ראשון 26 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אלי גוטמן, השבוע, בביתו בחיפה. "אני חולה כדורגל, תרתי משמע
  7 ימים • 06.12.2018
  הלך עם הלב שלו
  אלי גוטמן מסביר מה עומד מאחורי ההחלטה הדרמטית לפרוש מאימון מכבי חיפה (ומאימון כדורגל בכלל)
  נדב צנציפר

  ערב שלישי האחרון, רק יממה אחרי שאלי גוטמן הודיע על פרישה מסיבות בריאותיות והרעיד את הכדורגל הישראלי עם ההתפטרות המיידית מאימון מכבי חיפה, הוא נכנס נסער לביתו בשכונת אחוזה בחיפה, אחרי שהעביר את היום בהכנות לקראת משחק האקסית שלו בסכנין.

  "סמדר, את לא מבינה מה עובר עליי, אני לא יכול להסביר לך מה קורה לי בגוף", הוא אומר לאשתו כשדמעות מציפות את גרונו. "אני בסערת רגשות. את לא יכולה לתאר מה קורה לי עכשיו".

  גוטמן חולף על פני ארון הגביעים העמוס בסלון ביתו, המשקף את הקריירה שלו, אי־שם מראשיתה כמאמן בליגת המושבים, דרך ההישגים הגדולים בקריירה שלו, לצד תמונות משותפות עם המאמנים הגדולים בעולם כמו ארסן ונגר, פאביו קאפלו ואחרים.

   

  "יאללה, תתחילו את הראיון", מפצירה אשתו סמדר. היא מודאגת מהמצב. "סמדר, אין מה לעשות, אני חולה כדורגל, ממש לא חולה לב", הוא מתרץ לה והיא מגיעה כדי לחבק אותו.

  ברור לכולנו שהתכנסנו לראיון פרישה מאימון כדורגל, של אחת הדמויות המרכזיות בעולם הספורט הישראלי. בינתיים הסלולרי של גוטמן קורס. הוא מקבל הודעות ללא הפסקה ממאמנים בליגת העל, משחקנים שאימן בעבר, וגם משר האוצר משה כחלון ומג'ורדי קרויף.

   

  תאר לנו את 24 השעות שעברו מערב יום ראשון ועד לרגע שבו החלטת על פרישה סופית מאימון כדורגל.

  "ביום ראשון בסביבות תשע בערב הרגשתי לא טוב, עם מועקה בחזה וסחרחורת. בעקבות ההיסטוריה הרפואית שלי אשתי סמדר התקשרה למיון ונסענו מייד. בבית החולים בדקו לי לחץ דם ועשו לי אק"ג. הלחץ דם שלי היה גבוה מאוד, וזה עוד תחת כדורים. מאז התקף הלב שלי אני לוקח כדורים. אבא שלי הלך לעולמו רק ביוני השנה. הלחץ דם, זה תורשתי אצלנו. הפעם הראשונה שגילו לי לחץ דם הייתה כשהייתי חייל בחיל הים. זה לא נותן הוראות אזהרה, זה פשוט מגיע. עשו לי גם בדיקות דם במיון, הרופא אמר שהלחץ דם גבוה, והאק"ג לא לשביעות רצונו. איזנו אותי עם כדורים, שוחררתי וחזרתי הביתה".

   

  הצלחת לישון בלילה שבין ראשון לשני?

  "לא הבנתי כלום. אני לא פוחד מהמוות. מתי שהוא יגיע, הוא יגיע. לא חשבתי לרגע שזה יסיים לי את החלום לאמן את מכבי חיפה".

   

  ואז קמת בבוקר, ומה קרה?

  "התעוררתי עם לחץ דם גבוה, יש לי מכשיר. מאז שאני במכבי חיפה אני בודק את עצמי הרבה יותר. התקשרתי לד"ר קרן זיסמן, שצינתר אותי לפני שבע שנים. קבענו להגיע לבית החולים ב־11 בבוקר. אבל הבדיקות לא היו טובות, עם מדדים גבוהים, וגם האק"ג לא היה ממש טוב".

   

  הראיון המלא במוסף "7 ימים"