שבת 29 בפברואר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: גבריאל בהרליה
  7 לילות • 18.12.2018
  קו מנחה
  הקמפיין הפוליטי השערורייתי שיצר ונפסל על ידי בית המשפט העליון. הטקילה שעשתה לו טראומה בגיל 16. המבטים שהצטלבו עם יונית לוי בהלוויה של ישראל סגל. הסמסים הרומנטיים שהגיעו לאחר מכן. המעבר בין שמונה בתי ספר ב–12 שנות לימוד והדיסלקציה החמורה. הגעגועים לאבא והרוח החופשית של אמא. מה זוכר עידו רוזנבלום מהחיים ומהקריירה שלו?
  יהודה נוריאל | צילום: גבריאל בהרליה

  1. מה כתבת בפתק שהנחת בכותל, 1996?

  (צוחק)

   

  "פורש או פרארי אדומה, חברה גבוהה וחכמה ושלום עולמי. משהו כזה".

   

  תשובה נכונה.

   

  "בהמשך לפתקי האחרון, שעדיין לא קיבלתי עליו מענה, אני חוזר ומבקש שלום עולמי, בריאות, פורש ובלונדינית. די הצליח בינתיים, יש לי פיג'ו (צוחק).

   

  "הגעתי לכותל בפעם הראשונה בטיול בית ספר והבנתי דבר חשוב על ירושלים העתיקה: יש לי פחד גבהים! כבר בטיול על חומות ירושלים הבנתי שאני לא בנוי לזה. חרדה אמיתית. עוד לפני שהשתלטה עליי גם חרדת הטיסות. עד היום, מגובה מסוים אני לא מעז להתקרב ולהסתכל מטה. סחרחורת. יש לי חבר שעבר עכשיו למגדל, ואני לא יוצא אפילו למרפסת. חרדתי, נו". (+1)

   

   

  2. איך קראת ב'גב האומה' ללוק הבלתי נשכח של מירי רגב ושמלת ירושלים, בפסטיבל הקולנוע בקאן?

   

  "וואו, זה באמת משחק מילים שבא לי טוב: 'הסתה לובשת פראדה'".

   

  כל הכבוד! זכית בפרס שרת התרבות ליצירה סמולנית.

   

  "ומה שמדהים זה שזה נכתב שבוע קודם. מירי רגב בדיוק התחילה ללכת עם כל מיני שמלות כאלה, וזה נשמר לרגע המתאים. והוא הגיע, עם השמלה בקאן. 'גב האומה' היא כיף. כיף לי לעבוד עם כל החבר'ה, והתגובות החיוביות שאתה מקבל מאנשים מדהימות ומתברר שהקהל ממש מחכה לתוכנית. הערות נבזיות וקללות? אין כל כך. הקווים מאוד ברורים. אנשים יודעים להבדיל בין מה שאומרים בטלוויזיה לבין אחד על אחד ברחוב". (+1)

   

  3. מה שיא האלכוהול שלך?

  "גיל 16, יום העצמאות. איזה 14 טקילות לדעתי".

   

  קאטורז פואה.

   

  "ואני לא שותה מאז טקילה, לצערי. הקפצנו עם ספרייט, כמו שהיה נהוג בגיל הזה, ושתיתי כמו שבנים שותים, עד שסיימתי את הערב עם פצע בעין. לא זוכר איך. התעוררתי אצל חבר, לא ידעתי מה קרה, ומאז לא שתיתי ככה יותר. בגיל כזה צעיר, זו הייתה טראומה". (+1)

   

  4. שאלת טריק: איזה עיתונאי זוכה פרס סוקולוב קשור אליך?

  "המממ... אין לי מושג. אני בבלאק".

   

  האחת והיחידה, כרמלה מנשה.

   

  "אה כן, 'כרמל המנשק' מהפינה שלי אצל טל ברמן בגל"צ (צוחק). התחלתי בגל"צ בתור ש"ג ועשיתי כל מה שנתנו לי בתחנה, עד שטל ברמן נתן לי את ההזדמנות בתוכנית היומית 'מוטל בספק'. 'כרמל המנשק' הייתה מדור קומי, מעין פינת 'על בנים ועל בנות', שאלות המין של ילדים ממעריב לנוער. אז לבנים שמתי את המוזיקה הזו מהסרט 'אודיסיאה בחלל' - 'כה אמר זרתוסטרא'. ולבנות, את הצלילים מסצנת המקלחת של 'פסיכו'. למשל, מישהי שאלה: 'אני בת 12 ושוקלת 80 קילו, האם זה יפריע לי לקיים יחסי מין בעתיד?' התשובה נורא מצחיקה, אבל היום כבר אי־אפשר להגיד אותה". (0)

   

  5. אחרי השירות בגל"צ, איפה פגשת מחדש את יונית לוי?

  "בהלוויה של ישראל סגל. אבל לא יצא לנו לדבר".

   

  1,000 שקלים שלך.

   

  "ישראל סגל ז"ל היה חבר טוב של אבא שלי לאורך המון שנים. באותה תקופה הייתי הולך עם אבא שלי ללוויות. הוא רצה אותי לידו. היה נשען עליי. אינטימיות מאוד גבוהה. גם יונית הגיעה לשם, לדעתי עם מישהו מחברת החדשות. רעיון השידוך כבר היה באוויר, וגל גבאי היא זו שעומדת מאחוריו. כמו שיש שלטים באתרי בנייה, 'יזם, אדריכל, תשתיות' - גל היא שלושתם. והצליח לנו לא רע, כן". (+1)

   

  צילום: רפי דלויה
  צילום: רפי דלויה

   

  6. מי עזר לך לנסח את מכתבי האהבה הראשונים ליונית?

  "סמסים, לא מכתבי אהבה! אחותי עמליה. כל מי שרוצה להרשים בחורה, עדיף שייתן לאחותו לסמס במקומו".

   

  קנינו.

   

  "עמליה היא הרבה יותר מאחותי. היא בנאדם חכם ברמות, מוכשרת אש ומצחיקה. אי־אפשר לרצות יותר. איך זה שנאלצתי בגללה להיות אוהד להקה של מכביסט? בעלה יובל בנאי ואני מכירים עוד מהימים שבאמת הייתה תחרות בין הפועל למכבי. היום שנינו התפכחנו. הגיסיות גישרה על הפערים" (צוחק). (+1)

   

  7. בקמפיין ל'רנו' שבו כיכבת, אילו פיתויים מציע לך המוסכניק כדי שתיקח את המכונית לטיפול?

   

  "וואו. פה באמת התקלת אותי. דרגת קושי גבוהה מאוד. אני רק זוכר את הסלוגן, 'לא רואה מוסך'".

   

  "ג'חנון וביצה, שטיפה חיצונית עם בחורות בביקיני, הכלב שעושה עם הראש, גלגלי מגנזיום, מושבי סקאי ורפידות פיש ־סטריפ".

   

  "המוסכניק היה בחור חמוד שחורך הרבה פרסומות. נדמה לי שזה היה הקמפיין הגדול הראשון שלי. בדרך כלל אני מעורב במידה מסוימת בפרסומת, תמיד עושים את זה כדי שהשפה תשב עליי נכון. אני גם לא עושה כל קמפיין. לא יכול לעשות משהו שאני לא יכול לעמוד מאחוריו. כמו תוכניות טלוויזיה, אני, לפחות, לא לוקח כל דבר". (0)

   

  8. בכמה בתי ספר למדת, ומה שמותיהם?

  "אולי בינתיים איבדתי ספירה, בוא ננסה: התחלתי בגורדון. ואז בדיוק נפתח בית הספר לטבע עם הייפ מאוד גדול ועברתי. אבל לא נהניתי שם, כל הפעילויות הבוטניות והזואולוגיות לא קרצו לי. אני והאכלת חזירי בר - לא. ואז באליאנס נפתחה כיתת הספורט לדרומים, תלמידים מכל העיר. ומשם לקריית שרת בגלל הכדורסל. ואז לחו"ל, ג'ריקו היי־סקול בלונג־איילנד. ובחזרה ארצה לאנקורי. אה, ולפני זה היה 'הבית של תמר', ללקויי למידה, כי גילו את הדיסלקציה החמורה שלי. וגם משם הברזתי. אני שוכח משהו? אה כן, היה גם עירוני ה'. כמה יצא?"

   

  שמונה בתי ספר, תשובה מושלמת. זה דיסלקטי זה?

   

  "תודו, טור מאוד מרשים! ולא סולקתי מאף מקום. אפילו יש לי בגרות בסוף. מפתיע". (+1)

   

  9. בקליפ ל'שנים חסומות' שביימת למוניקה סקס, מי היחיד מחברי ההרכב שמתנשק עם בחורה?

  "פיטר רוט!"

   

  יפה.

   

  "כמה זה, 15 שנה? הזיכרון עדיין חד. אחד הקליפים האהובים עליי. אני עדיין אוהב מאוד מוזיקה ושומע כל מיני. מה למשל? הנה, עכשיו שִיזַמתי את 'לרדת למחתרת', של עדי שחם ששמעתי ברדיו באוטו. אני מאוד סטנדרטי ברדיו שלי, ויוצא גם להופעות לפעמים. בניגוד לשמועות, החיים לא נגמרו!" (+1)

   

  10. בלי להציץ, תאר את התמונה האייקונית שלך כילד עם אבא, שצילמה אמך.

  "אבא בחולצה כחולה וקסקט. אני בלי חולצה, יושב עליו, ואנחנו מביטים על לוח שחמט. אם מסתכלים שם טוב, יש לי יד של דינוזאור. בדיוק התחלתי לגדול, זו כף ענקית לילד קטן".

   

  תשובה מושלמת.

   

  "את התמונה הזו שמנו גם בסרט התיעודי על אבא, 'סוכני הזיכרון'. כשאחותי עמליה הציעה לי לעשות את הסרט, לא חשתי את הצורך שהיה לה. אבל היא כל הזמן טיפטפה לי חומרים שהיא מצאה, במנות קטנות, כמו טיפול כזה, עד שפתאום מצאתי את עצמי עמוק בתוכו. וזו הייתה חוויה מדהימה. הגעתי אל הסרט עם הרבה כאב, ולא רציתי שיכאב לי עוד. אבל כמו שילד עושה מקלחת, בהתחלה הוא לא רוצה להיכנס, ואז לא רוצה לצאת. אני לא חושב שהסרט עשה לי קלוז'ר עם אבא, אלא הרגשתי, במלוא מובן המילה, שזו הייתה מצווה". (+1)

    

  צילום: אריאלה שביד
  צילום: אריאלה שביד

   

  11. איזה סקנדל ליווה את תוכנית השידוכים '48 שעות'?

   

  (מתגלגל) "אוי, אני זוכר יותר מדי! דורית בר־אור התנשקה שם עם מישהו?"

   

  משווה ומעלה: המגישה השנייה, דורית בר־אור, נתפסה במצלמה נסתרת כשהיא מתנשקת ומתגפפת בלהט עם אחד המתחרים.

   

  "דורית היא הרוקנרול האמיתי. באמת אחת הנשים היותר מצחיקות ואינטליגנטיות שאני מכיר, וחברה נהדרת. '48 שעות' הייתה די אקספרימנטלית, בית ספר תוך כדי תנועה. זה לא שידעתי אז להנחות ומה בכלל אנחנו עושים". (½+)

   

  12. בתשדיר בחירות שעשית, השלכת חרדים על הארץ - לפני שהתפוצצו. מתי?

  "חיכיתי שתגיע לזה. בקמפיין של מפלגת 'שינוי', לא זוכר מתי. סגרנו את האור על המפלגה".

   

  2006. תשדיר בחירות שבו חרדים נתלים על רגלי חילוני אומלל, עד שהוא מצביע 'שינוי', וראה זה פלא: הם מתפוצצים באוויר. התשדיר כמובן נפסל על ידי בית המשפט העליון.

   

  "טוב, בוא, לא היה שם שום דבר חוץ מפרובוקציה. בבריף הייתה כתובה מילה אחת: פרובוקציה". (½+)

   

  13. מה שם הפושע הנאצי בסרט 'החוב', הכינוי שלו, ושם השחקן שגילם אותו?

   

  "אוי, הרגת אותי. הדמות, זה ריינר? כן, בהתחלה קראנו לו 'קרל ריינר', ואז נזכרנו שזה אבא של רוב ריינר. הכינוי שלו, נו... המנתח? המנתח מבירקנאו. ושם השחקן, ברח לי עכשיו... סלגה!"

   

  מקס ריינר, "המנתח מבירקנאו", אדגר סלגה.

   

  "ומה שמדהים, הוא היה הכי אנטיתזה לדמות, האיש הכי עדין, היה לו קשה להגיד טקסטים שפשוט עירערו אותו. העבודה על הסרט, ביחד עם אסף ברנשטיין, הייתה מדהימה. המחשבה לעשות פיצ'ר משלי עדיין שם, בוודאי. אבל העולם כל כך משתנה, שלעשות סדרה זה לא פחות. וליד זה חלום לעשות פיצ'ר, כי זה הנסיך. לסרט היה רימייק מאוד מצליח, עם הלן מירן, ג'סיקה צ'סטיין. נכנסתי לקולנוע בניו־יורק, כצופה רגיל. ואתה רואה סרט אמריקאי גדול שמתחיל בפתיח אמריקאי, ופתאום, השם שלי מופיע! רגע כל כך מרגש שקשה לתאר. הסרט הרוויח 20 מיליון דולר? נו, אני כמובן לא שותף ברווחי ההפקה. המחשבה לא חולפת, 'מה היה קורה אילו'". (+1)

   

  14. מה הייתה השאלה הראשונה ששאלת בתור מנחה השעשועון 'המרדף' ?

   

  "וואו. אין סיכוי שאדע. בוא ננחש, יש סיכוי טוב שזה משהו ממשפחת בנאי, 'דירה להשכיר', או 'מעשה בחמישה בלונים'. זה מה שאני אומר לכל כותבי השאלות: בלעדיהם לא הייתה לכם עבודה".

   

  "באיזו קבוצת כדורגל אנגלית שיחק אבי כהן?"

   

  "ליברפול, בטח. יצא שדווקא לי נתנו להתחיל עם אייקון של מכבי, אבל האמת, אני כבר מזמן לא שם. ברור, אני תמיד רוצה שהפועל תנצח ומכבי תפסיד. אבל זה כבר לא הפאן העיקרי. מעדיף לראות משחק טוב. התרככתי, מה אני אעשה. אגב, כילד בכלל התחלתי כאוהד מכבי, ראיתי אותם בגביע אירופה, עד שהחברים והסביבה השפיעו עליי. וההתפתחות!" (צוחק). (0)

   

  15 . מי אמר: "אל תחשבו שעידו הוא גבר שמחליף נשים. עם כל חברה שהייתה לו הוא יצא הרבה זמן. הוא אולי עושה רושם קל דעת, של בליין, אבל הוא בחור מאוד רציני ומיושב".

   

  "אלוהים אדירים! מי זה כבר יכול להיות? אבא שלי? זה נשמע כזה הורי!"

   

  יפה. אמא.

   

  "איפה היא אמרה עליי כזה דבר? איפה חיפשתם?"

   

  בריאיון עבר שלה, כשניסו שוב לחלץ, בלי הצלחה, משהו עליך ועל ויונית. אבל תסכים שאתה בחור מאוד רציני ומיושב, לא קל דעת ובליין. לפחות בסטנדרטים של אמא.

   

  "תשמע, אמא שלי אישה מדהימה, פרי־ספיריט, אמנית בכל רמ"ח איבריה. הרבה מעבר לווידויים האינטימיים שלה, לפני המון שנים היא עשתה תערוכה בעקבות סרטן השד שהיה לה. ומעבר לעבודות הטובות, היה שם אומץ מדהים, שאני כבנה הרגשתי רק גאווה על ההתמודדות. אמא שלי באמת יכולה לעשות הכל. האם זה הפך אותי לאדם יותר מסוגר? אולי, לא חשבתי על זה עד עכשיו. יכול להיות שזה נכון, אבל זה לא שאמרתי, 'וואו, מה שאמא שלי עושה' - ועברתי להיות חרדי בברוקלין. אולי זה שילוב עם האופי שלי.

   

  "אגב, אמא גם כיכבה בקולנוע. יש סיפור נהדר על 'כל ממזר מלך'. הייתה לה שם סצנת נשיקה עם אחד הגיבורים בסרט, בחור אמריקאי. והיא סיפרה שכדי שזה יעבוד, היא דמיינה שהיא מתנשקת עם קלינט איסטווד. ולדעתה, גם השחקן דמיין את קלינט". (½+)

   


  פרסום ראשון: 18.12.18 , 00:29
  ידיעות אחרונות