שבת 25 בינואר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 31.01.2019
  מחאה? לא בכביש
  אודי עציון

  כבר שנים שהמדינה שודדת אותנו במסים על מכוניות ודלק, ועכשיו רק מעלה את הרף עוד יותר: המיסים יתייקרו ב־1 באפריל, הבנזין יעלה מחר בעוד שמונה אגורות לליטר והמס עליו יגיע ל־67 אחוזים. ואם לא מסובכים מספיק חייהם של הנהגים בישראל, אז הרי לכם טרנד חסימת כבישים להפגנות.

   

  אנחנו, האנשים מאחורי ההגה, הם המטרה החדשה למחאות. פעם זה הנכים, פעם אחרת זה החרדים ועכשיו הקהילה האתיופית. סתם שלטים ומגאפון בכיכר רבין או בכיכר ציון כבר לא מספיקים. בשביל מחאה אפקטיבית

   

  - חייבים להכאיב לציבור בבטן הרכה. ואיפה המשטרה שתפקידה להגן על תקינות חייהם של אלפי אזרחים? היא מאפשרת כמובן. לרדוף אחרינו עם מלכודות המס הבעייתיות, המכונות "מצלמות מהירות", את זה הם יודעים. אבל להבטיח את חופש התנועה שלנו? עד כאן. אז אני פונה למוחים: משהו מציק לכם? תפסיקו לקחת בני ערובה חפים מפשע. לכו תשבשו את החיים לממשלה, למשטרה או לכל מי שיש לכם טענות כלפיו. אבל אל תפגעו בנו. ועוד דווקא כשאנחנו בשעות האלה של מרוץ נגד הזמן בפקקים להגיע לילדים. כמה ילדים וסייעות סבלו אתמול בגלל ההפגנה? והרי מלבד זעם ציבורי, הרבה לא ייצא לכם מזה. חסימת דרכים פוגעת, בראש ובראשונה, באלה שבשמם נישאת המחאה. הרי לתקוע עשרות אלפי ישראלים בכבישים ולמרר את חייהם לשעות ארוכות זו לא מחאה. זו בריונות. זה ההפך מלעורר הזדהות, שאותה אתם כה מחפשים. ולכן, אתמול היו אלה אתם ששלפתם מולנו נשק ולחצתם על ההדק. ובכלל, אנחנו הנהגים לא יודעים לדאוג לעצמנו מול המדינה, אז איך נלך ונדאג לכם? אנחנו תורמים למדינה כל שנה יותר מ־40 מיליארד שקל במסים. אז יש לה מספיק כסף כדי לתת לכם את מה שמגיע, וגם כדי ללמד שוטרים, שאפשר לעצור נער עם סכין מבלי לירות בו.   אנחנו, ציבור הנהגים, כבר שילמנו. כעת הגיע הזמן שגם מי שמשבש את החיים לכל כך הרבה אנשים ישלם את המחיר, במקום לזכות להבנה והכלה כזאת.

   

  ידיעות אחרונות