ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עמוס דניאלי
  חדשות • 14.01.2019
  החבר של נתניהו מהסיירת מקים מפלגה
  עמוס דניאלי, שהציל את חייו של רה"מ בתעלה, סימן לעצמו מטרה חדשה: מפלגה יהודית־ערבית
  גואל בנו

  הוא לחם עם בנימין נתניהו בסיירת מטכ"ל, ואף הציל את חייו באחד המבצעים. עכשיו יוצא עמוס דניאלי למשימה חדשה בחזית הפוליטית: הוא מקים מפלגה יהודית־ערבית חדשה בשם "למעננו".

   

  "אין שמאל ואין ימין. המטרה היא להשפיע מתוך הממשלה על מצבם של המיעוטים בישראל ולהביא לחברה שוויונית המעניקה הזדמנות שווה לכל אזרחיה", אמר דניאלי (70). "נראה כי בשלו התנאים ליצירת חברה חזקה המושתתת על ערכי שוויון וסולידריות חברתית".

   

  דניאלי, לוחם לשעבר בסיירת מטכ"ל, נלחם לצד אהוד ברק, עוזי דיין, יוני נתניהו ז"ל וגם אחיו, ראש הממשלה נתניהו. הוא הציל את חייו של נתניהו הצעיר באחד המבצעים. "כמעט טבעתי בתעלת סואץ לאחר שחזרנו ממבצע במלחמת ההתשה", סיפר נתניהו בכנס במלאת 50 שנה להקמת היחידה. "תוך כדי קרב שרקו כדורים מכל עבר ופגעו בסירה שלי. קפצתי למים כשעל הגב שלי ארגז תחמושת כבד. החברים דורון זלצברג ועמוס דניאלי תפסו אותי ביד ומנעו ממני לטבוע".

   

  עם הזמן דניאלי ונתניהו התרחקו. "הפוליטיקה גרמה קצת לריחוק בינינו. לא יכול להיות שהוא יקרא בוגדים לכל מי שחולק על דיעותיו", אמר. עוד עימו במפלגה: היו"ר וליד דיאב, עובד סוציאלי מתמרה שהקים מוסד גמילה מהתמכרויות ליהודים וערבים, וראש מועצת הכפר עילבון בעבר, ג'רייס מטאר.

   

  היו ימים. נתניהו (ראשון מימין) ודניאלי (משמאל)
  היו ימים. נתניהו (ראשון מימין) ודניאלי (משמאל)

   


  פרסום ראשון: 14.01.19 , 23:53