ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: שאול גולן
  חדשות • 26.01.2019
  הערכה: מאחדים כוחות
  מתקרבים למפלגת גנרלים: שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון צפוי לחבור לבני גנץ לקראת השקת הקמפיין של "חוסן לישראל" ביום שלישי • התנאי של יעלון: דרישה שגנץ יתחייב לא להצטרף לממשלת נתניהו • בנט תקף את גנץ: "תפיסת התיקו שלו מסוכנת לישראל" • גנץ בתגובה: "מי שמעביר מזוודות לחמאס - עדיף שישתוק"
  יובל קרני | כתבנו לענייני מפלגות

  יו"ר מפלגת "חוסן לישראל" בני גנץ ויו"ר תל"מ משה (בוגי) יעלון פועלים להגיע להסכם איחוד ביניהם, עוד לפני אירוע השקת קמפיין הבחירות של גנץ ביום שלישי.

   

  בשבועות האחרונים קיימו גנץ ויעלון כמה מפגשים וסיכמו באופן עקרוני כי יתאחדו לקראת הבחירות במסגרת מפלגתו של גנץ. הסכם רשמי לא נחתם עדיין, בין היתר בעקבות דרישתו של יעלון כי גנץ יתחייב כי לא יצטרף לממשלת נתניהו. השניים כנראה הצליחו להתגבר על המחלוקת הזאת, בין היתר לאחר שגנץ הבהיר כי הוא מתכוון להתמודד בעצמו על ראשות הממשלה מול נתניהו.

   

  גורמים המקורבים לגנץ ויעלון אמרו כי הם עושים מאמץ לסיים את המשא ומתן ביניהם ולהציגו לקראת האירוע הרשמי הראשון של מפלגת "חוסן לישראל" מחרתיים.

   

  גנץ עצמו אמר כי הוא מקווה שהמצטרף המשמעותי ביותר אליו יהיה הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. אשכנזי עצמו מתלבט בין גנץ ליאיר לפיד, אך אמר כי האפשרות העדיפה מבחינתו היא להצטרף לאיחוד גדול שיכול להוות אלטרנטיבה לשלטון נתניהו.

   

   
  צילום: תומריקו
  צילום: תומריקו

   

   

  ובתוך כך מסתמן כי האיש הקרוב ביותר לבני גנץ במטה הבחירות שלו הוא חילי טרופר מירוחם, אחד האנשים הראשונים שעמדו בקשר עם גנץ מהרגע ששקל להצטרף לחיים הפוליטיים. טרופר, איש חינוך ויועצו של שר החינוך לשעבר שי פירון, כותב בימים אלה את נאומו הראשון של גנץ, ביחד איתו.

   

  במפלגת "חוסן לישראל" נמסר בתגובה: "כרגע אין חדש".

   

  ובתוך כך, עוד לפני שנשא את נאומו הפוליטי הראשון, בני גנץ הופך למטרה לביקורת חריפה בקרב הימין. נפתלי בנט, שר החינוך ויו"ר מפלגת הימין החדש, אמר אתמול כי גנץ הוא "בחור טוב", אולם תקף את תפיסת הביטחון שלו ואת התנהלותו כרמטכ"ל במהלך מבצע "צוק איתן". בין השאר אמר בנט: "השאלה היא מי יהיה בקבינט לצד נתניהו: גנץ או בנט. גנץ כשלעצמו הוא איש טוב, אבל תפיסת התיקו שלו מסוכנת לישראל".

   

  ממפלגת חוסן לישראל בראשות גנץ לא נשארו חייבים ואמרו: "מי שנכנע ומעביר מזוודות כסף לחמאס — עדיף שישתוק".

   

  מהימין החדש נמסר בתגובה: "גנרל ה'תיקו' שמעדיף את חיי האויב על פני חיי הגולנצ'יקים, מוטב שימשיך לצייץ, כי לנצח הוא לא יודע".

   


  פרסום ראשון: 26.01.19 , 23:54