ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  באדיבות המשפחה
  חדשות • 20.12.2018
  מוח צביקה
  כשהוא כבר משותק בכל גופו הצליח צביקה לוי, "האבא של החיילים הבודדים" הסובל ממחלת ניוון שרירים, להשלים כתיבת ספר ילדים
  ישראל מושקוביץ

  צביקה לוי, האבא של החיילים הבודדים שנאבק בשנתיים האחרונות במחלת ניוון שרירים (ALSׂ), הצליח בימים האחרונים להגשים חלום ולהשלים את כתיבת ספר הילדים שעליו עמל.

   

  את הספר, "סוף טוב - מסיפורי סבא צביקה", כתב לוי, אל"מ במיל', בעזרת שרירי העיניים שהם האחרונים שעוד פועלים בגופו המשותק כמעט לגמרי. הספר יוצע למכירה ביום הולדתו ה־71 של לוי, שיצוין בחודש הבא, וכל ההכנסות ממכירתו יועברו לסיוע למשפחות חולי ALS. מחיר הספר 50 שקלים.

   

  לוי פעל במשך 25 שנים כסיירת של איש אחד, וסייע בקליטה בקיבוצים של כ־20 אלף חיילים בודדים שעלו מחו"ל, ושל צעירים ישראלים חסרי תמיכה משפחתית. על פועלו הרב זכה ב־2017 לקבל את פרס ישראל. לפני יותר משנתיים הוא אובחן כחולה במחלה חשוכת המרפא, אבל לא ויתר על חלומו לכתוב ספר. "כבר לא יכולתי להניע את האצבעות", כתב בפתיחת הספר, "אבל באמצעות תנועת עיניים הצלחתי ליצור קשר עם מקלדת המחשב וכך נכתבו הסיפורים שכונסו כאן. יחד עם נעמי אשתי הגשמתי עוד חלום".

   

  "צביקה כתב את הספר ממש בשארית כוחותיו", מספרת הרעיה נעמי. "הוא הציב לעצמו מטרה לסיים את כתיבתו והוא מאוד שמח שהספר יצא לאור. יש בספר 15 סיפורי ילדות שלו מקיבוץ יפעת, שכשהיה מספר אותם לילדים ולנכדים הם היו מתפוצצים מצחוק. את הכל הוא כתב עם העיניים, וזה לקח כמה חודשים בתהליך הקלדה מאוד מורכב".

   


  פרסום ראשון: 20.12.18 , 23:46