שלישי 27 באוקטובר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 21.11.2018
  איך אתן ישנות בלילה
  לח"כיות בקואליציה לא אכפת מהאלימות נגד נשים
  ענת לב-אדלר

  ידיהם של כל חברי וחברות הקואליציה שהצביעו אתמול בהצבעה גלויה נגד הקמתה של ועדת חקירה פרלמנטרית, שתבדוק לאן נעלמו הכספים שיועדו לתקצובה של התוכנית הלאומית למיגור האלימות, כבר מגואלות בדם. זהו דמה של האשה הבאה שתירצח על ידי בן זוגה, וגם מי חמצן לא ישטפו את אות הקלון ממצחם של מי שהורידו מסדר היום את ההצעה הקריטית הזו. למה? כי המדינה מתנערת מאחריות ואף אחד מחובשי הכיסאות בממשלה לא מעוניין לברר לאן נעלמו 250 מיליון שקלים שהיו אמורים לתקצב את התוכנית למיגור האלימות שמעלה אבק כבר שנה וחצי. בעצם, בואו לא ניתמם, הרי מראש הכסף הזה לא היה צבוע למטרה הזו. למה? מפני שרצח נשים הוא עניין יתום שאף אחד לא מוכן לקחת עליו בעלות: לא ראש הממשלה, לא חברי הממשלה והקואליציה שלו והנורא מכל - לא חברות הקואליציה כמו יפעת שאשא־ביטון, ציפי חוטובלי, שולי מועלם, מירב בן ארי, והן לא היחידות.

   

  האם את יכולה להסביר לי, כבוד שרת התרבות מירי רגב, איך תצליחי להירדם בלילה בלי שעיניה של הקורבן הבא ירדפו את מחשבותייך, או ירדפו אחרייך כאשר תלכי לשתות כוס מים? הרי היא כבר מסומנת, האישה שתאבד את חייה, רק מפני שאת וחברותייך שלחתן אותה אל מותה בעצם ההצבעה ערלת הלב הזו. האם את מסוגלת להבין שמדובר כאן בטרור לכל דבר?

   

  אה, המילה טרור העירה אותך? חבל שלא קראנו לזה טרור עוד קודם, אולי היינו חוסכים כמה משפחות הרוסות. ואת, כבוד שרת המשפטים איילת שקד, איך תיישירי מבט לעיניהם של היתומים שתשאיר אותה נרצחת עתידית ששמה כבר כתוב על הכותל, כאשר יביטו בך מבעד לכותרות העיתון וישאלו למה? למה לא הצלחתן לפרק את חומת האדישות הקואליציונית שלכן, כדי לבנות חומות של תקווה בחברה הישראלית?

   

  וכאשר דם נשים הוא הפקר עם חותמת כשרות של הכנסת, מה אמור לחשוב הגבר חמום המוח שאגרופו כבר הפך לאקדח, נוכח תוצאות ההצבעה שמשתקפות ממסך הטלוויזיה? 58 מתנגדים להצעה. למה בדיוק אתם מתנגדים לכל הרוחות? איך אפשר להתנגד למניעת אלימות?

   

  האלימות כלפי נשים היא לא עניין מגדרי והיא לא בעיה צדדית של נשים, שאולי משעממות את ראש הממשלה, אבל נרצחות בלי שיהיה לכן אכפת. זהו טרור לכל דבר ועניין, שמופנה כלפי נשים על ידי גברים, שגם הם קורבנות של עצמם וזקוקים לסיוע ולתיקון. ואת כל זאת יש לתקצב. ראש הממשלה או שר האוצר רק צריכים להחליט שזה מספיק חשוב.

   


  פרסום ראשון: 21.11.18 , 23:45