yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: דניאל אלסטר
  7 לילות • 29.01.2019
  "אייל גולן ניסה לפייס ביני לבין מירי רגב. נפגשנו בבית של אייל. התחלנו בשמונה, סיימנו באחת בלילה. אמרתי לה, 'מירי אני רעה?'"
  היא הסתובבה עם מאבטחים אחרי המונולוג נגד ראש הממשלה, אבל עדיין מוכנה לעשות סולחה עם שרה נתניהו בעזרת הקוסמטיקאית המשותפת. היא החליטה לפרק את המשפחה אחרי סטירה שחטפה בזוגיות אבל לא מוכנה בינתיים לצאת עם אחרים. אופירה אסייג מספרת על השנה הדרמטית בחייה
  רז שכניק | צילום: דניאל אלסטר

  יום הכיפורים האחרון. חם, השעון זוחל לאחור לקראת הצום, הכבישים מתחילים להתרוקן, המוני בית ישראל מתכוננים, מעבירים ויש כמעט אחרון על האינסטגרם. ואז מגיע גם יום הכיפורים של אתרי הרכילות. משום מקום מודיעה אופירה אסייג באינסטגרם על פרידה מבעלה גילי מנקין, עם השבר המשורטט שמפריד בין התמונות של השניים. אסייג למעשה עורכת את הידיעה על עצמה.

   

  "רציתי את השליטה על הפרסום", היא מסבירה, "ונדמה לי שזאת הייתה החלטה נכונה. תראה, 2018 הייתה השנה הכי־הכי משמעותית בקריירה שלי. מבחינה מקצועית הייתי בשיא, אבל מבחינה אישית בשפל, ואני לא ששה להגיד את זה אבל זאת האמת. לא פשוט להיפרד מאבא לשלושת הילדים שלי, אבל איך אמר אייל ברקוביץ', 'אתם הפרודים הכי נעימים בארץ, לא ראיתי כזה פרידה'. כי הוא רגיל לפרידות עם הרבה רעש, כמו רוב הזוגות בעולם. והדלת אף פעם לא נסגרה בפני גילי".

   

   

  עוד נגיע לעתיד, אבל מה קרה ביניכם בעצם?

   

  "אנחנו 13 שנה יחד ואני מאוד מכבדת את גילי אז רק אגיד שקיבלנו סטירה מאוד קשה בנישואים".

   

  מתי?

   

  "לפני משהו כמו שנה קרה מה שקרה, וזה ביני לבינו. הקוראים לא טיפשים ויכולים להניח מה קרה. אנחנו מספיק אינטליגנטים במדינת ישראל. יש משהו שנשאר בדלתיים סגורות? יש משהו שמישהו לא יודע? לא ממש. יודעים הכל על כולם. קיבלנו סטירה במערכת היחסים בינינו, ומשם זה התחיל להידרדר וכל אחד בחר בדרך אחרת. אני נשארתי עם הילדים בבית שלנו. גילי עזב את הבית. הוא אבא מהמם, בעל קצת פחות".

   

  מה זה אומר?

   

  "זה אומר שהייתי רוצה לומר לך שהוא מספר אחת בהכל, הוא סופר־אינטליגנט, חבר אמת, ילד טוב להורים שלו ממש. הילדים שלי מעריצים אותו, החברים שלו אוהבים אותו. הוא גאון בעסקים. הייתי רוצה לתת לו ציון עשר גם על ביני לבינו אבל הציון הוא לא עשר. הוא היה עשר בהתחלה אבל זה הלך וירד".

   

  דוגמאות?

   

  "אני מחפשת יותר חום ויותר אהבה ויותר ביחד, וכנראה אין את זה לגילי. אבל אולי זה עוד יבוא לו, כי תכלס, אין כמו משפחה. כשהתחלנו לצאת, רציתי מיד להתחתן איתו, לא רציתי לבזבז יום אחד. ידעתי שהוא הגבר של חיי. אבל אני חוזרת: הדלת בפני גילי לא נסגרה והכל עוד פתוח ויכול לקרות. או שלא".

   

   

  × × ×

   

  אינסטגרם
  אינסטגרם

   

  אסייג ומנקין הכירו במסגרת עבודתם המשותפת באתר הספורט One. היא הייתה כתבת ספורט בנסיקה, סקופרית. הוא היה המייסד והמוח מאחורי האתר (גילוי נאות: כיום בבעלות "ידיעות אחרונות"). הרבה לסתות נשמטו בתדהמה בתעשיית התקשורת כשהם החליטו למסד את היחסים. אסייג מוחצנת מאוד, קולנית, דומיננטית, חושפת את חייה גם באינסטגרם שמעורר תשומת לב. מנקין מופנם מאוד, שקט, פעיל בעיקר מאחורי הקלעים.

   

  של מי הייתה ההחלטה להיפרד?

   

  "אני נאלצתי להודיע לגילי על הפרידה. עשינו את זה בשיחה, אמרתי שזה לא זה, שצריך לסיים. ניסינו בזמנו להמשיך את הביחד, ועוד פעם ניסינו. וזהו. והיום, כשאני מגדלת את הילדים לבד, אני יכולה לומר שזה לא קל. גילי היה המשלים שלי, ולא קל לחיות עם אופירה".

   

  אני מופתע.

   

  צוחקת. "תאר לך שבן הזוג שלי היה מישהו שדומה לי? כל תל ברוך צפון, על בסיס קבוע, היו מזמינים משטרות ואמבולנסים. טוב שיש מי שמרגיע אותי".

   

  כשגילי שמע שאת רוצה להיפרד, הוא היה המום או שהוא הרגיש שזה בא?

   

  "הוא לא בחור שמגיב, השקט שלו יותר רועם מאלף תשובות. הוא מאוד נלחם על המשפחתיות, ורוצה, והוא צודק. גם אני, אגב. אני מקווה שנמצא את הדרך להחזיר את המשפחה למסלול. כל הזמן אמרתי 'לא' לחזרה, ורק בשבוע האחרון גם אני וגם הוא מדברים יותר על לחזור ומנסים למצוא את הדרך הנכונה לחזור".

   

  מה צריך לקרות כדי שתחזרו?

   

  "שנגיד כן. אמלי, אריאל ואייל מאוד רוצים, יש להם משקל גדול כמובן בהחלטה. אני אין לי עניין לשנות את גילי ולו אין עניין לשנות אותי. תשמע, אנחנו לא ביחד כבר די הרבה זמן. הודעתי על הפרידה בספטמבר, אבל שלושה חודשים לפני כן כבר לא היינו יחד, הוא כבר לא גר בבית ואף אחד לא ידע".

   

  אז מה קרה שהחלטת להודיע?

   

  "התחלתי לקבל הרבה מאוד טלפונים, התחילו להגיע שמועות שראו אותו פה ושם ושהוא מחפש דירה במרינה בהרצליה. אמרתי שבמקום שאצטרך לעמוד בסדרת הכחשות, עדיף לומר אמת. הוצאתי את ההודעה ביום הכיפורים, היום שבו נולדתי, בדיוק ב־14:00, שעת הלידה שלי. היה לי קצת קשה אבל חשבתי שאם אוציא את זה ביום כיפור לא יהיה כזה אימפקט".

   

  לא ממש.

   

  "כן, שלטתי בידיעה אבל ההתפוצצות אחר כך הייתה מטורפת. זאת הייתה שיחת היום בכל בית כנסת לצערי. איך אמרה לי חברתי אורית בן אדרת? 'הרסת לי את הצום'. ניב רסקין סיפר לי שהוא קרא את ההודעה באינסטגרם ונפל לו הטלפון לים. לגילי אמרתי לסגור את הטלפון, אני נאלצתי להחליף מספר. בגללי ברקו כמעט נדרס ביום כיפור. הוא בא אליי עם קורקינט אחרי ההודעה באינגסטרם, משום מקום עבר אוטובוס וכמעט דרס אותו. הוא נכנס אליי מבוהל, 'כמעט נדרסתי בגלל השטויות והפרידה שלך, לא יכולת להיפרד ביום רגיל? מה את נפרדת ביום כיפור'. אני לא מספיקה לענות והוא אומר לי, 'מה את צמה? תקשיבי, את נראית גרוע ועומדת להתמוטט. גם כל העולם נפל עלייך, ואת גם לא אוכלת'. אז הוא התחיל להכין לי ארוחת צהריים, אבל חיכינו אחרי הצום".

   

  כמה זמן התלבטת לפני?

   

  "שנה. לא מקבלים החלטות כאלה ברגע, מדובר פה בילדים, החלטות עם השלכות, מהיום שבו אני זוכרת את עצמי רציתי לגדל משפחה, אז בשבילי כדי לפרק משפחה צריך שיקרה משהו מאוד דרמטי, בקטע מאוד רציני בנישואים. התלבטתי מאוד, אספתי לעצמי את ההשלכות הצפויות ועשיתי טבלת מינוס ופלוס. וגם אחרי שפירטתי את הכל, היה לי קשה מאוד".

   

  יכולה לפרוש כאן את האקסל?

   

  "לא, אבל יכולה לומר שהשיקול היחידי שעמד בפניי וגרם לי לא לקבל את ההחלטה באופן מהיר יותר, היה הילדים שלי. בשבילי לפרק את הבית היה הרגע הכי קשה בחיים, כי הבית היה מבצר שלי, ומבחינתי, כשנשבר לי הבית, נשבר לי הלב. חד וחלק. זה היה קרע גדול והזמן עושה את שלו, וכל אחד מבין את הטעויות ובמה הוא טעה, ומי היה בכיס של מי ומובן מאליו. היום אנחנו במצב הרבה יותר טוב. לא קל לי לדבר על הזוגיות ועל הפרידה בפני כל עם ישראל, אבל, לצערי, בתוכנית שלי מרואיינים שבאים עוקצים אותי על העניינים האישיים, ואין לי בעיה עם זה. אז אני מדברת על הכל".

   

  מה היו הטעויות שלכם?

   

  "אם אתה חושב שאני אגיד לך מה בדיוק קרה, זה לא יקרה, כי קשה לי ואני לא רוצה לפגוע באף אחד. הוא אבא של הילדים שלי, אני מכבדת אותו ואכבד עד השנייה האחרונה. אני יכולה להגיד שטעיתי בכך שהילדים שלי היו במקום הראשון ושכחתי את הזוגיות. צריך לזכור שחוץ מילדים יש גבר בבית, ולפעמים שכחתי".

   

  מה היו החששות שלך לפני שעשית את הצעד?

   

  "גילי הוא עמוד הביטחון שלנו, עמוד התווך של הבית, הוא העמוד האישי שלנו, עמוד האינטליגנציה של המשפחה וגם העמוד הכלכלי. נכון שאני לא פראיירית, אבל מה ששל גילי, של גילי, אי־אפשר לקחת ממנו. נכון, בניתי את עצמי בעשר אצבעות ובאתי מאיפה שבאתי, אבל החלק הענק של גילי לקריירה שלי הוא לא נשכח. וגם היום אני מקשיבה לו ומתייעצת איתו המון, למרות שלא מסכימה איתו על הכל. ולא משנה כמה אני או הוא מרוויחים - הכל של הילדים".

   

  איך הם עברו את זה?

   

  "לא פשוט. הכנתי אותם אחד־אחד ובלי שגילי ירגיש, גם הוא הכין אותם. הוא טס המון, אז ההיעדרות שלו מהבית לא הייתה בולטת. בחמש השנים האחרונות הוא טס כמעט פעם בחודש, מלא עבודה. ופתאום הוא קיבל גם את גיל 40 בטיסות עם חברים, אז הם לא הרגישו שאבא לא נמצא. הרחוב השפיע עליהם יותר ממה שקורה בבית".

   

   

  מתוך עמוד האינסטגרם של אופירה אסייג
  מתוך עמוד האינסטגרם של אופירה אסייג

   

  למשל?

   

  "אחרי שהודעתי על הפרידה, הייתה אמא בשכונה שניגשה ודיברה עם אמלי. לאחר מכן הילדה סיפרה לי שהאישה אמרה לה שאני הולכת להתחתן עם אייל ברקוביץ' ושהיא ביקשה לדעת למה אמא ואבא התגרשו. זו חוצפה שאין כדוגמתה ואני עד היום מתה לראות את אותה גברת. אמלי עמדה שם עם דמעות. אין יום שאני מטיילת איתה בשכונה ולא שואלת אם האישה הזאת בסביבה. יהיה לי הרבה מה לומר לה.

   

  "אייל הקטן למד להגיד לילדים בכיתה, 'זה לא עניינך'. אריאל יותר רגיש ושאל, 'מה אני עושה, מה אני אומר, שואלים אותי שאלות'. הוא היה מגיע כל יום הביתה בדמעות, אז נאלצתי להוציא ווטסאפ לקבוצה של ההורים בכיתה וכתבתי להם, 'אני מבקשת לא לדבר על הנושא המשפחתי שלי ליד הילדים'. הם ענו בדרך כלל, 'צודקת, סליחה', ומאז זה השתפר משמעותית והוא כבר לא מגיע הביתה בוכה".

   

  אסייג העדיפה לא להיכנס למערכת יחסים חדשה במהלך חודשי הפרידה. "ברקוביץ' תמיד אומר שאני עתיקה אבל לא אכפת לי. אני פרודה ולא גרושה, ובמצבי הנוכחי העדפתי לא להיכנס לשום דבר רומנטי חדש. היו ניסיונות לחבר אותי לחבר של זה ולידיד של ההוא, ואולי לדייט בניו־יורק עם מישהו מאוד מוכר, אבל לא. עשיתי פרסומת עם רונאלדו, זה נחשב? זה הדבר הכי טוב ויפה שראיתי בתקופת הפרידה. שלמות".

   

  מתחילים איתך, אני מניח.

   

  "כן. אני מסבירה שאני לא בעניין, שאני עדיין נשואה. השבוע ניסו להכיר לי מישהו וברקו אומר, 'אין סיכוי שאת יוצאת איתו'. הוא לא מוכן שאף אחד ידבר איתי, רוצה שאחזור לגילי. ברקו בצד שלי, אבל הוא גם חבר של גילי".

   

  יכול להיות, ואני רק חושב בקול, שהקריירה העמוסה שלך היא בין הסיבות לפרידה? עובדה שזה קרה אחרי שהצלחת בטלוויזיה.

   

  "זו לא סיבה טובה, זו לא סיבת הפרידה. גם חברות שלי שאלו אותי את אותו דבר, 'אז מה אופירה, עלה לך?' ממש לא. גילי מאוד פירגן לקריירה ומאוד עוזר עם הילדים, והיה איתם כשטסתי לרונאלדו או בכל מצב שבו עבדתי. הוא האחרון שיעיר לי אם התקדמתי על חשבון משהו".

   

  איך הוא כאבא פרוד?

   

  "אבא מעולה ואין טענות. ההורים שלו הם הדבר הכי טוב שקרה לילדים שלי בתקופת הפרידה. אנשים טובים ונהדרים, הם מגיעים פעם בשבוע ליום שלם, מלאי סבלנות. איתי פחות. אבל הם לא סבלו אותי מהיום הראשון".

   

  למה?

   

  "למה? קל לאכול אותי? גילי אומר שזה לא נכון, אבל אני אגיד לך שקשה להם לאכול אותי. הכל טוב. אני לא רבה אבל אני אסרטיבית, נורא אופירה גם איתם, וזה לא פשוט לקבל אותי, אני דומיננטית".

   

  גילי יצא עם נשים בתקופה הזאת?

   

  "אם הוא יצא, אשמח שתודיע לי. אני אקבל את החותמת הסופית. לא שאלתי אותו".

   

  מה הסיפור עם השף טום אביב? תפרו לכם רומן.

   

  "טום אביב הוא ילד חרוץ ושאפתן ואני מאחלת לו שיגיע מאוד רחוק. זהו זה. אנחנו לא חברים, לא היה שום דבר וגם לא יהיה שום דבר. הוא לא כוס התה שלי. כדי להחליף את גילי אני צריכה מישהו יותר מגילי. טום לא שם ומקווה שלא ייעלב".

   

  הבנתי שגילי לא אהב את התמונות המשותפות שלכם באינסטגרם, אפילו התעצבן.

   

  "באמת? אני התעצבנתי יותר על דברים אחרים. תתקדם רז. לי הוא לא אמר מילה, מסיבה אחת. הוא מכיר אותי, יודע מה אני אוהבת, מה הסגנון שלי, והוא יודע שאם אני אחליף אותו פעם, האחרון יהיה טום אביב. אני מאוד מקווה שזאת פעם אחרונה ששואלים אותי עליו כי ממש לא מתאימות לי השאלות האלה".

   

  אוקיי, יש רחשים על סכסוך עסקי בינך ובין גילי. בכל זאת, אתם גם עובדים יחד.

   

  "תקשיב טוב, גילי יצא איתי הכי גבר ביקום. הוא אמר לי, 'את ויוסי בניון עשיתם את האקזיט הכי טוב בדימונה'. אני מאחלת לכל פרודה שהגבר שלה יתנהל איתה כלכלית כמו שהוא איתי. מצדיעה לו. הוא לארג'. כל מה ששל גילי שלי, הכל. אין שום סכסוך עסקי ואני סופר־מסודרת. תודה רבה, חמסה, שום דגים".

   

   

  × × ×

   

  באוקטובר האחרון הרעידה אסייג את התקשורת פעם נוספת, אחרי עימות עם יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, ששרף את הרשתות החברתיות. נתניהו ג'וניור לא ראה בעין יפה את העובדה שאסייג וברקו העניקו במה לאורנה פרץ, פעילת הליכוד שיצאה נגד ראש הממשלה בביקורו בקריית־שמונה. לאחר התוכנית הוא תקף בפוסט בוטה בפייסבוק: "אופירה אסייג היא בהמה גסה שהגיעה לאן שהגיעה בזכות רומן עם גבר נשוי. הסיבה היחידה ש'קשת' משדרים את התת־רמה הזאת היא בגלל ההסתה שלה נגד אבא שלי ומשפחתנו ונגד ציבור הימין. ההתחנפות שלה לשמאל בשביל להיות מקובלת בברנז'ה מבחילה".

   

  אסייג היא לא ממש זאת שתשתוק במקרים כאלה. "אני מאחלת למשפחת נתניהו לצאת זכאים במשפט ולזכור שהכי חשוב לא להזניח את הפריפריה", אמרה אז בתגובה, "ליאיר אני מאחלת שסוף־סוף ימצא עבודה, וככה אולי יהיה לו משהו מועיל לעשות". בהמשך העלתה פוסט תקיף לאינסטגרם נגד משפחת נתניהו ושבוע אחרי קינחה במונולוג בתוכניתה שבו תקפה שוב את נתניהו.

   

  "אתה יכול להעיד שלא ידעתי בכלל מהפוסט של יאיר. התקשרת אליי ביום שישי בערב והייתי בשיא הבלגן של גילי. הקראת לי את ההודעה והאינסטינקט הראשוני שלי כאופירה זה לתקוף. אבל נשמתי שעה ואז הגבתי לך אחרי שהתייעצתי עם גילי, ותראה כמה שהוא גבר. ואז ברקו התקשר אליי, והוא שואל, 'תגידי זה נכון שיאיר ליכלך עלייך?' אמרתי שכן והוא אמר, 'אני כבר מתקשר לביבי'. זאת הייתה השיחה האחרונה ביניהם כי ביבי לא אהב את זה שברקו הוציא את השיחה. אבל ברקו כזה חבר ויצא גבר שבגברים, אמר לביבי שלא מקובל עליו איך שיאיר מדבר".

   

  ומה ענה ראש הממשלה?

   

  "שהוא לא ראה את הפוסט ולא שמע על זה והוא מנותק ובכלל לא עם יאיר וידאג שהפוסט יירד. ואכן הפוסט ירד. אבל למחרת יאיר שוב ליכלך ואז ביבי לא היה יכול לעצור אותו. שבוע אחרי כבר עניתי לכולם במונולוג".

   

  קיבלת באותו שבוע איומים, רמזים, שיחות?

   

  "היו לי שישי־שבת לא קלים בכלל, היו אנשי אבטחה בבית שהזמנתי, וגם משטרה. כן, היו לא מעט איומים, איימו לפגוע בי עם קללות קשות ו'אפוצץ אותך' והודעות מטונפות ממש. באותו שישי־שבת בגלל יאיר חסמתי 2,000 איש באינסטגרם, וחלק העברתי למשטרה. כמובן שלא ביבי איים ולא יאיר, הם לא דיברו איתי מילה. הסתובבתי קצת עם אבטחה כמה ימים, לא נסעתי עם האוטו אלא רק במוניות".

   

  אבי ניר, מנכ"ל 'קשת', ידע על המונולוג?

   

  "ברור, איזו שאלה. אבי נותן לנו חופש פעולה מאוד מכובד, ואם אנחנו עוברים את גבול הטעם הטוב, הוא מעמיד אותנו במקומנו, למשל בפרשת הח"כים הערבים וברקוביץ', הוא השעה אותנו ובצדק. אנחנו הילדים השובבים של 'קשת' ועם הזמן למדנו שלא כל מה שאנחנו עושים ברדיו, אנחנו יכולים לעשות בטלוויזיה, ושאנחנו צריכים לזכור שבין שש לשמונה בערב ביום שישי יושבות משפחות. בהתחלה לא זכרנו את זה. בכל זאת, אנחנו צמד מופרעים".

   

  כעסת על ההשעיה?

   

  "לא, הבנתי אותה. אני בתור בוסית מבינה את אבי ניר כבוס. אנחנו צריכים לדעת מה אומרים ומה לא. ברור שכאב לי וזאת הייתה הודעה שלא קל לקבל, אבל זאת הייתה הודעה מכובדת והגיע לנו, חד וחלק".

   

  ברקוביץ' אמר כאן בראיון שההתנצלות שהוציאה 'קשת' לא הייתה על דעתו.

   

  "אתה יודע מה טוב באייל? מה שהוא אומר זה באחריותו בלבד ואף אחד לא יכול לומר לו מה להגיד ומה לעשות. הוא ילד גדול ואני מתה עליו בגלל מה שהוא. אבל אני עומדת מאחורי ההתנצלות. הושעינו והתקדמנו".

   

  את בתקשורת משנות ה־90 אבל קיבלת חיבוק והכרה מהמיינסטרים רק עכשיו, בזכות העימות עם משפחת נתניהו.

   

  "עד לשנתיים האחרונות הייתי אופירה אסייג מהספורט והיום אני אופירה אסייג שמדברת על כל הנושאים, וזה מה שטוב לתוכנית שלנו. אומרים לי לפעמים שהתוכנית שלנו מזכירה את המעגל של דן שילון, נערת ליווי לצד יצחק רבין ז"ל. לא בטוחה, אצלנו יש תבלינים של אנשים בתוך תוכנית אחרת, וכן, אותי קיבלו במיינסטרים אחרי המונולוג ששינה מאוד את הדעה של אנשים עליי. אם ב־2018 למדו לאכול את אופירה, זה סבבה, כי בדרך כלל מחמיאים לאנשים רק אחרי שהם מתים. אנשים קיבלו את השינוי אחרי המונולוג שפתח אותי לפלחים אחרים בעם. הייתי מקוטלגת איקס, והיום וויי. ואגב אחרי המונולוג קיבלתי הודעות מנכי צה"ל ואנשי פרסום ושרים שתחת ביבי, מחברי כנסת מהימין והמרכז ומכל קצוות מדינת ישראל, לא היה דבר כזה".

    

  צילום: טל שחר
  צילום: טל שחר

  קיבלת הצעות מהפוליטיקה?

   

  "כן, מיד אחרי המונולוג בתוכנית קיבלתי הרבה מאוד הצעות, שלוש מהן היו הצעות רשמיות ממפלגות שונות. אם ביבי היה יודע מי כתב לי 'את הגיבורה שלי', הוא היה מפרק את הממשלה עוד מזמן, זה היה מתוך הממשלה שלו. אני לא רצה לפוליטיקה כי אני לא מאמינה שפוליטיקאים יכולים להזיז משהו".

   

  את יכולה לומר אילו מפלגות?

   

  "לא, כי התשובה שלי הייתה שלילית ואני לא יודעת אם הם רוצים. אמרתי פעם למירי רגב דבר אחד, 'אל תדאגי, אני לא רוצה להיות שרת הספורט למרות שאמרתי פעם שכן'. היום אני מעדיפה שברקו יהיה, והוא רוצה להיות וזה תפור עליו, אבל זה יהרוס לי את כל החוזה ב'קשת'. אני בטוחה שהוא יעשה את זה בעתיד".

   

  אסייג ורגב ניהלו עימות מתמשך בשנים האחרונות, כשלא פעם בתוכניתם נמתחה על שרת התרבות והספורט ביקורת חריפה. רגב הייתה ראשונה להגן על הנתניהוז בעימות האחרון מול אסייג ובישיבת הממשלה אמרה, "אופירה אסייג היא אישה רעה. אין תוכנית שהם לא מדברים רעות עליי ופוגעים בי". אסייג, באופן לא מפתיע, ענתה אז, "הנה מירי חזרה ללקק, אולי ככה היא תקבל ג'וב מביבי".

   

  זה קרה באוקטובר, אבל עכשיו אפשר לבשר על סולחה דרמטית בין השתיים, באדיבותו של אייל גולן, חברה הקרוב של אסייג שנמצא גם בקשרי ידידות טובים עם השרה, זו שהמליצה בעבר על תוכניתו בלי למצמץ.

   

  "אייל ניסה בשנה האחרונה לא מעט פעמים לפייס בינינו אבל שתינו רתחנו ולא הסכמנו להיפגש", מסבירה אסייג, "בחודש האחרון אייל אמר שוב שאנחנו חייבות ללבן את העניינים, חייבות לשבת. הוא הציע לי, 'בואו תשבו וכל אחת תגיד מה שיש לה לומר'. אז בימים האחרונים נפגשנו ברחובות, בבית של אייל. והסתדרנו".

   

  מה היה קולט הזבוב על הקיר?

   

  "השרה העלתה בפניי טענות קשות, למשל שאני לא מדברת עליה בצורה מכובדת ושכל הביקורת היא אישית ולא מקצועית. הסברתי לה שאין לי שום דבר אישי נגדה ואמרתי לה מה לא אהבתי בהתנהלות שלה. זאת הייתה שיחה שארכה כמה שעות, התחלנו בשמונה, סיימנו באחת בלילה, ובסוף אמרתי שאבוא להתארח באולפן הנודד שלה, והיא תבוא לאופירה וברקוביץ' ביום שישי (הערב). היא לא ביקשה שום הנחה בשום שאלה ואמרה לי, 'תשאלו מה שאתם רוצים, אענה על הכל, רק שהראיון יהיה מכובד'".

   

  וכל זה אחרי שהאשימה אותך שאת רעה.

   

  "אמרת לה, 'מירי אני רעה?' היא אמרה לי, 'לא אהבתי איך שדיברת ליאיר נתניהו'. אמרתי, 'יאיר נתניהו דיבר לא יפה ועניתי לו'. וכל היתר יישאר ביני לבינה".

   

  השלב הבא יהיה סולחה עם שרה וביבי?

   

  "אני מסמסת לכוורת של ביבי, אני רוצה שיבוא לאולפן. היחיד שאני מוכנה לצאת לראיין מחוץ לאולפן הוא ביבי - או שרה. מי שמנסה לפשר ביני לבין שרה זאת פולה בליק, הקוסמטיקאית. שרה נמצאת בקליניקה שלה בכל יום ראשון ופולה מדברת איתה. שרה אומרת שהכעס הגדול שלה הוא, 'איך אופירה לא מבינה את שרה כאמא בדאגה שלה ליאיר, כמו שהיא דואגת לילדים שלה'. אני מנסה להסביר לה דרך פולה שזה מקצועי, הביקורת שלנו, קצת קשה לה לקבל את זה".

   

  אז בעצם את מנהלת שיחה עם שרה דרך הקוסמטיקאית.

   

  "נכון. פולה מחזיקה את הנשים הכי חזקות במדינה בקליניקה שלה. אין לי בעיה לראיין את שרה אפילו בקליניקה תוך כדי טיפול, אני לא בחורה עם אגו. ביבי כועס ויאיר טינף ושרה כועסת, אבל אני רוצה לראיין אותם. לא רואה את טובתי האישית אלא רק את טובת התוכנית".

   

   

  × × ×

   

  עם עובדות אי־אפשר להתווכח. אופירה וברקו מרכיבים יחד את אחת התוכניות המצליחות של 'קשת' מאז הפיצול וגם אחרי המיזוג של רשת־עשר. מה שהתחיל ברצועה מתה לגמרי ביום שישי בערב, עבר לשבירת שיאי רייטינג פעם אחר פעם, כשבדרך הם מרסקים את המתחרים ("לא ראיתי, המטרה שלי לנצח, והם החליפו מולנו כמה תוכניות"). השניים חתומים על חוזה ארוך טווח ב'קשת', עובדים על תוכנית חדשה ב־HOT, מנחים את הגמר של 'גולסטאר', יוצאים להרצאות ברחבי הארץ ומלוהקים לקמפיינים, לרבות אחד יוקרתי במיוחד עם הכדורגלן המפורסם בעולם, רונאלדו.

   

  ברקו התלונן כאן שכבודו היה בדיסטנס בצילומים.

   

  "ממש־ממש לא. רונאלדו התייחס אליי סופר־מדהים, היה איתי אובר־נחמד. הגענו לצילומים בטורינו, הייתה לו סוויטה ולנו היו חדרים, חלוקה ברורה. הוא הסתובב עם כמויות של אנשים שצמודים אליו. בוא, הוא מגה־כוכב. אנחנו נכנסנו ראשונים לחדר, ואז הוא פתאום הגיע והבמאי אומר, 'ליידיז אנד ג'נלטמן, רונאלדו'. ואני אומרת, 'היי רונאלדו, נעים מאוד אופירה, האב א סיט'. זה לא סוד שאני חולה עליו".

   

  לפעמים יש חשש שהאיש שאתה מעריץ יתגלה כמאכזב במציאות.

   

  "להפך. הוא ישב לידי, צחקנו, דיברנו, ומיד התחבקנו. הייתי צריכה ללמד אותו כמה מילים בעברית, והוא נקרע מצחוק. הייתה אווירה מצוינת וכל הצוות שלו אמר שמעולם רונאלדו לא הרגיש כזה כיף בפרסומת. הייתה כימיה מדהימה. ברקוביץ' קצת התבאס כי הייתה סיטואציה שרונאלדו ביקש להישאר איתי לבד כדי ללמוד את המילים בעברית. אבל אני חושבת שהוא התנהג מדהים ואפילו שאל, בסוף, מתי אני באה שוב".

   

  בינתיים הוא עדיין חשוד באונס.

   

  "תראה, אני לא בית משפט וגם לא משטרת לאס־וגאס. בוא ניתן לחוק לעשות את שלו ובסוף נראה. כל זמן שהוא חף מפשע אני לא אגיד אף מילה אחת".

   

  זה נכון להעלות את הפרסומת במצב כזה?

   

  "סופר־דופר נכון, למה לא? ואם יתברר שהחשדות לא נכונים או לא מדויקים? למה ללכת ישר לכיוון השלילי?"

   

  אתם מצליחים מאוד, עדיין הביקורות לא מתפעלות ויש טענות על רידוד השיח ועל צעקנות.

   

  "עוד פעם הביקורות? אני רוצה לומר לך משהו. נכון שברוך השם יש רייטינג טוב לתוכנית אבל הבאזז שהיא יוצרת הוא הרבה יותר מהרייטינג. אם זה אימפקט של ראיונות ופולו־אפ. אז ביקורת יש מכל הצדדים וזה לגיטימי. זה ההבדל ביני לבין ביבי. אני מקבלת ביקורת. אבל מי שיעבור את גבול הטעם הטוב יחטוף תביעה, את זה גילי מנקין לימד אותי".

   

  יש כזאת אחת בדרך?

   

  "תתקדם".

   

  אוקיי. ראיינת ברדיו את איש העסקים ובעלי הפועל רעננה אשר אלון, אחרי שיצא נגד חברך אלי טביב. זה לא היה ראיון עיתונאי. לא מכובד.

   

  "באותה תקופה, כשאשר אלון יצא בצורה מאוד בוטה נגד אלי טביב, שמעתי גם מדנה אשכנזי, אשתו של אלי, מה עובר עליהם בחיים, הפגנות ליד הבית, איומים, הפרעות בעסק, מה שעובר על הילדים, על הפחדים שלהם. שמעתי את הצד האחר שהתקשורת לא מודעת אליו, ואני כחברה כן הייתי מודעת. חרה לי לשמוע שבמקום שאחד כמו אשר ייקח את הנושא התקשורתי וירגיע את העניינים, הוא יותר חימם. כשעלה לשידור אמרתי לו מה אני חושבת בצורה צעקנית, כי לא יכול להיות שהוא מחמם".

   

  מצטערת?

   

  "בדיעבד הייתי צריכה לתת לו לדבר או להגיד את מה שאני חושבת בלי שהוא יהיה על הקו כי לא יפה שניתקתי לו את הטלפון, אחר כך הרגשתי עם זה רע. אני יכולה לומר לך בפעם הראשונה שזאת הייתה טעות וזה היה מיותר".

   

  התנצלת?

   

  "לא, ואני לא מתכוונת להתקשר אליו. הוא יקרא על זה בעיתון. חוץ מזה, אשר אלון עשה על זה יופי של סיבוב".

   

  היה לכם עוד ראיון שעורר הרבה ביקורות, בטלוויזיה, עם סתיו סטרשקו. את באמת הרגשת בנוח כשברקו חפר לה בתחתונים?

   

  "יש לברקו דברים שהוא כל כך נאיבי בהם, כמו ילד, כך שזה כיף שהוא לומד דברים חדשים. הוא שאל את סתיו הכל באמת בשיא התמימות, נשבעת. לצופה הממוצע היה אולי קשה לצפות, אבל ברקוביץ' לא בא לפגוע בה והיא עשתה יופי של סיבוב, סיבוב של החיים. היום ברקוביץ' יותר מבין את עולם הלהט"בים. אבל כן, יש לו לפעמים שאלות שאנשים לא מאמינים שהוא שואל, ואפילו אני יושבת פעורת פה".

    

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

  דוגמה אחרונה?

   

  "הוא אמר לציפי שביט, 'למה מבוגרות אוהבות סקס? כי הן בטוחות שזה האחרון'. יש לו לפעמים יציאות שאני נקרעת ממנו. אני מתה עליו, הוא חבר נהדר, חבר של החיים, מצחיק אותי ויש לנו פיצוצים והכל טוב. יש לנו הכל חוץ מסקס".

   

  כמו שהסולחה עם השרה רגב מעידה, אסייג היא אחד מהאנשים הקרובים ביותר לאייל גולן, וגם במקרה שלו היא לא מסתירה את מה שהיא חושבת.

   

  אולי הייתה טעות מבחינת אייל והיועץ שלו רני רהב לקבל את ההזמנה לפרס בכנסת? זה עשה הרבה מאוד רעש.

   

  "אני חושבת שבשנים האחרונות רני רהב היה יכול להוציא את אייל יותר טוב, חד וחלק. לאייל גולן יש הרבה מעלות, יש לו מיתרים שהוא קיבל מאלוהים, ואין לאף אחד אחר, הוא חבר אמת, אבא, בן מהמם לאמא שלו והוא הזמר מספר אחת בישראל. יש כתר על ראשו, ומצד שני הוא מקוטלג. לטעמי הייתה טעות ללכת לכנסת ורני רהב היה צריך לומר לו את זה".

   

  לא שוכחים לאייל את פרשת הקטינות למרות שלא הוגש כתב אישום.

   

  "אייל חזר הרבה יותר גדול אחרי הפרשה. בכמה מאות מונים יותר טוב לדעתי. 'גולסטאר' עושה לו עכשיו שירות מצוין. הילדים שלי למשל אומרים לי שלא ידעו שהוא כזה מצחיק. אייל גולן הוא ווינר ולפעמים לא נתפס כאדם הרגיש שהוא, ומי שמכיר, כמוני, יודע עד כמה הוא רגיש. אנחנו מדינה שקשה עם אנשים מסוימים, דוגמת אייל. אבל אם לא היו סולחים לו, אנשים לא היו מגיעים להופעות ולא מדברים עליו ולא משמיעים אותו. מי לא סלח לו, תגיד מי?"

   

  את רואה שיש מחאות של נשים, כמו במקרה האחרון בכנסת.

   

  "בסדר, אבל זה הולך ויורד. כל אחד סוחב איתו תיק מסוים ולדעתי זה מאחוריו ואוהבים אותו. אני רואה אהדה בלתי רגילה אליו".

   

  למה הוא לא תובע את הבחורות, אז קטינות, שמסרו עדות שקר?

   

  "לך תדע. אולי יתבע? אני במקומו לא הייתי תובעת. מה ייצא לאייל מזה? סתם יעורר עוד פעם קולות. צריך להתקדם בחיים. לא להיתקע. אייל עבר שינוי גדול בהתנהלות שלו".

     

  צילום: ענת מוסברג
  צילום: ענת מוסברג

  איך?

   

  "אתן לך דוגמה. הוא היה אמור לעשות דואט עם סטטיק ובן־אל, סטטיק לא דיבר יפה אל אייל באולפן, שלח כל מיני עקיצות. אייל הבליג פעם ראשונה, פעם שנייה, ובפעם השלישית הוא הבין שסטטיק מדבר מלוכלך. שאלתי את אייל איך הגיב והוא ענה, 'פשוט קמתי ויצאתי מהאולפן. סטטיק לעולם לא יראה אותי איתו יחד באותו אולפן'. בימים רגילים אייל היה עונה לסטטיק באר־פי־ג'י אבל הפעם הוא לא ענה לו. הוא פשוט יצא מהאולפן. יש מחיר לדיבור מלוכלך. מי שהרגיש לא נעים מכל העניין זה בן־אל, שאוהב את אייל".

   

  איך אייל הרגיש עם החתונה של אילנית ואלירז שדה?

   

  "הוא מאוד מכבד את אילנית כאמא של הילדים שלו ואני לא חושבת שהוא מתעסק בעבר אלא מתעסק בקדימה. את מה שאייל חולק איתי אני משאירה לעצמי".

   

  רוסלנה, בת זוגו לשעבר, קראה לך, 'מעריצה של אייל'.

   

  "אם אני אצטרך להגיב על כל מי שאומר עליי משהו, אני לא אסיים, לטוב ולרע. האמת? לא מעניין מה שאמרה רוסלנה".

   

  אמרת פעם שאת מוכנה להיות הפונדקאית של אייל.

   

  "וגילי לא אהב את זה בזמנו, אבל זאת לא סיבת הפרידה. הזמן עושה את שלו, בקרוב אני כבר לא אוכל ללדת, אז אייל גולן יצטרך לחפש פונדקאית אחרת. ויש לו בת זוג בינתיים, אל תשכח".

   

  razs@yedioth.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 29.01.19 , 18:56
  yed660100