ראשון 26 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלכס קולומויסקי
  חדשות • 06.12.2018
  ארדן: "נחוש למנות מפכ"ל חדש מהר"
  ביום שאחרי הפארסה, השר לביטחון פנים כבר עמוק בחיפושים אחרי המפכ"ל הבא • "עשיתי כל מה שהיה צריך כדי לבצע הליך מסודר ונכון", אמר ארדן למקורביו, "אדרי עשה שטות כשלא דיווח על הפגישה עם בודקת הפוליגרף, אבל לא היה בה דבר פסול"
  מאיר תורג'מן

  הכל פתוח במרוץ למפכ"לות: השר לביטחון פנים גלעד ארדן חזר אתמול לשגרת עבודתו במשרד, כשעל סדר היום נושא מרכזי אחד - מציאת מפכ"ל חדש למשטרת ישראל.

   

  מקורבים לארדן מספרים כי שמעו ממנו כי הוא "מתכוון למנות במהירות האפשרית את המפכ"ל הבא, המצב כיום לא בריא למשטרה". כבר אתמול החל בסבב התייעצויות לגבי מועמדים אפשריים לתפקיד השוטר מספר 1 אחרי פסילתו ופרישתו של המועמד המועדף על ארדן, ניצב בדימוס צ'יקו אדרי.

   

  "עשיתי כל מה שהיה צריך לעשות כדי לבצע הליך מסודר ונכון", אמר השר למקורביו. "אדרי עשה שטות כשלא דיווח על הפגישה עם בודקת הפוליגרף, אבל בעצם הפגישה לא היה דבר פסול".

   

  השר ארדן לא פונה אוטומטית למפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, כפי שהיה צפוי שיקרה כמי שהיה אחד משלושת המועמדים שהשר ארדן הצביע עליהם כראויים ומוכשרים לתפקיד המפכ"ל, ואף עברו את אישור של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. מבין שלושת המועמדים, ניצב הלוי הוא בעל הנסיון המבצעי הגדול ביותר ובעל יכולת להיות מפכ"ל, אולם יש חשש מהתדמית שלו כמי "שלא מחשבן לפוליטיקאים, כולל השר שממנה אותו" אומרים אנשים שמעורים בהליך בחירת המפכ"ל. השר ארדן מצידו לא פסל את ניצב הלוי, והוא רואה בו מועמד ראוי במקביל לעוד שורה של מועמדים, בהם מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן.

   

  למפקד מחוז תל-אביב, ניצב דוד ביתן, סיכויים קלושים להיות המועמד למפכ"לות בשל מספר פרשיות שנחשפו בחודשים האחרונים שלא יאפשרו את צליחת וועדת גולדברג.

   

  לפי מקורביו, השר ארדן חש תסכול מכך שהמינוי של אדרי נכשל. "במינוי הנוכחי הוא הלך להליך מסודר של בחירת שלושה מועמדים שעברו את אישור היועמ"ש. הוא התכוון ששלושתם יופיעו בפני הוועדה, ורק אחרי שתאשר אותם יבחר את מי שעבר את בחינת הוועדה המייעצת". התקלה הראשונה במינוי הייתה שהוועדה דרשה מהשר ארדן שיביא לה שם בודד של מועמד למפכ"ל ורק אז תדון בעניינו, מה שאילץ אותו לבחור במינוי שהיה ידוע כמועדף עליו, של מנכ"ל משרדו, ניצב בדימוס אדרי.

   

  לפי מקורבים לשר ארדן "הוא כבר לא נעול שהמפכ"ל הבא יגיע רק משורות המשטרה. הכל פתוח: מפקדי המחוזות שמכהנים כיום במשטרה, ניצבים בדימוס שפרשו בעבר, והוא אפילו פוזל לעבר קציני צה"ל בתקווה שיסכימו בכלל להיכנס למדמנה שנקראת בחירת מפכ"ל".

   

  המשטרה כיום חוזרת למצב שתפקיד המפכ"ל מרתיע מועמדים רבים. "הם עוברים ויה דלרוזה בוועדה וכל אדם יכול להכפיש את שמם בוועדה על אירוע פעוט מלפני 10-15 שנים". השר ארדן, לפי מקורבים אליו, "כרגע במצב שהוא צריך לחפש מועמד למפכ"ל שיהיה מסוגל לעבור את ועדת גולדברג, ולא במי שהכי ראוי ומוכשר לתפקיד המפכ"ל הבא".

   


  פרסום ראשון: 06.12.18 , 23:44