ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  סטיב אדלר | צילום: עמית שעל
  ממון • 25.11.2018
  "אין בסיס לטענות נגד התאחדות התעשיינים"
  צוות בדיקה, בראשות נשיא בית הדין לעבודה לשעבר סטיב אדלר, שולל את טענות מנהל הכספים של התאחדות התעשיינים • המנכ"ל: "נתבע את המתלונן"
  מאת גד ליאור

  "לא נמצא אף בסיס לטענות המתלונן בנושא שינוי ייעוד של בית התעשיינים. בכירי התאחדות התעשיינים פעלו כנדרש ולא עשו כל פעולה כדי להרוויח באופן אישי. התלונה על פדיון החופשה של המנכ"ל אינה נכונה והוגשה בחוסר תום לב". כך קבע אתמול צוות בדיקה בראשות נשיא בית הדין לעבודה לשעבר, סטיב אדלר.

   

  בתלונה, שהוגשה לוועדת הביקורת של ההתאחדות בתחילת אוקטובר על ידי אלי גרינבלום, מנהל הכספים של ההתאחדות, ופורסמה לראשונה ב"ממון", נטען כי גורמים בכירים בהתאחדות פועלים בחוסר שקיפות בעניין שינוי התב"ע של בית התעשיינים, תוך הסתרת העובדות מעיני התעשיינים. גרינבלום טען כי הבכירים מתכוונים "לגזול את רכושם של התעשיינים".

   

  בעקבות התלונה, צוות עו"ד ורו"ח מחברת BDO זיו האפט בראשות סטיב אדלר, בדק פרוטוקולים, דוחות כספיים, התכתבויות ועוד וכן נפגש עם המתלונן וקיבל ממנו מסמכים.

   

  הדוח קובע כי בכירי ההתאחדות לא פעלו נגד האינטרס של הארגון ולא עשו כל פעולה כדי להרוויח באופן אישי מהפרויקט. הבודקים מציינים כי לא מצאו בסיס לטענות המתלונן בנושא וכי הפרטים על הפרויקט דווחו להנהלות התעשיינים ולדיירי הבניין ואף מונה צוות ציבורי הכולל תעשיינים בכירים כדי ללוותו.

   

   
  שרגא ברוש | צילום: צביקה טישלר
  שרגא ברוש | צילום: צביקה טישלר

   

   

  טענה נוספת שהעלה גרינבלום הייתה על פדיון ימי חופשה של מנכ"ל ההתאחדות, שאינו זכאי להם, שכן הועסק בעבר בתור קבלן עצמאי. בעניין זה קובעת הבדיקה כי התלונה הוגשה בחוסר תום לב, שכן המתלונן עצמו הנחה את המנכ"ל לפדות את ימי החופשה. צוות הבדיקה מעלה טענות כלפי המתלונן, "שהיה שותף מלא והכיר היטב את תקינות התהליכים שעליהם התלונן, ובחלק מהמקרים אף הוביל אליהם במעשיו".

   

  נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש אמר ל"ממון": "עמדתי על כך שהתלונה תיבדק על ידי צוות חיצוני ואני שמח על התוצאות".

   

  מנכ"ל התאחדות התעשיינים, רובי גינל אמר: "חייבים למגר את התופעה של עובד שנתפס בקלקלתו ומנסה להצטייר כחושף שחיתויות. נמצה את הדין במלואו עם המתלונן".

   

  ל"ממון" נודע כי ההתאחדות מתכוונת להגיש תביעות לשון הרע נגד גרינבלום ולדרוש ממנו החזר של עלויות הבדיקה.

   

  מטעמו של גרינבלום לא נמסרה תגובה עד מועד סגירת הגיליון.

   


  פרסום ראשון: 25.11.18 , 19:57