ראשון 26 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: בועז ארד
  7 לילות • 06.12.2018
  "לא אגדל את ילדיי בישראל"
  לא יהיה מוכן לשחק ב'פאודה'. מצטער בשביל לוסי אהריש וצחי הלוי על שהיו צריכים להסתיר את הזוגיות. עושה חיים במרוקו עם סשה ברון כהן ומחכה ליום שבו יציעו לו תפקיד אחר בארץ פרט לערבי או מחבל. יוסף סוויד חי עם אשתו עדי שילון בברלין וממש לא מעוניין לחזור לחיות כאן
  רז שכניק

  אחרי כל מה שעבר בישראל במהלך הקריירה, אפשר לומר שלפיל יש עור של יוסף סוויד. הוא אולי חי בברלין, נושם אוויר קוסומופוליטי, ונהנה מקריירת משחק בינלאומית, אבל משהו בגיחות שלו הנה לעבודה, מציק לו. ההרגשה התחדדה אצלו כשחזר בימים האחרונים מצילומים במרוקו לסדרה 'בגדד אקספרס', שמבוססת על ספר שעוסק בפלישה האמריקאית לעיראק ומיועדת לצ'אנל 4 הבריטי. "שמע, גם שם עוד פעם נתנו לי את תפקיד הרשע, אבל רשע עם אומץ, אני תופס את אלה ששיתפו פעולה עם המשטר של סדאם", הוא מספר. "הסכמתי לקבל את התפקיד כי רוב התפקידים הראשיים בסדרה הם תפקידים של עיראקים, ואמרתי שבתוך חברה של בני אדם שבמקרה הם ערבים, לא אכפת לי להיות ערבי רע, שלא כמו ב'חטופים' למשל. שם ליהקו אותי לתפקיד שמאוד אהבתי, רק הבאסה שהוא ערבי ורשע (מחבל שביצע פיגוע בבית ספר - ר"ש). בסדרה בארץ, כשאתה עושה ערבי רשע זה כבר, נו, אתה יודע".

   

  מה אני יודע?

  "ברור שבראש של הרבה אנשים ערבי זה חרא. אז מבחינה מצפונית היה לי מאוד קשה לעשות את התפקיד ב'חטופים'".

   

  למה בעצם? הרי זה משחק.

  "כי זה כאילו לשתף פעולה עם התפיסה הכללית ועוד פעם לשחק את הערבי־מחבל. די, נמאס מזה, תנו לי תפקידים של בני אדם. איכשהו בארץ זה ככה. ב'פאודה', עד כמה שהסדרה טובה, היה לי קשה לראות שזה מה שמראים. זה כמו שעכשיו ייקחו אותך לאירופה ויגידו לך, 'תשחק את היהודי שאוהב כסף, הסוחר'. אז פעם אחת תעשה את זה בשביל הכסף ויגידו לך שזה בשביל ההומור ואתה תגיד שאם זה קומדיה, אז אתה מוכן לעשות את זה. ואז יגידו לך שתבוא שוב לאותו תפקיד. ואז תחשוב שוב לעצמך ותגיד, 'די, גם ככה אתם חושבים עלינו את הדברים האלה, אז למה שאשתף פעולה עם התדמית של היהודי שרוצים להציג?'"

   

  הראיון המלא במוסף "7 לילות"