שבת 24 באוגוסט 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אורי אנסבכר
  חדשות • 11.02.2019
  "בראי לך עולם של שלום"
  בחדרה של אורי אנסבכר ז"ל במרכז יעלים נותרה מאחור מחברת ובה שירים רגישים ונוגעים שכתבה • החברות שמצאו אותה העבירו אותה למשפחתה • אתמול קבע השב”כ רשמית כי אורי נרצחה על רקע לאומני לאחר שהמחבל שיחזר את הזוועה
  אלישע בן־קימון וישי פורת

  עשי שיהא עולמך עולם של שלום שלום עולמים שלום עלומים.

   

  את מילות השיר המרגש והיפה הזה מצאו חברותיה של אורי אנסבכר בחדרה שבמרכז יעלים, שם התנדבה במסגרת השירות הלאומי עם נוער בסיכון וחינוך מיוחד. לאחר מותה קיבלו המילים הנוגעות כל כך משמעות מצמררת אף יותר.

   

  לאורך כל שנות חייה הקצרים כתבה אורי ז"ל שירים סביב נושאים של אדם ואדמה. את המחברת שנמצאה בחדרה לאחר הרצח העבירו חברותיה למשפחתה.

   

  אמש הודיע השב"כ באופן רשמי: ערפאת ארפאעיה, שהודה בתקיפה וברצח של אורי אנסבכר ז"ל, עשה זאת על רקע לאומני. במהלך חקירתו הוא אף שיחזר את מעשיו המחרידים בפני חוקרי השב"כ והמשטרה וקשר עצמו באופן מובהק למקרה.

   

   

  לפי הודעת השב"כ, ארפאעיה יצא מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה. הוא צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי, תקף ורצח אותה.

   

  אתמול הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הקבינט המדיני־ביטחוני יעביר בישיבתו ביום ראשון הבא החלטה על קיזוז משכורות מחבלים. לפי הנוסח הסופי של החוק, הכספים שמעבירה הרשות הפלסטינית למחבלים מהתמיכה שמעבירה לה ישראל "יוקפאו", אבל לא יקוזזו. בנוסף, לקבינט המדיני־ביטחוני תהיה הסמכות להשיב את כל הכסף שהוקפא באותה שנה אם הרשות הפלסטינית לא העבירה כסף כלל למחבלים.

   

  לאורך כל שעות היום והערב הגיעו אתמול מנחמים אל בית משפחתה של אורי בתקוע, מנסים לעטוף, לחבק, להקל ולו במעט על הכאב הבלתי נתפס.

   

  נעמה כהן, דודתה של אורי, סיפרה על היחסים הקרובים ביניהן ועל סוף השבוע האחרון בו הורגש חסרונה עד כאב. "אורי לא כאן וזה מורגש בכל דבר ובכל רגע. זה החיבוק שלה כשהיא באה. יש לה נתינה מדהימה, ובכל רגע לראות שהיא חסרה זה קשה לכולם". בני הנוער בתקוע היו עסוקים אתמול בהנצחתה של חברתן והקימו מיזם בו הם פונים לאזרחי המדינה לצאת לטייל בארץ ישראל, לצלם את עצמם בנופי הארץ ולתייג #להיות_עם_חופשי_בארצנו.

   

  השיר של אורי

  עשי

  שיהא עולמך

  עולם של שלום

  שלום עולמים

  שלום עלומים

  זכרי

  את העלמה שאת

  את הדבש שהיה

  לפני שרדו בך

  נכסי לעצמך

  מחדש

  את המתיקות הזו

  שהיתה

  שלך

  החיי את העלמה

  ובראי לך עולם

  עולם של שלום

  לפני המשא ומתן שלך עם עצמך

  ועם אהובך

  לפני ההסכמים

  וההפרות

  והמלחמות

  עשי לך שלום

  בתוכך

   

   

   
  השיר של אורי
  השיר של אורי