רביעי 15 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: שאטרסטוק
  חדשות • 21.02.2019
  "אני לא לוחץ יד ליהודי"
  עובד ביקורת הגבולות בנתב"ג הושיט את ידו לקברניט במטוס "טראנסאויה" כדי להודות לו על שהסכים להטיס חזרה לצרפת אדם שכניסתו לישראל סורבה, והוא הגיב בצורה אנטישמית
  דני שדה

  "בחיים לא נתקלנו באירוע כזה" – כך סיכמו עובדי נתב"ג את אשר אירע אתמול במטוס של "טרנסאויה", חברת לוקוסט צרפתית בבעלות של קבוצת אייר פראנס־ק.ל.מ.

   

  אתמול בצהריים נחתה טיסה של "טראנסאויה" בתל־אביב. אחד מנוסעיה, אזרח צרפתי כבן 40, הגיע לעמדת ביקורת הגבולות ועורר את חשדם של הבקרים. זאת משום שאין לו קרובים ומשפחה בישראל והוא גם לא יכול היה להסביר מה בדיוק הוא מתכוון לעשות בארץ. לפיכך הוחלט ברשות האוכלוסין וההגירה לסרב להכניסו לישראל ולהחזירו במטוס שבו הוא הגיע.

   

  בשעות אחר הצהרים נלקח הנוסע לטיסת טראנסאויה מספר 3301 כדי להחזירו לצרפת. ליוו אותו ארבעה בקרים של רשות האוכלוסין וההגירה, ובהם מנהל המשמרת. שניים מהבקרים היו דוברי צרפתית. כאשר עמדו בפתח המטוס החל הנוסע לצעוק ודרש לקבל את דרכונו. לשמע הצעקות יצא הקברניט מתא הטייס וביקש לדעת במה מדובר. כשסיפרו לו, הודיע כי בגלל שהנוסע צעק הוא אינו מוכן לקחת אותו במטוס.

   

  בשלב זה הנוסע קיבל את דרכונו ונרגע, אולם הקברניט עדיין סירב להעלותו לטיסה. "אמרתי לו שמדובר באזרח צרפתי שהגיע באותו מטוס, עם אותו צוות, וטובתו האישית היא שהוא יוחזר למשפחתו", סיפר אמש מנהל הצוות. "הסברתי גם לקברניט שעל פי החוק הוא מחויב להטיסו בחזרה לארצו, והוא החל לעשות בירורים עם הממונים עליו".

   

  אחרי שהקברניט קיבל הוראה ממנהליו להטיס את האיש ניגש אחד הבקרים להודות לו. "הוא הושיט לו יד ללחיצה, ומה שקרה היה פשוט הזוי", סיפר מנהל המשמרת. "הקברניט משך את ידו לאחור, אמר כי הוא לא לוחץ יד ליהודי וחזר לקוקפיט. היינו בהלם. כולנו עובדים ותיקים ובחיים לא נתקלנו באירוע כזה. הסתובבנו ויצאנו מהמטוס".

   

  המטוס היה אמש בדרכו לפריז ולא ניתן היה לקבל תגובה מהקברניט. מנהל רשות האוכלוסין בנתב"ג פנה לנציג החברה ומחה על המקרה. מטראנסאויה נמסר כי אירוע כזה, אם היה, אינו תואם את קוד ההתנהגות של החברה, וכי יתקיים בירור.

   


  פרסום ראשון: 21.02.19 , 23:47