שבת 19 באוקטובר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: מייקל בלום
  24 שעות • 03.03.2019
  "לאהבה שלנו לקח 40 שנה להתגשם"
  באהבה אסור לוותר: במשך עשרות שנים היה מוטי פלג מאוהב מרחוק ברונית רינת, מלכת היופי לשנת 1964 וסגנית מיס תבל. אחרי שנישאו מתכננים בני הזוג להפוך את סיפורם הלא־שגרתי לסרט קולנוע. "אנחנו לא צריכים את הסרט הזה לאגו שלנו, אנחנו רוצים להוכיח שכל אחד יכול למצוא אהבה"
  איילה אור־אל, לוס־אנג'לס

  לפני מספר חודשים החליטה רונית רינת, מלכת היופי של ישראל לשנת 1964 וסגנית מיס תבל, שהגיע הזמן לחזור בחזרה ללוס־אנג'לס. מאז עזבה את העיר לאחר מות בעלה מסרטן ב־2001, היא הספיקה להתחתן עם גבר שהיה מאוהב בה מרחוק במשך 40 שנה, להביא לארץ את בשורת מעגלי ההקשבה שבהם היא כה מאמינה ולכתוב ספר שבו חשפה אונס שעברה. אבל למרות עיסוקיה הרבים, רינת (72) התגעגעה לשלושת ילדיה ושמונת נכדיה שהשאירה מאחור בארה"ב.

   

  הראיון מתקיים בדירתה היפה בלוס־אנג'לס, אותה היא חולקת עם בעלה מוטי פלג, פסיכולוג במקצועו. המעבר בחזרה ללוס־אנג'לס, עיר שבה גרה במשך למעלה מ־30 שנה, הגיע בעקבות פגישה עם מורה רוחני ששאל אותה: "אם יש לך חצי שנה לחיות, איפה תרצי לחיות?"

   

  "חשבתי על זה והתחלתי לבכות", היא נזכרת. "ברור שאם יש לי חצי שנה לחיות, אני רוצה לחיות ליד הילדים והנכדים. וגם ככה אני נוסעת שלוש פעמים בשנה לארה"ב. אז אמרתי למוטי: זהו, אנחנו נוסעים ללוס־אנג'לס ונראה איך נסתדר. למוטי קשה עם זה, כי הוא לא מכיר כאן אף אחד ואין לו חברים כאן כמוני, אבל החלטנו לתת לזה צ'אנס. יש לנו עדיין את הבית בישראל ואנחנו ממשיכים לנסוע לעיתים קרובות".

   

  את מוטי פגשה לאחר שהתוודה בפניה כי ידע כבר בגיל 17 כי תהיה אשתו. "הוא התחתן, הביא ילדים, התגרש, אבל הוויז'ן שלי תמיד היה שם. אני גם התחתנתי, הבאתי ילדים, שבתי לארץ. כשהוא שמע שהתאלמנתי, הוא החליט ליצור איתי קשר".

   

  פגישה עם זר

   

  השניים קבעו להיפגש בניו־ג'רזי, כשרינת תהיה בדרכה בחזרה לישראל מלוס־אנג'לס. ילדיה לא התלהבו במיוחד מהרעיון שאמא שלהם הולכת לפגוש אדם זר שמאוהב בה מרחוק כבר ארבעה עשורים. "הבן שלי אמר לי: 'את רצינית? את הולכת לפגוש מישהו שאת לא מכירה?' עניתי לו: 'אני כמעט בת 60. לא ילדה. אם הוא לא ימצא חן בעיניי, אלך לבית מלון'".

   

  וכך טסה רינת לניו־ג'רזי, שם חיכה לה פלג נרגש כמו נער. שנתיים וחצי לאחר מכן, הם נישאו. "אנחנו מאוד שונים אבל גם מאוד דומים. אנחנו כל הזמן עושים את העבודה של המעגלים. כל שבוע אנחנו יושבים ומתחברים, מדברים מהלב ומקשיבים מהלב".

   

  מה זה אומר להיות במעגל הקשבה?

   

  "לדבר מהלב ולהקשיב מהלב. במעגל הקשבה, כמו במדיטציה, חוזרים פשוט להקשיב ונותנים את כל תשומת הלב מבלי לענות ולהיכנס לדברי השני. עבדתי עם ילדים בבתי ספר, מורות וגם נשים מהממשלה אמרו לי לאחר שעשינו מעגל: 'עכשיו אנחנו מבינות כמה שאנחנו לא באמת מקשיבות'".

   

  לאחר שהחל הקשר עם מוטי, העבירו השניים ארבע שנים בנסיעות בין ארצות־הברית לישראל. ב־2015 חזרו לישראל, ורינת הוציאה ספר בשם "סיפורים מהלב". אחד הסיפורים האלה הוא אונס שעברה. "קשה לי לדבר על זה אפילו עכשיו, אבל הבחורה שעזרה לי להדפיס את הספר אמרה לי שאני חייבת לכלול אותו, כי הוא יעזור לנשים אחרות בריפוי, אז הסכמתי".

   

  זה קרה בזמן שעדיין הייתה נשואה לבעלה הראשון, והתגוררה בבוורלי־הילס. באותם נפרדה ממנו לתקופה קצרה וניהלה חנות לבגדים איטלקיים, כרבע שעה הליכה מביתה. יום אחד כשהלכה לעבודה, פגשה ברחוב סוחר שהיה בדרכו אף הוא לעסק שלו. מאחר ונתקלה בו מספר פעמים כבר ברחוב וניהלה איתו שיחה ידידותית, נענתה רינת להזמנתו לארוחת ערב בחברת בתו הקטנה. לאחר שסעדה בחברת האיש ובתו, התעוררה במיטה בחדר השינה, עירומה לחלוטין. היה לה ברור מיד מה קרה: האיש הכניס סם למשקה שלה במהלך הארוחה. היא חטפה את בגדיה וברחה משם. מספר שבועות לאחר מכן, התברר לה שהיא בהיריון כתוצאה מהאונס. בעלה הגינקולוג ביצע את ההפלה. טראומת האונס, היא מספרת, קירבה ביניהם והם חזרו לחיות ביחד.

   

  לאחר שיצא הספר לאור, נשים רבות כתבו לרינת וסיפרו לה עד כמה הוא חיזק אותן. "אישה אחת כתבה לי שהיא לא רוצה להמשיך לחיות. עד היום אני מתכתבת איתה. נשים רבות כתבו לי שקשה להן וניסיתי לעודד אותן ולתת להן כלים להתגבר על מה שעברו".

   

  למצוא נשמה תאומה

   

  עכשיו, כשהם בחזרה בלוס־אנג'לס, מתכוונים רינת ופלג להפוך את הסיפור המאוד לא שגרתי של חייהם ואהבתם לסרט קולנוע. "זה יהיה סרט רומנטי מאוד. אנחנו מחפשים עכשיו תסריטאי ואת האנשים הנכונים שייקחו את זה על עצמם. זהו סיפור על איך שתי נשמות חיפשו ומצאו אחת את השנייה. סיפור על גורל ואהבה שלקחו להם 40 שנה להתגשם. אנחנו לא צריכים את הסרט הזה לאגו שלנו, אנו רוצים להעביר מסר בכל העולם שיש אפשרות להתחבר ולמצוא את הנשמה התאומה שלך. אנשים היום מתקשרים כל היום אחד עם השני באסמסים, גם כשהם באותו הבית, מחדר לחדר, הם לא מדברים ביניהם".

   

  זה סיפור עם תקווה לאהבה בכל גיל.

   

  "כן, אנשים מאבדים תקווה שימצאו אהבה. לפני שנים, הסיפור שלנו הגיע לאופרה ווינפרי והיא אירחה אותנו באולפן שלה. לאחר התוכנית, יצאנו לטייל ברחוב ואנשים זיהו אותנו ואמרו: 'הו, ראינו אתכם באופרה. איזה סיפור אהבה יפה, רק לכם זה יכול לקרות'. אבל זה לא נכון, זה יכול לקרות לכל אחד".

   

  מי היית רוצה שיגלם אותך בסרט?

   

  "ג'וליה רוברטס. וריצ'ארד גיר את מוטי. או אולי גל גדות תגלם אותי. זה יכול להיות מעניין".

   

   


  פרסום ראשון: 03.03.19 , 17:53