ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  חדשות • 05.02.2019
  המאבק של חולה האלצהיימר בביטוח
  מ', בן ה־ 87, חולה באלצהיימר ולא יכול אפילו לאכול לבד • חברת הביטוח הפניקס לא מכירה במצבו ומותירה אותו בלי סיוע • הפניקס: "המבוטח לא רכש כיסוי ביטוחי לתשישות נפש"
  יורם ירקוני

  משפט שמתנהל בימים אלה חושף טענותנהלות להתנהלות בעייתית לכאורה של חברת הביטוח הפניקס: מ’ קשיש החולה באלצהיימר ולא מסוגל לבצע כמעט שום פעולה יומיומית לבד. למרות זאת חברת הביטוח שלו, הפניקס, טוענת: “אין מדובר בקריטריון מזכה”.

   

  בתו של מ’ מספרת כי אביה שואל אותה “מאיפה אני מכיר אותך?” וכשהיא עונה לו “אני הבת שלך”, הוא לא מבין מה זה אומר. לפעמים צריך להאכיל אותו. גם ביטוח לאומי קבע כי מ’ אינו מסוגל לבצע כמעט שום פעולה ללא עזרה וזקוק להשגחה 24 שעות ביממה.

   

  לעומת זאת, האחות מטעם הפניקס, שבאה לבדוק את מ’, קבעה כי הוא זקוק לעזרה רק ברחצה למרות שגם היא מציינת ש”מ’ זקוק להשגחה ודרבון לכל פעולות היום־יום עקב חוסר התמצאות באופן מוחלט". יש לציין שלמרות מצבו הקשה, מבחינת הפניקס אם הסיבה למצבו של מ’ היא חסם מנטלי ולא פיזי, אז לא מדובר בקריטריון מזכה לתגמולי סיעוד.

   

  “זו החלטה נוראית”, אומרת בתו של מ’, “אבא ואמא עשו ביחד פוליסת סיעוד פרטית ‘מתנת סיעוד’, לפני למעלה מ־20 שנה ושילמו כל השנים, ועכשיו כשאבא צריך עזרה הם מסרבים. הכסף הזה נועד לכסות את עלות המטפל שלקחנו לאבא, כי לאמא, שהיא בת 84, כבר אין כוחות”.

   

  פרקליטו של מ’ עו”ד רפאל אלמוג, ממשרד אלמוג־שפירא, מבקש מבית המשפט, לחייב את הפניקס לשלם דמי ביטוח ולחייבה בריבית עונשית. לטענת עו”ד אלמוג, מ’ לא יכול לבצע את רוב פעולות היום־יום ולא משנה מאיזו סיבה, ועל כך הוא מבוטח.

   

  עו"ד רפאל אלמוג | צילום: אפרת ספקטור
  עו"ד רפאל אלמוג | צילום: אפרת ספקטור
   

   

  כעת יכנסו הצדדים להליך גישור ואם לא יגיעו להסכמה יחזרו לאולם בית המשפט.

   

  מהפניקס נמסר: “לחברה טענות אשר תפורטנה בהרחבה במסגרת הליך זה. בין היתר, המבוטח לא רכש כיסוי ביטוחי לתשישות נפש (אלצהיימר)".

   


  פרסום ראשון: 05.02.19 , 23:26