ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  לא חתמה. ומרים פיירברג | צילום: עמית שעל
  חדשות • 31.01.2019
  "אצלנו לא תהיה הדרת נשים"
  העצמה נשית: בעצומה שעליה חתמו תשע ראשות רשויות מקומיות הן מבהירות כי לא יאפשרו הדרת נשים ממופעים ציבוריים שיתקיימו בפורים וביום העצמאות • ומי לא חתמו? כמה ראשות ערים ביניהן מרים פיירברג מנתניה ועינת קליש־רותם מחיפה
  תלם יהב | כתבנו לענייני רווחה

  המלחמה בהדרת הנשים עולה מדרגה, כאשר תשע ראשות רשויות מקומיות ומועצות אזוריות הודיעו כי לא יאפשרו הדרת נשים ממופעים שייערכו ברשות שלהן. זאת אחרי שבשנים האחרונות תופעת הדרת הנשים הולכת ומתרחבת, בין היתר במופעים ציבוריים ביום העצמאות ובחגים אחרים.

   

  רק בשבוע שעבר הועלה החשש כי בירושלים תתקיים הדרת נשים במופעי פורים ויום העצמאות השנה, זאת למרות שהעירייה הודיעה כי נשים יופיעו באירועים. "ידיעות אחרונות" עוקב אחרי התופעה כבר שנים ארוכות ופירסם לא פעם את "מדד ההדרה" - רשימת כל הרשויות המקומיות שבהן מתקיימת הדרת נשים מהבימות הציבוריות. השבוע, בהמשך לפנייה של שדולת הנשים, שלחו תשע ראשות רשויות מקומיות עצומה למרכז השלטון המקומי שבה הודיעו כי לא יאפשרו הדרת נשים אצלן ברשות.

   

  לא חתמה. עינת קליש־רותם | צילום: גיל נחושתן
  לא חתמה. עינת קליש־רותם | צילום: גיל נחושתן

   

  על העצומה חתמו קרן גרין, ראשת מועצת קדימה־צורן; אושרת גני־גונן, ראשת המועצה האזורית דרום השרון; רותם ידלין, ראשת המועצה האזורית גזר; ד"ר מטי הרכבי, ראשת המועצה האזורית יואב; שושי כחלון־כידור, ראשת מועצת כפר יונה; יעלה מקליס, ראשת מועצת נוה מונוסון־יהוד; ליאת שוחט, ראשת עיריית אור־יהודה; גלית שאול, ראשת המועצה האזורית עמק חפר; וליזי דלריצ'ה, ראשת מועצת גני תקווה ויו"ר הוועדה לקידום נשים בשלטון המקומי. על המכתב לא חתמו ראשת עיריית חיפה עינת קליש־רותם, ראשת עיריית בית־שמש עליזה בלוך, ראשת עיריית ירוחם טל אוחנה וראשת עיריית נתניה מרים פיירברג. האחרונות לא סירבו לחתום על העצומה, אולם בחרו שלא להוסיף לה את שמן.

   

  "במופעים המרכזיים שיתקיימו בפורים וביום העצמאות אצלנו יינתן מקום של כבוד לנשים", הצהירו ראשות הרשויות במכתב ששלחו והגיע לידי "ידיעות אחרונות". "בתכנון החגיגות ההולכות וקרבות הושם דגש על שילוב נשים כמנחות, זמרות, רקדניות, סטנדאפיסטיות ו/או כל תפקיד המאפשר להן שוויון הזדמנויות".

   

   

  עוד הוסיפו כי "בבחירות לרשויות המקומיות שנערכו לפני כשלושה חודשים נעשתה היסטוריה במדינת ישראל. מספר שיא של 14 נשים נבחרו לעמוד בראש הרשויות המקומיות. אמנם נשים הן עדיין מיעוט בתפקידים ציבוריים בכירים, אבל הנתונים האחרונים מצביעים על מגמה שתלך ותגדל. ברצוננו להעביר מסר לנשים בישראל, ובייחוד לילדות ולנערות, ולומר להן: מגיע לכן להגיע לכל מקום שתרצו: בפוליטיקה, באקדמיה, במחקר, במדע ובתרבות".

   


  פרסום ראשון: 31.01.19 , 23:57