ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  איך להשיג עצמות לחיים גבוהות וחטובות | צילום: שאטרסטוק
  זמנים מודרנים  • 02.12.2018
  גם הלחי השנייה
  עצמות לחיים גבוהות וחטובות כמו של קים קרדשיאן? כל אחת יכולה! מניתוחים והזרקות ועד איפור מתוחכם - כל מה שיגרום לך להיראות נפלא בצילומי הסלפי ובכלל
  רותי קינן

  "אזור הלחיים וקו עצם הלחי משמשים מוקד תמיכה לכל הפנים", אומר ד"ר צחי וידר, מומחה בכירורגיה ואסתטיקה ויועץ לחברת אלרגן ישראל. "ולכן, כמעט כל הטיפולים האסתטיים מתחילים באזור עצמות הלחיים". לחיים מודגשות יוצרות מרכז פנים המשדר חוזק ונעורים. קו לחי לא ברור או לחיים מרוקנות משווים לפנים מראה מבוגר ונפול. טיפול בלחי יכול להביא לשינוי דרמטי במראה הפנים גם בגיל צעיר יחסית, ובעיקר בגיל מבוגר.

   

  "כחלק מתהליך ההזדקנות מתקיים תהליך פירוק מתמשך של היסודות שתומכים בעור הפנים שלנו", מסבירה ד"ר אלה אגוזי, מומחית לרפואת עור ויועצת לחברת אלרגן ישראל. "היסודות האלה הם העצמות באזור הלחי, הרקה וקו הלסת. בד בבד מתקיים גם תהליך פירוק של השומן התת־עורי. כתוצאה מכל אלה אנחנו רואים צניחה של העור, וחלק מהשומן שנותר מהיקף הפנים כלפי מטה".

   

  חידוד והדגשה של עצמות הלחי והשבת הנפחים שאבדו עשויים להשפיע על כל הפנים - לטשטש את הקמטים בזווית האף והפה ויצירת מראה מורם לחלק התחתון שלהם. הטיפולים מגוונים: החל מניתוח ליפטינג, דרך הזרקת חומרי מילוי ולפעמים גם הליכים כמו מתיחה בחוטים נספגים.

   

  "הדבר החשוב ביותר, לפני כל התערבות אסתטית, הוא האבחון", אומרת אליסה קוסוי מהרברט סמואל סנטר בתל־אביב. בשלב האבחון מפנים את המטופלת, בהתאם לצרכיה, לטיפולים המתאימים. "מטופלת שמגיעה עם בקשה לטפל בלחיים נשלחת לעיתים לטפל דווקא בחיוך - תהליך הכולל טיפולים אסתטיים לשיניים, שעשוי לשפר את הביטחון וליצור מראה מורם לפנים. יש להביא בחשבון גם את איכות העור של המטופלת. במקביל נשקלות גם יתר האופציות, כולל ניתוח, חוטים והזרקת חומרי מילוי שונים, בהתאם לנתונים האישיים של כל מטופל".

   

  קים קרדשיאן | צילום: MCT
  קים קרדשיאן | צילום: MCT

   

   

  אז מה האופציות?

   

  האופציה הניתוחית: ניתוח הרמת פנים כללי מתאים בעיקר למי שמעוניינת לשפר את מראה כל הפנים, ולא רק הלחיים. "הניתוח מטפל בכל מסגרת הפנים, ולכן מעצב מחדש גם את הלחיים ומיקומן. במהלכו ניתן לטפל גם בעצם הלחי ובשקעים שבלחיים באמצעות חומרי מילוי", אומר ד"ר אברי רווה, מומחה בכירורגיה פלסטית.

   

  אופציה ניתוחית נוספת היא החדרת שתלי סיליקון ללחיים. "השתל מוחדר בין העצם לרקמה המכסה עליה", מסביר ד"ר רווה. "היתרון הוא שהשתל, העשוי מסיליקון קשיח ולא נוזלי, כמו שתלי השדיים, נשאר לתמיד ואינו דורש תחזוקה או החלפה. החיסרון הגדול, שבגללו לא מרבים לבצע את ההליך, הוא שהשתל עלול לזוז ממקומו, בעיקר כשהעור מידלדל עם השנים. סיכון נוסף הוא זיהום באזור השתל, מצב המחייב להוציא אותו".

   

  הזרקות: "כדי לשפר את המראה הנפול באזור עצם הלחי ולהשיב ללחיים שקועות את הנפח, אנחנו משתמשים בהזרקות של חומצה היאלורונית סמיכה במיוחד (כדוגמת ג'ובידרם וולומה)", אומרת ד"ר אגוזי. "זו הזרקה מיוחדת להגבהת הלחיים והמתבצעת לנקודות מדויקות ובעומק מדויק. החומצה ההיאלורונית משלימה את החלקים הריקים שנוצרו במהלך השנים ו'בונה' מחדש את היסודות".

   

  ואולם, בהיותה חומר טבעי המתפרק בהדרגה, השפעתו של הטיפול בחומצה ההיאלורונית מתפוגגת עם הזמן. "חשוב להבין שיש צורך בתחזוקה שוטפת של הזרקות. ההזרקה הראשונה 'בונה' מחדש את עצם הלחי, משקמת ומחדשת את האזור, אך לאחר מכן נדרשת תחזוקה אחת לחצי שנה עד שמונה חודשים", מציינת ד"ר אגוזי. חומר מילוי אחר שנפוץ בשימוש לטיפול בקווי המתאר של הפנים הוא רדיאס, המבוסס על כדוריות סידן. "בזכות תכונות הצמיגות והאלסטיות הגבוהות שלו אפשר להשתמש בו להגדרת והדגשת עצמות הלחיים, להרמה משמעותית של פנים מתבגרות מבלי לייצר מראה נפוח ושיפור של פרופורציות", אומרת ד"ר מימי ארנרייך, מומחית בכירורגיה כללית ומטפלת בתחום האסטתיקה. גם במקרה זה דרושים טיפולי תחזוקה, אף כי בתדירות נמוכה יותר מאשר במקרה של חומצה היאלורונית.

   

  ד"ר אברי רווה מצביע על הזרקת שומן עצמי כאופציה טובה לעיצוב ומילוי הלחיים, במיוחד במהלך ניתוח להרמת פנים (ליפטינג): "כשהפציינטית כבר מורדמת, אפשר לשאוב את השומן ממקום אחר בגוף ולהזריק אותו ללחיים. יתרונו של השומן העצמי הוא המראה הטבעי יותר שהוא מעניק. אמנם כמחצית מהכמות שהוזרקה נספגת ונעלמת מיד אחרי ההזרקה ובמהלך שלושת החודשים הראשונים אחריה, אבל מה שנותר - נשאר לתמיד. זאת ועוד: לשומן העצמי ותאי הגזע שהוא מכיל השפעה מיטיבה על מרקם העור. הוא עוזר לשיפור הגמישות ומחזיר לעור ברק".

   

  איך שומרים על המראה הטבעי?

   

  "לפני שמחליטים על הטיפול, יש להתבונן בנתונים הטבעיים ולהתחשב בתווי הפנים", אומרת ד"ר להבית אקרמן, שחזרה לא מכבר מכנס רפואה אסתטית בקופנהגן, שבו דנו בחידושים גם בנושא זה. "אם פעם חשבו שיש להשתמש בהרבה חומרי מילוי לעיצוב הלחיים, הגישה היום השתנתה. יש להתאים את החומר ואת עומק ההזרקה לכל מקרה לגופו".

   

  גם במרכזי היופי של רונית רפאל מעדיפים ללכת על הגישה האישית כשמדובר בהדגשת הלחיים ובעיצוב תווי הפנים. "כל שינוי צריך ויכול להיראות טבעי ועדין. אנחנו בעד 'רימודלינג' - עיצוב פנים בצורה עדינה ומותאמת לכל אחת ואחד באופן אישי, טבעי ומדויק", אומרת המנכ"לית יפית רפאל. "הרבה פעמים אנחנו רואים אנשים עם מראה חסר פרופורציה. לצערי אלו מקרים של ניסיונות הדגשה שבהם ככל הנראה הוזרק יותר מדי חומר ובמקום הלא־נכון, ואז מתקבל מראה מוגזם ולא טבעי", אומר ד"ר וידר. כדי להימנע מכך יש לפנות לרופא מהימן שמשתמש בחומרים טובים.

   

  איפור, זה כל הסיפור

   

  לא תמיד מוכרחים לפנות לארטילריה הכבדה הכוללת ניתוחים או הזרקות. לפעמים גם צבע יכול לעזור. ההיצע הבלתי נדלה של תכשירי איפור שנועדו להצללה ולהדגשה יכול להעניק לכל אחת אשליה של לחיים מחוטבות, גם אם באופן זמני. המשחק פשוט: משתמשים בגוונים שונים של מייק־אפ, ברונזרים, סמקים ושימרים כדי ליצור אפקט תלת־ממדי. עופר לוין, המדריך הראשי של חברת גרלן, מסביר את טכניקת ההצללה: מושחים מתחת לעצם הלחי מייק־אפ הכהה בשני טונים לפחות מגון העור, או ברונזר כהה. הפס הכהה יוצר מראה של שקע, שידגיש ויבליט את מה שמעליו. להדגשת העצם מושחים עליה שימר בהיר. לאיתור עצם הלחי והמיקום הנכון להנחת ההצללה ממששים באצבעות או מכווצים את השפתיים ו"שואבים" את הלחיים פנימה (מראה דג). עצם הלחי תבלוט מיד!

   


  פרסום ראשון: 02.12.18 , 22:23