שבת 24 באוגוסט 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלעד גרשגורן
  חדשות • 22.01.2019
  "בלי תיקון חוק הלאום לא תהיה קואליציה"
  פעילי מטה המאבק לתיקון חוק הלאום מתכוונים להגיע ביום שישי לבית ראש הממשלה בקיסריה בדרישה לשוויון זכויות • נכה צה"ל חולה סרטן: "לחיות בלי ידיים, רגליים ועיניים פחות קשה מלחיות בלי זהות ובלי מדינה"
  גואל בנו

  אחרי שנפגשו עם מספר ראשי מפלגות ומועמדים בולטים לכנסת בדרישה שיפעלו לתיקון חוק הלאום, מתכוונים פעילי מטה המאבק להגיע ביום שישי עד ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה.

   

  נכה צה"ל פאיז אבו־רעד (58), תושב שפרעם, שאיבד את גפיו והתעוור לאחר תאונת אימונים במהלך שירותו הצבאי ולאחרונה חלה בסרטן: "לחיות בלי רגליים, בלי ידיים ובלי עיניים ולהתמודד עם הארורה שבמחלות, זה קשה אך אפשרי. זה כואב, אבל יש לי אמונה ויש לי תקווה. לחיות בלי זהות ובלי מדינה, ולהרגיש שלמרות כל מה שעברתי וכל מה שסבלתי במסגרת שירותי את המדינה, אני פחות שווה או לא חלק אמיתי במקום הזה, בבית היחיד שלי, זה הרבה הרבה יותר קשה".

   

  "בלי תיקון חוק הלאום לא תהיה קואליציה ולא משנה מי ירכיב את הממשלה. אנחנו ממשיכים במהלך ונדרוש גם מראש הממשלה נתניהו לתקן את החוק, נמשיך עד הבחירות וגם לאחר הבחירות. חשוב לחזור ולחדד שאין לנו שום טענה ושום בעיה עם היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית וכי הזכות להגדרה עצמית תהא רק ליהודים. אנחנו כן מבקשים להרגיש שייכים, להרגיש חלק בלתי נפרד מהמדינה. ישראל כמדינת העם היהודי היא גם המדינה שלי ושל כל אזרח אחר שאינו יהודי", אמר תא"ל (מיל') אמל אסעד, מראשי המטה וממובילי המאבק.

   

  במטה ממשיכים לפעול על מנת לתקן את חוק הלאום ולהוסיף בו את המילים דמוקרטיה ושוויון לכלל אזרחי המדינה ברוח מגילת העצמאות. עד כה נפגשו הפעילים עם בני גנץ ("חוסן לישראל"), יאיר לפיד ("יש עתיד"), אבי גבאי ("העבודה"), אורלי לוי־אבקסיס ("גשר"), ציפי לבני ("התנועה"), משה (בוגי) יעלון ("תל"ם") ועדינה בר־שלום ("אחי ישראלי"), שהבטיחו לפעול לתיקון החוק. אנשי המטה הגיעו גם לביתה של שרת המשפטים איילת שקד, וכן פגשו בשר האוצר משה כחלון, אולם אלה סירבו להתחייב לתקן את החוק.

   


  פרסום ראשון: 22.01.19 , 22:54