעגל הזנות שלה אלא על מעגל ההתעללות שחוותה".

   

  בקלמן, 29, שמאחוריה גם קריירה משגשגת כדוגמנית, רוצה לשחק כמה שיותר, כשהתיאטרון נמצא אצלה בראש סולם העדיפויות. "בשבוע שבו הודיעו לי שהתקבלתי להצגה, הודיעו לי שגם התקבלתי לסדרת דרמה יומית חדשה, בתפקיד מאוד גדול, עם הרבה חודשי צילום", היא מספרת. "אמרתי לסוכנת שלי שכשהיא יוצאת לנהל את המשא ומתן על שני הפרויקטים, תשתדל ששניהם יקרו, אבל אם אצטרך לבחור — אני בוחרת בתיאטרון.

   

  "זה ריגוש אחר, ועבודה שיש בה הרבה יותר יציבות. שנים פינטזתי לשחק בתיאטרון. הרבה יותר קשה להיכנס לשם, במיוחד היום, כשיש כל כך הרבה חבר'ה שמסיימים מדי שנה את הלימודים. אתמול אמרתי לבן הזוג שלי שממש כיף לי ללכת לעבודה. החומרים שאנחנו מתעסקים הם יפהפיים, והתמזל מזלי שיש לי במאי כמו משה קפטן, שאני סומכת עליו בעיניים עצומות. הסדרה שרציתי לשחק בה מצטלמת לה בכיף, ואני לא מצטערת לרגע. יהיו לי בעתיד עוד תפקידים בסדרות אחרות".

   


  פרסום ראשון: 07.11.18 , 20:41