ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: טל שחר
  24 שעות • 26.11.2018
  גלעד קמחי: המנהל האמנותי של הקאמרי
  המינוי אושר על ידי מועצת הנאמנות של הקאמרי, בראשות ראש עיריית תל־אביב רון חולדאי
  יואב בירנברג

  מועצת הנאמנות של התיאטרון הקאמרי אישרה את מינויו של גלעד קמחי כמנהלו האמנותי של התיאטרון הקאמרי. קמחי, מהבמאים המוערכים בישראל, ייכנס לתפקידו באפריל 2019. הוא יחליף את מנהלו האמנותי של התיאטרון עמרי ניצן, המסיים 25 שנים בתפקיד.

   

  קמחי, בן ה־36, בוגר בית הספר לאמנויות הבמה בית צבי, משמש מזה כשנה וחצי כבמאי הבית של הקאמרי. הוא החל את דרכו בתיאטרון לפני כעשור — כבמאי וכראש קבוצת הצעירים של בית ליסין. במהלך השנים זכה בשורה ארוכה של פרסים ומלגות על עבודות בימוי וכוריאוגרפיה. בחמש השנים האחרונות הוא מביים בתיאטרון הקאמרי — תחילה את "החברות הכי טובות" (בשיתוף עם תיאטרון בית ליסין), ואחר כך את "סיראנו דה ברז'ראק", "אופרה בגרוש" ו"ציד המכשפות". ברפרטואר מועלות כיום כמה הצגות בבימויו: "תמונות מחיי נישואין" ו"רומיאו ואימא", שאותה כתב יחד עם גור קורן. בימים אלו מביים קמחי את המחזמר "שיגעון המוזיקה".

   

  בישיבה שבה אושר מינויו, הודה ראש עיריית תל־אביב רון חולדאי למנהל האמנותי היוצא עמרי ניצן. "אני חושב שהקאמרי זה אתה עמרי, ואתה זה הקאמרי. תרומתך להצלחת התיאטרון ב־25 שנים שניהלת אותו אמנותית, היא ברורה וחד־משמעית. הצלחת להציב סטנדרטים אמנותיים גבוהים, ולקבוע את מיצובו כגוף מרכזי בעולם התרבות והאמנות בישראל".

   

  מנכ"ל התיאטרון רן גואטה הודה לניצן על תקופת ניהולו ועל העבודה המשותפת לצידו, והוסיף: "כבר כמה חודשים שאני עובד בצמוד עם גלעד. גיליתי אדם מוכשר באופן יוצא דופן עם אנרגיות חיוביות, סבלנות ונחישות. אני מוצא את גלעד כאיש הנכון לתפקיד גם ברמה המקצועית וגם באופיו כאדם".

   


  פרסום ראשון: 26.11.18 , 19:54