שני 16 בספטמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלכס קולומויסקי
  חדשות • 09.01.2019
  כאן מותקפים
  קבוצת חרדים המתגוררים סמוך לבניין שחנך תאגיד השידור בירושלים, תוקפת את אנשי "כאן" המגיעים לעבוד במהלך השבת • "בשישי בלילה, כשיצאתי מהחנייה, הגיעו ארבעה בחורים והניפו ידיים מאיימות מלוות בצעקות", סיפר השדר הוותיק דן כנר
  רז שכניק

  הבחירה של תאגיד השידור הציבורי לרכוש בניין בשכונת גבעת שאול נושאת מחיר לא פשוט: איומים, קללות וחשש לאלימות פיזית כנגד העובדים מצד תושבים בשכונה החרדית הסמוכה הר נוף.

   

  בתאגיד החלו לשדר מהבניין שברחוב כנפי נשרים לפני כשלושה שבועות. עובדים מספרים כי בימי שישי בערב ובשבת בצהריים מגיעים למקום תושבים חרדים המוחים על חילול שבת בבניין, תוך שהם מקללים את העובדים בתאגיד ואף מאיימים. מי שנתקל בקללות כאלה היה השדר הוותיק דן כנר. "עברנו לבניין, הגיע סוף השבוע הראשון, והתושבים בשכונה קלטו שפתאום מישהו עובד בשבת", מספר כנר. "עבדתי עד 11 בלילה בשישי וכשיצאתי מהחנייה הגיעו מכיוון הר נוף ארבעה בחורים תמירים והניפו ידיים מאוגרפות, מאיימות, מלוות בצעקות עד לב השמיים. החלונות היו סגורים, והמשכתי לנסוע. לאחר מכן הבנתי שהצטרפו אנשים נוספים וצעקו גם כלפי עמיתיי בבניין.

   

  "גם בשבת הבאה הייתה התקהלות. קצין הביטחון, בהוראת ההנהלה של התאגיד, אמר לנו שאם יהיו בעיות הוא יוכל ללוות אותנו. אני בוודאי לא רוצה להתערב בסידורי הביטחון אבל מה אדם אחד יכול לעשות, אם הם יתארגנו לקראת השבתות הבאות? אנחנו רק הסנונית הראשונה ולבית הזה אמורים לעבור כל עובדי מודיעין וחלק מעובדי תל־אביב. כשהבניין יהיה שוקק חיים בשבת, לא יודע מה יתרחש. לדעתי, זה יצריך ניידת משטרה קבוע בשישי־שבת או שיגיעו להסכם עם החרדים, כפי שהיה בעבר כשעבדנו ברוממה".

   

  מתאגיד כאן 11 נמסר בתגובה: "כאן משדרים מירושלים לפי חוק ומכבדים את אורח חייהם של השכנים ואת האזור שבסמוך לו ממוקם בית התאגיד. בעקבות המקרה הגברנו את האבטחה במבנה ומחוצה לו, ואנחנו קוראים לעובדים החשים מאוימים לדווח לקצין הביטחון על כל תקרית".

   


  פרסום ראשון: 09.01.19 , 23:53