ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: גבריאל בהרליה
  חדשות • 16.01.2019
  הסיוט של לינוי בר גפן
  זה תרחיש הבלהות של כל אדם: לינוי בר גפן ובן זוגה, בן זילכה, ציפו לילדם הראשון, ואז בן נכנס לצנתור בבית החולים ויצא ממנו עם אירוע מוחי, נכות מלאה ופגיעה בזיכרון • מחר, במוסף "7 לילות", הם חושפים תביעת ענק בחשד לרשלנות חמורה • "שיבא" בתגובה: "הטיפול המקצועי היה ללא דופי"
  עינב שיף

  העיתונאים לינוי בר גפן ובן זוגה בן זילכה תובעים את המדינה, הבעלים של בית החולים "שיבא" תל השומר, בגין רשלנות רפואית חמורה. לפי בני הזוג, סדרת החלטות ופעולות של בית החולים הובילה לכך שזילכה לקה באירוע מוחי תוך כדי הליך רפואי נפוץ, לא קיבל טיפול נכון ובזמן סביר, ונותר נכה במאה אחוז עם פגיעת ראש.

   

  בנובמבר 2014 עבר זילכה, אז בן 39, צנתור בבית החולים בעקבות קרע בעורק הראשי ללב. הניתוח עבר בהצלחה וזילכה כבר הראה סימני התאוששות, אך במהלך הוצאת הצנתר הוא קרס ועבר אירוע מוחי. לפי החשד, הסיבה היא ביצוע הפעולה שלא לפי נהלי הבטיחות.

   

  בר גפן הייתה אז בחודש השביעי להריונה. לדבריה, תחילה לא סופק לה מידע על הגורם לאירוע המוחי. בהמשך, התעכבה העברתו של זילכה לתא לחץ בבית החולים "אסף הרופא" - טיפול הכרחי במקרה של כניסת בועות אוויר למוח. כמו כן, פענוח שגוי לכאורה של בדיקות האם־אר־איי הוביל רופאים שונים לאבחנות שונות. לפי התביעה, בסך 15 מיליון שקלים, עולה החשד כי רישום ותיעוד הפעולות לקה בחסר.

   

  "תל השומר לימים יטענו שמה שקרה זה בכלל לא תוצאה של בועות אוויר", אומרת בר גפן בראיון ל"7 לילות" שיפורסם מחר. "לטענתם, בן לא קרס בגלל זה אלא בגלל פרפור פרוזדורים או הפרעת קצב. ועדיין הם מחליטים לשלוח אותו לתא לחץ, שזה דבר שאתה לא עושה אם אין בועות אוויר. כלומר, יש סתירה גם לפי הגרסה שלהם".

   

  אני אוכלת את עצמי שלא הייתי מודאגת", מוסיפה בר גפן. "מספיק שהייתי מגגלת 'איך מוציאים צנתר CVP', כי זה מה שעשיתי לימים. התוצאות הראשונות מראות בפירוש מה צריך להיות מנח הגוף ומה צריך להיות מצב החולה - כל דבר שצריך לשים אליו לב, שבדיעבד אנחנו יודעים שלא שמו אליו לב. מרגע שהסתיים הניתוח, זה כמו השאננות אחרי שאתה מפציץ את הכור. היית בסכנה שטילים יפוצצו אותך ובסוף ציפור שנכנסה למדחף זה מה שדופק אותך. ככל שנאספו יותר חומרים, פתאום ראינו את מפולת הטעויות, שכל אחת מהן הייתה יכולה להימנע".

   

  מהמרכז הרפואי שיבא נמסר: "בן זילכה היה מאושפז במרכז הרפואי שיבא תקופה ארוכה. בתקופה זו נחשפנו לאישיות המיוחדת הן של בן והן של בני משפחתו אשר טיפלו בו במסירות אין קץ. הצוות הרפואי נקשר לבן באופן יוצא דופן, כפי שאמר הרופא המטפל, 'אני אוהב אותו אהבת אמת'. בן הגיע לשיבא במצב רפואי מסכן חיים ועבר כאן פרוצדורה רפואית אשר הצילה את חייו. הצוות הרפואי ליווה את בן ומשפחתו במהלך כל תקופת האשפוז המורכב. הטיפול המקצועי בבן היה ללא דופי, ואנו מבינים ללב המשפחה אשר ממשיכה את המסע עם בן. אנו מאחלים לבן בריאות ודלתנו פתוחה בפניו להמשך טיפול".

   

  בראיון המלא ל"7 לילות", מדברים בר גפן וזילכה על ההתמודדות עם הצער ותחושת האובדן, על מאמצי השיקום היקרים, על גידול בנם המשותף שנולד למציאות החדשה, על ההחלטה להישאר ביחד וגם על רגעים של שמחה, כמו השיר החדש שבן הצליח להקליט בעזרת חברו הקרוב, דודו טסה.

   

  הכתבה המלאה מחר ב-"7 לילות"

   


  פרסום ראשון: 16.01.19 , 23:48