ראשון 26 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אוראל כהן
  ממון • 14.11.2018
  שטראוס יישאר שותף בערוץ של רשת ועשר
  מאת רז שכניק

  לא עוזב את המסך. מיכאל שטראוס צפוי להישאר שותף בערוץ הטלוויזיה הממוזג עם האיחוד בין רשת לערוץ עשר. ל"ממון" נודע כי בימים האחרונים שינה שטראוס את דעתו ויסכים להזרים כספים לערוץ המאוחד, כך שיישאר אחד משותפיו.

   

  שטראוס ואחותו רעיה מחזיקים כיום בכ־16% ממניות רשת, כשבעלי השליטה הם אודי אנג'ל ומשפחת עופר (כ־51%), והשותפה הנוספת היא אנדמול ההולנדית ( 33%). ביוני האחרון הודיעו ברשת ובערוץ 10 על מיזוג במשקל של 60% לבעלים ברשת ו־40% לבעלים של ערוץ 10. אלא שהרשות השנייה סירבה לאשר את המיזוג, והצדדים הודיעו על ביטולו באוקטובר.

   

  בשבועיים האחרונים חזר המיזוג לשולחן וגובש מבנה בעלות אחר, במה שאמורה להיות החברה המאוחדת שתחזיק בערוץ הממוזג: אלי עזור וקבוצת משקיעים צפויים להחזיק 25%; לן בלווטניק ואודי רקנאטי, מבעלי השליטה בערוץ 10 כיום, יחזיקו כל אחד ב־25% ואילו אודי אנג'ל יחזיק ברבע הנותר. המנכ"ל של הערוץ המאוחד יהיה יוסי ורשבסקי, כיום מנכ"ל ערוץ 10. אבי צבי, מנכ"ל רשת כיום, אמור לפרוש.

   

  ההערכות בענף התקשורת, שנתמכו באמירות של שטראוס בעבר, גרסו כי הוא יוותר על אחזקתו בערוץ וייצא מהטלוויזיה אחרי כ־13 שנה שבהן היה שותף בערוץ 2.

   

  בימים האחרונים שקל שטראוס שוב את העניין ואמר למקורביו כי החליט שהאחזקה בטלוויזיה חשובה לו, וכי יסכים להזרים כספים לתוך הערוץ הממוזג בהנחה, כמובן, שיסכים לתוכנית האסטרטגית שיתוו הבעלים החדשים. בשלב הזה לא ברור מה החלק שיישאר בידיו של שטראוס.

   

  לדברי מקורביו של שטראוס, "למיכאל חשוב שאודי אנג'ל יישאר בעל מניות בערוץ הממוזג והוא מוכן להסתפק גם באחוז אחזקה נמוך כי חשוב לו, עקרונית, להישאר בתחום הטלוויזיה. כשיישבו בעלי המניות יחד ויתברר מה כל אחד מוכן להזרים, יתברר גם מה יהיה חלקו של מיכאל בערוץ".

   

  מיכאל שטראוס סירב להתייחס לידיעה.

   

  בעלי המניות בערוץ הממוזג:

  אלי עזור

  לן בלווטניק

  אודי רקנאטי

  אודי אנג'ל

  מיקי שטראוס

   


  פרסום ראשון: 14.11.18 , 19:53