ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  7 לילות • 27.11.2018
  זמן מסך

   

  מה שווה כישרון אם אין מי שיפתח אותו? לא הרבה. ספירת ראשים על המסכים הפכה לסוג של ספורט, אבל לפעמים לאובססיות יש הצדקה - והראשים, הם באו הרבה פעמים מבתים מבוססים, ובטח לא מהפריפריה, ונראו אותו דבר ונשמעו אותו דבר. כלומר לבנים, ובלי שום מבטא. ראבק, עד לא מזמן אפילו תלתלים היו דבר מוקצה. ובאמת איך אפשר להגיע לטלוויזיה שלא כמתמודד בריאליטי - וגם לאחורי הקלעים שלה - אם לא היית בגל"צ נניח, או ממש־ממש בדיוק במקום הנכון בזמן הנכון.

   

  העמותה 'רואים רחוק' של קשת מפגישה כבר עשור בין יוצרים בולטים בתעשייה - למשל הבמאים תומר היימן ושלומי אלקבץ - לבני נוער בסיכון. זה קורה במקומות כמו רמלה, לוד, נתניה, באר־שבע, שפרעם נצרת וג'סר א־זרקא. המשתתפים מקבלים כלים שיועילו להם בעולמות הטלוויזיה, הקולנוע, המוזיקה והאמנות וגם את התחושה שזה אפשרי. המצטיינים גם מקבלים אחר כך מלגה להשכלה גבוהה. והנה ככה בא למסך פיראס נסאר, אל־מקדסי המעולה מ'פאודה 2', בוגר הקבוצה בנצרת של העמותה (בתמונה). ועוד שם חדש כמו שירז אדרי מ'להעיר את הדב', וכך התברגו גם בוגרים מאחורי הקלעים.

   

  היום יתגייסו למשימה כוכבי ויוצרי 'ארץ נהדרת': מולי שגב, דוד ליפשיץ, איל קיציס, ערן זרחוביץ' ושני כהן, וגם נטע ברזילי, על במה אחת באירוע התרמה לעמותה. והנה מתברר שמתחת לפנס קורים דברים. והצעד הבא שהוכיחו יצירות כמו 'עספור' ו'זגורי אימפריה' - הוא לראות כמה שיותר מהם על המסך.

   


  פרסום ראשון: 27.11.18 , 18:53