ראשון 20 באוקטובר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: טל שחר
  7 לילות • 01.01.2019
  מכונת ירייה
  המאבק המשפטי עם המאהבת לשעבר? "עוד אכתוב על זה סרט". ההשעיה משידור אחרי שתקף את הח"כים הערבים? "לא מצטער על מה שאמרתי". החשדות נגד רונאלדו? "באמצע האקט לגברים קשה לעצור". לאייל ברקוביץ' עדיין אין פילטרים, וגם אין לו חרטות. חוץ מסיפור הגירושים מאשתו
  רז שכניק | צילום: טל שחר

  אם לפני שנה וחצי היינו אומרים שבעתיד המדינה תסער משיחת טלפון שהרים אייל ברקוביץ' לראש הממשלה, בנוגע לפוסט שכתב יאיר נתניהו על אופירה אסייג, הייתם מכניסים את הדלוריאן של מייקל ג'יי פוקס למוסך. זה כמעט בלתי נתפס שבזמן כה קצר הפכו אופירה וברקו ממגישים של תוכנית ספורט יומית ברדיו, לשניים מהאנשים הכי משפיעים על סדר היום הציבורי בישראל: הם מספקים כותרות ושערוריות, סופגים המון ביקורת ציבורית וברנז'אית, אבל גם אהבה מאוד גדולה מהעם.

   

  בשערורייה האחרונה, אחרי שברקוביץ' קרא לחברי הכנסת הערבים לא להגיע להתארח בתוכנית כי הם סוס טרויאני ומחבלים, קשת, הגוף שבו הם משדרים את התוכנית מדי יום שישי, השעתה אותם לשבוע. חבר הכנסת עיסאווי פריג' (מרצ) אף הגיש תביעת דיבה נגדו. "אבל אני לא מצטער על האמירה", מבהיר ברקוביץ', ומיד מדגים. "אגיד בפעם השלישית והרביעית: יושבים אצלנו בכנסת ישראל אנשים שמשתפים פעולה עם ארגוני טרור. אחמד טיבי, חנין זועבי, לא מצטער על מה שאמרתי ואני לא מעוניין לארח את השניים האלה, אולי גם זחאלקה שלפעמים יש לו יציאות נגדנו. בשבילי הם מחבלים לכל דבר".

   

   

   מוזר שאתה לא מתנצל. כי אחרי התקרית יצאה הודעת התנצלות.

   

  "מקשת. הודעה מהם".

   

   אבל אתה עובד שם.

   

  "אני כפוף לנהלים שיש בקשת ואני מכבד את הנהלים וכיבדתי את ההרחקה לשבוע. דיברתי עם אבי ניר (מנכ"ל קשת, ר"ש) וכיבדתי את ההחלטה שלו. בסופו של דבר הוא המאמן וצריכים לקבל כל החלטה, גם אם לא אוהבים אותה. המאמן צודק גם אם הוא לא צודק. את זה לימד אותי שלמה שרף".

   

  ובכל זאת, פירסמת גם הודעה בשמך, אמרת שחלק מהביטויים שהשתמשת בהם, ושחזרת עליהם כאן, היו "לא ראויים".

   

  "אמרתי לך מה שאמרתי לך, והמבין יבין".

   

  מה עם התביעה שח"כ פריג' הגיש בעקבות הדברים האלה?

   

  "קשת מטפלים בזה. מה שקשת יגידו אני אעשה. אני חושב שההשעיה נבעה מהתקשורת. רחשי העם הם אותם רחשים שאני מרגיש. כל אחד במדינת ישראל יודע ששלושת חברי הכנסת האלה הם סוסים טרויאנים. לא המצאתי. פשוט התקשורת, שהיא מאוד שמאלנית, ואתה ביניהם, תקפה את קשת ואת אבי ניר וזה מה שהוא החליט. סבבה".

   

  איך קרה שלא דיברתם על החתונה של לוסי וצחי?

   

  "לא דיברנו עליה? אמרתי אלף פעמים ואני אגיד בפעם המיליארד: זכותם של לוסי וצחי לעשות מה שטוב להם בלי לדפוק חשבון לאף אחד. אצלי במשפחה זה לא יכול לקרות שהבת שלי תתחתן עם ערבי, וזה הכל. אבל זו המשפחה שלי וזה עניין שלי ולא אתערב לאחרים בעניינם. כל אחד שיעשה מה שטוב לו בחיים".

    

  ואם היא בכל זאת תביא הביתה בן זוג ערבי?

   

  "היא לא תביא. למה שתעשה דווקא? אי־אפשר למצוא אהבה עם בן עמך, ביהדות שלה? אני לא מבין, מה, היא תעשה דווקא לאבא שלה? היא יודעת מראש שזה לא יקרה. אני רוצה להגיד לך, היהודים לא אוהבים את זה וגם הערבים לא אוהבים את זה. בוא לא נהיה צבועים ולא נהפוך את עורנו, אני בטוח שבצד השני לא אוהבים את זה ואפשר להבין למה. אני לא חושב רק על החתונה, אני חושב כמה צעדים קדימה, סתם לדוגמה, לאיזה בית ספר שולחים את הילד, לבית ספר ערבי או יהודי? הילד יעלה לתורה או לא, ועוד מיליון קונפליקטים שצריכים למנוע, למשל חגים. החברה הישראלית וגם הערבית לעולם לא תקבל את זה. זה לא גזעני, אני גדלתי עם ערבים ומבלה במקומות של ערבים ובחיפה יש דו־קיום נהדר. אני נולדתי בעכו והשורשים שלי משם, הברקוביץ' זה מעכו ואני יודע מה זה לחיות לצד ערבים. אני מבדיל בין ערבים לבין מחבלים. אנחנו צריכים לעשות הבדלה גדולה".

   

  היא על התוכן, אני על המזומנים. אופירה וברקו
  היא על התוכן, אני על המזומנים. אופירה וברקו

  × × ×

   

  שנה אחרי, אתה מצטער על השאלות החודרניות ששאלת את השחקנית הטרנסג'נדרית סתיו סטרשקו?

   

  "התוכנית הזו יוצרת בלגנים, כי אני שואל שאלות קשות ואני מהעם, אני לא מתיימר להיות גאון הדור או חכם גדול או אחד שהמציא את הגלגל. אני שואל את השאלות שכל אחד שיושב ורואה את התוכנית היה שואל, אבל מתבייש או מפחד. אני לא מתבייש כי אבא שלי לימד אותי שהבושה הכי גדולה זה לגנוב, ואם אתה לא גונב אז אתה בסדר".

   

  סתיו טענה שהוטרדה מינית.

   

  "אני מתבאס לחזור לזה כי זה נותן לו או לה פרסום על ריק. אבל מה בדיוק הוא או היא רצו שאשאל אותו. הוא התפרסם בזכות שינוי המין אז על מה אשאל אותו? על הכור הגרעיני או על הקבינט הביטחוני? על מה יש לה לדבר".

   

  אני בטוח שיש עוד כמה נושאים לדבר עליהם. והיא מאוד נעלבה מדבריך.

   

  "כל מי שמגיע לתוכנית יודע שהוא הולך להישאל שאלות לא נעימות, אבל מצד שני מקבל במה ופרסום נהדר ורייטינג, אז לכל מטבע יש שני צדדים. לא התכוונתי להעליב אותה, אני לא בא לפגוע באנשים. בוא נאמר ששמונים אחוז מהמרואיינים יוצאים מכובד ויש כאלה שנפגעים. מני נפתלי וחצרוני. נאוה בוקר באה לריב איתי והייתי חייב להתקיף אותה".

   

  אפרופו בוקר, סביב הפרס שהיא נתנה בכנסת לאייל גולן והבלגן שזה עורר, אמרת שמוסרית אתה לא אוהב את מה שהוא עשה.

   

  "כולם יודעים שהייתה פה בעיה מוסרית, גם אייל, הוא התנצל על זה ונגמר. אף אחד מאיתנו לא טלית שכולה תכלת, כולל אני. אני חושב שהוא הגיע למעמד שהוא לא צריך לדפוק חשבון לאף אחד. הקאמרי לא רוצים את המחזה שלו, שלא יעלו, זה לא יעשה לו הבדל אם הוא זמר ענק או לא. בקשר לבחורות שצועקות נגדו, שיסתכלו פעם על עצמן איך הן מתנהגות באירועים. אני לא רוצה לומר לך את המשפטים שהן אומרות. הן צעקו לו, 'אתה ואבא שלך - מצצו לכם'. שפעם ישמעו מה הן אומרות, המוסריות האלה. אפשר להפגין, אבל לא במילים האלה".

   

  ומה לגבי הפרס עצמו?

   

  "הוא זמר כל כך גדול שהוא לא צריך את הפרס הזה. זו הייתה טעות יחצנית מבחינתו. הוא היה צריך להגיד, 'שישלחו לי בדואר'. הוא ורני רהב יודעים שכל אירוע ציבורי שהוא עושה סתם מעיר את המתים, אז לא צריך את זה".

   

  אם נשארים בסלבס שהסתבכו עם החוק – מה עמדתך בעניין העלמת המסים לכאורה של בר רפאלי?

   

  "אם היא צריכה להנחות את האירוויזיון או לא, זה לא ענייני. לגבי פרשת המסים שלה - כולם גונבים. עשרה אחוז נתפסים".

   

  ובמעבר חד, בוא נדבר על אופירה. הופתעת מההודעה שלה באינסטגרם על הפרידה מבעלה גילי מנקין?

   

  "ידעתי על הסיפור כבר הרבה מאוד זמן ושום דבר לא הפתיע אותי. אופירה היא כמו משפחה, זה הרבה מעבר לחברה, ואני עומד מאחוריה תמיד ואם יש לי ביקורת אליה אני אגיד לה רק בארבע עיניים".

   

  מה קרה ביניהם?

   

  "היא זו שתספר מה קרה ולא אני. אבל בגדול זה פערי תרבות. סתם, אני צוחק. האמת היא שזה באמת לא משהו שאני יכול לפרט עליו. היא ברגשות מעורבים. לא קל לפרק משפחה, במיוחד כשהילדים קטנים ועם כל זה שאופירה חזקה, יש לה לב מאוד רך והיא לקחה את זה מאוד־מאוד קשה".

   

  ואתה גם חבר של בעלה.

   

  "ברור. אבל מן הסתם אני יותר בקשר עם אופירה והשיחות נפש הן איתה".

   

  הם יחזרו?

   

  "אני מקווה שכן. אני אומר שהם יחזרו".

   

  החברות הנאמנה בין המגישים הוכיחה את עצמה, כשמכל האנשים אסייג נקלעה לעימות מתוקשר דווקא עם יאיר נתניהו. אחרי שהשניים אירחו בתוכניתם את אורנה פרץ - ה"משעממת" מנאום ראש הממשלה בקריית־שמונה - נתניהו ג'וניור כינה את אסייג "בהמה גסה" ברשתות החברתיות, ואמר ש"הגיעה לאן שהגיעה רק בזכות רומן עם גבר נשוי". ברקוביץ' מיהר להגנתה.

   

  הרמת טלפון לביבי בעניין הזה. אתה וראש הממשלה חברים?

   

  "התקשרתי ללשכה, ביקשתי שיעבירו אותי אליו והוא חזר אליי. אני בסך הכל אוהד גדול של ביבי ויש לנו ארץ נהדרת וקשה מאוד לנהל ארץ כזו עם כל כך הרבה אויבים מסביב, והוא עושה את זה בגאון, הוא בן־אדם מבריק ואני מאוד אוהב את העשייה שלו".

   

  גם את העשייה של הבן שלו?

   

  "יאיר נתניהו, כשהלך לפוסיקט, אני הגנתי עליו. אמרתי שבסך הכל מדובר בנער מתבגר שרצה לעשות חיים וזכותו לבלות עם חברים בכל מקום שמותר לפי החוק. ברגע שיאיר נתניהו התנהג כמו אחרון הטוקבקיסטים וחצה קווים אדומים חשבתי שזו הייתה חוצפה גדולה, במיוחד שכשפגע באופירה. הרמתי טלפון לביבי להסיר מהר את הפוסט. לצערי זה היה מאוחר מדי. הוא הסיר, אבל כולם ראו ואני בטוח שביבי לא אהב את הפוסט ועובדה שיאיר הסיר".

   

  מה ביבי אמר בשיחה?

   

  "הוא היה מופתע מהפוסט ואמר שיטפל בזה".

   

  אחרי שתקפתם אותו בשידור, מקורביו אמרו שיותר אין לך גישה אליו.

   

  "אני לא צריך גישה אליו. אני אמשיך לחיות בכבוד גם אם לא תהיה לי גישה אליו. אני לא תלוי בו. אני מאוד מכבד אותו אבל לא צריך אותו. אין לי מושג אם הוא לא רוצה לדבר איתי ואני לא מתייחס למקורבים".

   

  התוכנית שלכם ימנית?

   

  "אופירה מבקרת הרבה את ביבי ושרה והיא כן ימנית בדעות שלה ונולדה לבית ימני. שנינו משתדלים לעסוק עניינית בכל דבר לגופו. יכול לומר לך על עצמי, שבשש ועשרה אני יכול לפרגן לביבי וברבע לשמונה בנושא אחר לומר שהוא טועה, כי כל דבר לגופו".

   

  אוקיי, אז סיכמנו שאתה אוהב את ביבי, אבל מה דעתך על השמאל?

   

  "אני חושב שראינו שכל המחאות האלה התאדו, והרבה בזכות התוכנית שלנו. מני נפתלי ואלדד יניב נעלמו מאז שהופיעו אצלנו. היה להם קשה. ראו שאין שם אינטרס מדיני, אלא אישי. מצד שני, כל מחאה היא לגיטימית ואנחנו מדינה דמוקרטית וזכותם של אנשים למחות. אבל ברגע שזה הופך להיות אישי נגד ביבי, זה לא מתאים. לכן אמרתי שהיועץ המשפטי חייב לקחת החלטה לפני הבחירות, כי זה לא יכול להימשך ככה כל הציד הזה. מבחינתי, אם היועץ המשפטי לא ייקח החלטה עד הבחירות, הוא לא עשה את תפקידו. זו חובתו לציבור, אחרת מה צריך יועץ משפטי. מה התפקיד שלו?"

   

  אתה באמת רואה במה שמנדלבליט עושה ציד?

   

  "יש במדינה הזו כל כך הרבה דברים לעשות, שכל ביקור של להב 433 אצל ביבי, מוציא את כולנו מהריכוז וגורם לנו לא להתעסק בעיקר, שהוא מלחמה נגד האויבים - והם מתרבים, וחיזוק המעמד הכלכלי של התושבים פה. ביבי צריך להתעסק רק בזה. אם הוא ינקה את עצמו לפני הבחירות וייצא נקי בבחירות, הוא יהיה עם 40 מנדטים. הציבור זכאי לדעת את האמת".

  יש לנו זוגיות מצוינת. עם בת זוגו שרון
  יש לנו זוגיות מצוינת. עם בת זוגו שרון

  × × ×

   

  ברקו נולד במושב רגבה, גדל בעכו ובנהריה ומהר מאוד הפך למלך של חיפה, כשסומן כבר בגיל 16 ככישרון נדיר של כדורגל. הוא הפך לכוכב הבלתי מעורער של הירוקים במכבי ובהמשך של נבחרת ישראל, עם תצוגות שיא בניצחון 2:3 על נבחרת צרפת בפריז ב־1993 וב־0:5 מול אוסטריה ברמת־גן ב־1999. ב־1996 עבר "הקוסם" לסאות'המפטון מהליגה האנגלית וכיכב עם צמד ושלושה בישולים, בניצחון 3:6 על מנצ'סטר יונייטד. בהמשך שיחק בין היתר גם בווסטהאם, במועדון הפאר הסקוטי סלטיק ובקבוצת הפאר מנצ'סטר סיטי. ב־2009 נבחר על ידי ה'טיימס' האנגלי לאחד מעשרת הקשרים הטובים בתולדות הפרמייר ליג.

   

  את הקריירה סיים במכבי ת"א, בעונה שלא ירצה ממש לזכור, היה מנג'ר של הפועל ת"א ופוטר, בתום עונה נוספת שלא ירצה לזכור, ומשם הפך לבעלים של קבוצת הכדורגל הפועל ראשון־לציון, שמשחקת בלאומית. אבל בניגוד להרבה מאוד אחרים בתחום הכדורגל, ברקו מצא את מקומו מהר מאוד באזרחות כפרשן ספורט ואיש עסקים. הוא יצא מהליגה האנגלית מיליונר, והקפיד שלא לבזבז את כספו על מיזמים כושלים והימורים."כן. קניתי נכסים. בתים, דירות", הוא מספר. "הרווחתי לא כמו כדורגלן בארץ ולא הימרתי בחיים. תמיד ראיתי את הילדים ואת ההורים לנגד עיניי".

   

  עזרת להם?

   

  "לכולם, כולל המשפחה של טלי. אני לארג' בדברים האלה. אם לא הייתי עוזר לכולם, היו לי היום עוד 15 מיליון שקל בבנק. מגיל 20 עד היום, 30 שנה כמעט, תעשה חצי מיליון שקל בשנה ממוצע".

   

  מה היה השיא?

   

  "הרווחתי 30 אלף פאונד בשבוע בקריירה באנגליה. היום שחקן בסיטי מרוויח 300 אלף פאונד בשבוע, ואני בזמנו הייתי הכוכב של הסיטי. אמנם הם לא היו בצ'מפיונס ליג, אבל הייתי הכוכב שלהם. שחקן ברמה שלי באנגליה מרוויח היום 150 אלף פאונד בשבוע. אבל אני לא מתלונן".

   

  ערן זהבי עושה יותר כסף ממך.

   

  "הרבה יותר ושיהיה לו לבריאות, אבל אם אתה שואל אותי מה הייתי מעדיף ברזומה, גוונאגז'ו או סיטי, ווסטהאם, סלטיק, סאות'המפטון, אז ברור שאת זה. אבל כל אחד והמזל שלו ואני בטוח שגם הוא לא מתלונן".

   

  תגיד, למה אתה ואופירה צריכים לקנות רכב מנקר עיניים כמו מזראטי.

   

  "לא מתייחס לשאלות רדודות".

   

  עם אסייג הוא כבר משדר מעל לעשור, בהתחלה בתוכנית הרדיו שלהם ברדיו ת"א ולפני קצת יותר משנה, גם במשבצת של יום שישי בערב בקשת. השניים למעשה החיו רצועה מתה מבחינת רייטינג ונחשבים לאחת ההצלחות הגדולות בעידן שאחרי פיצול ערוץ 2. מהר מאוד הם גם הספיקו לריב באופן מאוד מתוקשר, כשברקוביץ' דרש מהמרואיין מני נפתלי לעזוב את אולפן הטלוויזיה בתום עימות קולני. אסייג התנצלה בשמו, וברקוביץ' איבד את זה. היו שטענו שהריב היה מפוברק.

   

  "לא היה מפוברק", הוא מדגיש. "התעצבנתי. אחרי זה ברדיו אופירה התנצלה בשמי על מה שקרה עם מני נפתלי ולא הסכמתי להתנצל. אז הלכתי מהאולפן ברדיו. כל אחד עם הפה והדעות שלו ואף אחד מאיתנו לא רשאי להגיד משהו בשם האחר. פשוט יצאתי. בדרך כלל הברוגז בינינו הוא שבוע עד עשרה ימים, שבהם אנחנו עדיין ממשיכים לעבוד ביחד. פעם בחצי שנה זה קורה. כל פעם על משהו אחר, בעיקר בענייני עבודה".

   

  אז מה היה בפעם האחרונה שזה קרה?

   

  "לא יכול להגיד. אלה עניינים אישיים".

   

  אמרת שזה בעיקר בענייני עבודה.

   

  "אבל זו עבודה אישית. דברים שיילכו איתי עד לקבר".

   

  איך אתם משלימים?

   

  "אופירה מתחנפת אליי תמיד. מוצאת את הדרך. פתאום אנחנו מוזמנים להשקה כלשהי. בדרך כלל יש שיחה קשה אחרי, בדלתיים סגורות, ואז יוצאים לדרך חדשה".

   

  איך זה מחזיק כל כך הרבה שנים?

   

  "כל אחד יודע את מקומו ותפקידו. אופירה אחראית על התוכן ואני אחראי על השאלות הקשות והמזומנים".

   

  מה זה אומר?

   

  "כל משא ומתן זה איתי. היא לא מתעסקת עם זה".

   

  עשיתם קמפיין ל־HOT עם רונאלדו. איך היה?

   

  "מרגש, אבל קצת מאכזב".

   

  למה?

   

  "אני שיחקתי עם כוכבים מאוד גדולים, אמנם לא ברמה שלו, אבל היו שם שמייכל, רובי פאולר, אנלקה, לה טיסייה ואיאן רייט, והם היו אנשים מאוד פשוטים. היום כל האינסטגרם והרשתות החברתיות שינו את כללי המשחק ורונאלדו הוא כבר כוכב מעולם אחר. אני לא רגיל לראות מניירות כאלה של בן־אדם".

   

  למשל?

   

  "הם התנהגו כאילו דונלד טראמפ הגיע והיה לי קשה, כי גם אני הייתי שחקן ובסופו של דבר, אנחנו שחקני כדורגל, אנשים פשוטים, והוא היה נראה כאילו מעל העם. הכניסו אותו לחדר סגור עם מלווים ואנחנו היינו בחדר ליד, אופירה ואני, ועיצבן אותי שבכל פעם שפתחו אצלו את הדלת, סגרו אצלנו את הדלת כדי שלא נראה אותו. הוא שמר על דיסטנס מאוד גדול. בגלל שאמרו לי שהוא בא כמו רובוט לסט לרבע שעה, חבר משותף שלנו, ריו פרדיננד, הכין אותו מראש שאני מגיע. אמר לו מי אני. כשישבתי לידו בסט, עד שלא אמרתי לו מי אני, הוא היה מאוד קר. אופירה ידעה יותר איך לגשת אליו. בסך הכל הצטלמנו רבע שעה וכל אחד הלך לדרכו. לא הצלחנו לנהל שיחה".

   

  החשדות באונס שאופפים את רונאלדו בימים אלה דווקא פחות מטרידים את ברקוביץ' וכמו תמיד, גם במקרה זה הוא לא חוסך את דעותיו, שבנדיבות אפשר לקרוא להן 'שנויות במחלוקת'. למשל, כששאל בתוכנית שלו ושל אסייג אם כשאישה מבקשת להפסיק יחסי מין באמצע, והגבר ממשיך - כפי שמיוחס לרונאלדו - זה באמת אונס. כשנענה שכן, אמר, "ואם הוא רוצה להמשיך?"

   

  אני לא מסכים איתך. באמת לא ברור לך שזה אונס?

   

  "שמע, אני מאמין שזוג שנכנס למיטה בדרך כלל מגיע לשם בהסכמה. באמצע האקט, אנחנו גברים וקשה לעצור אותנו ויש פה בעייתיות, שפתאום אישה באמצע אומרת לגבר תעצור. אם לא רצית מלכתחילה, למה נכנסת איתו למיטה? תגידי לו, 'לא תודה' והוא יכבד אותך. לא יבוא אלייך. אל תכניסי אותו. אבל אחרי שכבר התפשטתם להגיד באמצע 'עצור'? מה גם שהן בטח היו אחרי כמה כוסות. אם היו אומרים לי שרונאלדו תפס מישהי ואנס אותה, הייתי אומר שהוא פושע. לזה התכוונתי".

   

  לכאורה, בהחלט אפשר להגיד את זה עליו.

   

  "אבל זה לא אונס. בשבילי אונס זה עם בחורה שאין לך קשר איתה או שמלכתחילה היא לא רוצה, ותפסת ועשית מה שעשית בכוח. לא באמצע אקט שהיה בהסכמה בהתחלה אבל פתאום הופסק. אני טוען עוד משהו, אם בחורה אחרי אונס שותקת כי קשה לה לדבר - אני מבין. אם היא מתעוררת אחרי כמה שנים ומתלוננת - גם את זה אני מבין. אבל אם בחורה לוקחת כסף, כמו במקרה רונאלדו, אז שתשתוק ולא שכשנגמר לה הכסף תדבר שוב. אבל אני באמת לא יודע את כל הפרטים".

   

  קרה לך פעם שמישהי אמרה לא והמשכת?

   

  "לי זה מעולם לא קרה".

   

   

  × × ×

   

  החיים האישיים של ברקו סיפקו בשנים האחרונות לא מעט כותרות. אחרי שנים ארוכות של נישואים לאשתו טלי, חברתו מהתיכון ואם לשלושה מילדיו, השניים נפרדו. זה היה בעקבות רומן שניהל עם השכנה שלהם, שני פיסו, שאיתה עשה ילד משותף. אינספור שמועות והשמצות אחר כך, פיסו וברקו נפרדו והמשיכו את הסיפור בבית המשפט. כיום הוא בזוגיות עם שרון כהן, גרושה ואם לשניים, שהצליחה לגרום לברקו לעזוב את חיפה. גם היחסים עם בתו הבכורה לי, שניתקה איתו קשר לאחר שפירק את הבית, חזרו למצב תקין.

   

  "אי־אפשר להתעלם מזה, עברתי גירושים קשים", הוא מספר. "היה לי רומן עם בחורה אחרת, בסוף זה התפוצץ. סיפור ארוך ומורכב שאני יכול לכתוב עליו סרט בעתיד. מפאת כבודם של כולם עדיף שאני אשתוק. אבל לפני שאני אמות אני אעשה את הסרט".

   

  זה כבר לא יהיה רלוונטי.

   

  "אני לא אהיה פאסה כזה מהר. מי שצריך לדעת את הסיפור האמיתי יודע".

   

  מה הסיפור עם שני, האישה שבגדת איתה?

   

  "אם אני אספר את הסיפור האמיתי תהיה פה מלחמת עולם. זה סיפור להוליווד. כל מי שיודע את הסיפור האמיתי אמר לי, 'אייל, אין דברים כאלה ולא היו'. אולי עשרה אנשים יודעים".

   

  הבת שלך אמרה בראיון שהיא פירקה שתי משפחות.

   

  "זו עובדה".

   

  אבל גם לך יש חלק בעניין.

   

  "ברור. אני יכול להגיד שהתפרקה משפחה למופת. לא אמרתי שאין לי אחריות".

   

  איפה זה עומד עם שני?

   

  "הסיפור ביני ובין שני מתנהל בבתי משפט. זה נושא כאוב מאוד".

   

  מה עם הילד המשותף?

   

  "אין תגובה".

   

  הטענות, שמובאות מהצד שלה, הן שאתה אדם אלים.

   

  "חייתי עם טלי 30 שנה, שאל אותה, שאל את שרון שאני חי איתה. בחיים לא הלכתי מכות מחוץ למגרש. שני יכולה ללכלך עד מחר, עד היום שאני אפתח את הפה. וביום שאני אפתח את הפה, זה לא יהיה נעים. זה יהיה מאוד לא נעים".

   

  אומרים שבעלה היה חבר שלך.

   

  "ממש לא. לא היה חבר שלי בחיים, אני יודע מי זה ומכיר אותו, אבל הוא לא היה חבר שלי. אני מכיר אותו כמו שאני מכיר אותך. זה לא חבר".

   

  ושני כן הייתה חברה של טלי?

   

  "שכנה זה לא חברה".

   

  בדיעבד, היית נפרד מטלי?

   

  "לא הייתי נפרד מטלי. לא יודע מה היה קורה בעתיד, אבל לא באותו זמן".

   

  אז למה לא חזרתם?

   

  "יותר מדי משקעים. כנראה שאי־אפשר היה להתגבר עליהם. לא ניסינו".

   

  על מה אתה מתחרט?

   

  "שבתחילת הדרך לא סיפרתי לטלי את האמת. לא דיברתי. הייתי צריך לבוא ולספר לה את האמת. היא ידעה מה קרה חודש אחרי שזה התפוצץ".

   

  הבת שלך לי לא דיברה איתך.

   

  "היום הילדים כבר יודעים הכל. אתה לא יכול לבוא ולהנחית על ילדים בני 13־14 פצצה על הראש. טום היה בן 13, ליאור בן 16 ולי בת 19. עשיתי את זה בהדרגה. היום הם יודעים את כל הסיפור. אני אבא הכי טוב בעולם. בהתחלה ליקוש לקחה את זה מאוד קשה. לא ויתרתי. הייתי מחכה לה ליד האוטו כל יום, עזבתי הכל באותה תקופה, לא עניין אותי כלום, רק לשמור על הילדים. רציתי רק שכולם יהיו בסדר".

   

  איך חידשתם את הקשר?

   

  "בזכות משטרת ישראל. זה קרה לילה אחד. ישנתי, בשלוש לפנות בוקר היא דופקת בדלת של הבית שלי בחיפה. אני פותח ורואה אותה בוכה ונבהל, 'לי, מה קרה?' והיא עונה: 'אבא, משטרה תפסה אותי על מהירות, מה עושים?' אז היא ישר באה אליי. ואמרתי תודה למשטרה שהחזירו לי את הילדה".

   

  היית בדיכאון בתקופה הזו?

   

  "לא. עברתי הרבה דברים קשים במהלך החיים. את לי ראיתי כל יום עד שהיא דיברה איתי ובסוף זה עבר. הילדים הבינו שאנשים מתגרשים ועושים טעויות ובסופו של דבר כולם בחיים. והגיבורה הגדולה היא טלי, שהיא חזקה והיא בסדר גמור היום".

   

  יש לטלי בן זוג חדש. מקנא?

   

  "לא צובט לי בלב. אני מפרגן לה וגאה בה שהיא הצליחה לחזור לעצמה והיא נראית טוב והכל בסדר. אנחנו בקשר סבבה. לפעמים היא קמה בבוקר הפוכה עליי אבל אני מבין את זה. על מה שעשיתי אני מרשה לה לכעוס עליי כמה שהיא רוצה. בסך הכל אנחנו בקשר טוב מאוד לטובתנו ולטובת הילדים".

   

  איך אתה ושרון הכרתם?

   

  "בראשון־לציון מישהו הכיר לי אותה. היא גרושה עם שני ילדים. במשך חצי שנה גרתי בחיפה, נסעתי לראשון ואספתי אותה, כדי שלא יראו אותנו בחודשים הראשונים. נסענו למקומות שקטים בהרצליה, אחרי הבילוי הייתי חוזר לראשון, שם אותה בבית וחוזר הביתה לחיפה. אחרי חצי שנה ראיתי שהנסיעות גומרות אותי ושהסיפור עם שרון רציני. עברתי לגור בתל אביב".

   

  איך הילדים שלה קיבלו אותך?

   

  "הילדה הקטנה שלה לא הסכימה שאני אשן שם. זה לא קל, גבר חדש בבית. אז עברתי לתל־אביב. היום, כשהעניינים כבר הסתדרו ואני ישן אצל שרון בראשון רוב השבוע, החלטתי שאני לא צריך בית בתל־אביב ולקחתי בית נופש בקיסריה. שם אני נמצא בסופי שבוע".

   

  נשמע טוב.

   

  יש לנו זוגיות מצוינת. אני יכול לומר לך שהייתי לבד כמה חודשים ואמרתי לעצמי איזו בחורה אני רוצה, ואמרתי שאני רוצה גרושה עם שני ילדים שלא רוצה יותר ילדים, שלא רוצה להתחתן, שהיא אשת עסקים. לאבא שלה יש חברת נדל"ן והיא מתעסקת בזה. מצאתי בדיוק את מה שרציתי".

   

  אתה מאוהב?

   

  "אני אוהב אותה מאוד. גם הילדים אוהבים אותה מאוד".

   

  הבת שלך אמרה בראיון שאם אתם מבלים ברחוב חושבים שהיא הבת זוג.

   

  "לא, ליקוש דומה לי, ישר רואים שהיא הבת שלי. ולא הייתי רוצה בת זוג בגיל של הבת שלי".

   

  עכשיו היא הולכת להשתתף ב'גולסטאר'. אתה מודאג מהחשיפה הצפויה? היא אמרה שכל עוד לא מצלמים אותה שוכבת עם מישהו היא מוכנה לעשות הכל.

   

  אני לא דואג שהיא תעשה פדיחות. מה שהיא לא תגיד זה דעות וכל אחד יאהב או לא יאהב. ולגבי האמירה שלה - היא ילדה מחונכת, מה אתה רוצה? היא יודעת מה אמא ואבא שלה מצפים ממנה. שנינו קפדניים בנושא".

   

   

  × × ×

   

  ומה לגבי החלום הגדול של ברקוביץ' להיות מאמן הנבחרת? בינתיים זה יכול לחכות. "תמיד יישאר לי החלום לאמן את נבחרת ישראל, ואני אהיה מאמן נבחרת ישראל", הוא בטוח, "אבל לכל דבר בחיים יש טיימינג, והטיימינג כרגע לא מתאים. אני בשיא הקריירה ויש חוזים קדימה עם קשת ועם הרדיו ופרסומות ובוואן, אי־אפשר לעזוב את הכל. עם כל הכבוד".

   

  למה אתה בטוח שזה יקרה?

   

  "כי אני מאמין ביכולות שלי להצליח, אבל אני לא מוכן לשחק במגרשים של הקטנים. אני לא אלך לאמן קבוצות בליגת־העל, כשהבעלים לא נותן צ'אנס אמיתי ואחרי חמישה משחקים כבר רוצה מסקנות, ואני לא אאמן במקומות קטנים. אומרים לי תתחיל את הקריירה בקטן. זה הגיוני אולי, אבל אני לא בן־אדם כזה".

   

  הקהל של מכבי חיפה בחר בך במשאל למאמן הבא.

   

  "זה סיפור אחר. אני מתייחס למכבי חיפה כיחסי אהבה־שנאה. מצד אחד גדלתי שם והתחנכתי לכדורגל ודרכה הגעתי לאירופה, ואני לא אשכח את זה. אבל מכבי חיפה פגעה בי ומהרגע שעזבתי הם הראו לי תמיד את הגב. למשל, כשלא רצו שאעשה שם שנת פרישה, החלטה של יעקב שחר, או כשביקשתי לנהל את מחלקת הנוער והם לא רצו. שחר ואני מדברים היום, אבל לא יותר מזה. גם אם הם היו מציעים, לא הייתי מוותר על הקריירה הנוכחית".

   

  מה עם פוליטיקה? שר התרבות והספורט למשל?

   

  "זה מעניין אותי ולשם אני מכוון. אם היו אומרים לי עוד חמש שנים שאהיה שר הספורט, הייתי רוצה".

   

  מטעם איזו מפלגה?

   

  "'כולנו'. אני מאמין בעשייה של כחלון ואני מכיר אותו 30 שנה, מאז שהתקין לי טייפים באוטו בחיפה. אני יודע מאיפה הוא צמח ומכיר את הערכים שלו, הוא בא לעבודה בגדול, בקיא בחומר - אבל היחצנות שלו גרועה מאוד".

   

  בינתיים הבנתי שרוצים להחתים אתכם בקשת עד 2021.

   

  "אנחנו אכן חתומים. היו לנו הצעות יותר טובות בכסף, גם מערוץ 10 בזמנו, אבל החלטנו שקשת זו הבמה הכי טובה ושלא הכל כסף".

   

  ומה עם ערוץ הספורט?

   

  "אין לנו זמן בשביל זה. הם רוצים. אבל אנחנו בקשת, ויש לנו גם הרצאות ופרסומות ורדיו וכתבות, אז אין זמן, וחתמנו עם HOT על סדרה. אני לא יכול לפרט כי אפילו עדיין לא יודע מה יש שם, זה פורמט מחו"ל. אז אנחנו מאוד עסוקים, ולאופירה יש שלושה ילדים קטנים והיא אמא מעולה ואני בדרכים והרבה עם הילדים".

   

  אמרת שאתה יותר נהנה ברדיו.

   

  "מרגיש יותר חופשי שם וזה יותר השטח שלי, רק כדורגל וספורט. בטלוויזיה יש מגוון רחב של נושאים וזו תוכנית מאוד לא קלה, פוליטיקה, דוגמנית טרנסג'נדר, זמר מזרחי, הרבה מאוד נושאים. אני משתדל להיות בקיא בעזרת קריאת עיתונים ואינטרנט במשך היום. אני מגיע שעה לפני לתוכנית, מקבל את הליין־אפ יום לפני אם זה סגור. נורית העורכת הראשית יושבת איתי, עוברים סעיף־סעיף ועולים".

   

  מה הכי קשה לך?

   

  "זו תוכנית ארוכה והצילומים בערך שלוש שעות. כשיש נושא שלא מעניין אותי, בגלל ההפרעות קשב וריכוז קשה לי לפעמים לשרוד את האייטם. אז אני בוהה לפעמים דקה, דקה וחצי. לאופירה זה לא קורה. מביאים הרבה מאוד אייטמים ויש דברים שלא מעניינים אותי. 80 אחוז מהדברים די מעניינים, ואז כשלא מעניין אופירה לוקחת את הפיקוד".

   

  איך אתה בתור מראיין לדעתך?

   

  "אני לא רואה את התוכנית אחרי, כמעט ולא. לא אוהב לראות את עצמי על המסך. אופירה כן, היא לומדת. מה יש ללמוד? אני מביא את האותנטיות ואת חוכמת הרחוב שלי. אם השתפרתי? לא יודע, אתם תגידו. אני יודע שהציבור מאוד מתחבר לתוכנית הזו וזה עשה לי אפגריידינג גדול בחיים".

   

  אתה קורא את הביקורות עליכם?

   

  "תלוי מה האורך של זה. אין לי סבלנות למאמרים".

   

  razs@yedioth.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 01.01.19 , 18:34