רביעי 27 במאי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלכס קולומויסקי
  חדשות • 02.01.2019
  "לבני סירבה להתחייב שלא תיכנס לממשלת נתניהו"
  יום למחרת ההדחה בשידור חי אומר יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי: "הבנתי שעם השותפות עם לבני לא נגיע לשום מקום" • בתגובה לטענה כי היה צריך לבשר לה על הפיטורין בארבע עיניים טוען: "אני גדלתי בשכונה, בשכונה למדתי שאם מרביצים לך אתה מחזיר ולא רץ לעשות שלום"
  יובל קרני

  יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי טוען כי "אכל מרורים" מהשותפות עם ציפי לבני והושפל בעצמו, לאחר שדרשה ממנו במהלך ישיבת סיעה פומבית ומתוקשרת את תפקיד יו"ר האופוזיציה, בתמורה לכך שתמשיך איתו בשותפות.

   

  בראיון בלעדי ל"ידיעות אחרונות" שיפורסם מחר ב"מוסף לשבת", טען גבאי: "בשלב מסוים הבנתי שעם השותפות הזאת עם ציפי לבני לא נגיע לשום מקום, ואם היא לא תורמת לניצחון, והיא לא שותפה אמתית לדרך, אין בה נאמנות ואין בה עמידה בהסכמים - אין לזה טעם. לא הייתה שם נאמנות".

   

  גבאי אמר עוד כי לבני מעולם לא הסכימה או התחייבה שלא תיכנס לממשלת נתניהו כחלק מהמסר של הקמפיין שלו. "אני אמרתי שאנחנו לא ניכנס לממשלה בראשות נתניהו. אני לא פוסל אנשים ואפילו זה לא עניין של חקירות. אבל אני לא נכנס לממשלה בראשות נתניהו כי הוא לא רוצה לעשות שינוי. וציפי לא שם. היא לא הסכימה להגיד את הדברים האלה. זה פער מאוד גדול".

   

  לדבריו, לבני חיבלה בקמפיין של המחנה הציוני כבר למחרת ההכרזה על פיזור הכנסת: "מהרגע שהכריזו על הבחירות, היא התחילה עם כל הנאומים האלה של ה'אגו', הבנתי שהיא אומרת בדיוק דבר הפוך מהקמפיין שלנו. מה, אנחנו עושים שני קמפיינים? בסוף הציבור חכם".

   

  גבאי טען כי אין לו שום כוונה לאפשר למועמד אחר להוביל את מפלגת העבודה או את הגוש בבחירות הקרוב, והוא בטוח כי יצליח לשכנע בסוף את הציבור כי הוא המועמד המתאים והראוי ביותר להוביל שינוי. הוא הכחיש כי ההדחה של לבני בשידור חי הייתה מעשה שובניסטי. על השאלה מדוע לא בישר לה על כך בארבע עיניים אמר: "אני גדלתי בשכונה. בשכונה למדתי שאם מרביצים לך אתה מחזיר ולא רץ לעשות שלום".

   

  הראיון המלא עם גבאי - מחר ב"מוסף לשבת"

   


  פרסום ראשון: 02.01.19 , 23:24
  ידיעות אחרונות