שני 16 בספטמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  גנץ ולפיד בפלאפל
  חדשות • 05.03.2019
  גנץ: "הצוללים בסקרים ממציאים סיפורים"
  ראשי מפלגת כחול־לבן עלו אתמול לסיור בגבול הצפון, נפגשו עם חקלאים וראשי רשויות ועקצו את נתניהו: "נמצאים לפניכם שלושה רמטכ"לים ושר לשעבר שהיה בקבינט, 117 שנות ניסיון צבאי. אותנו לא ילמדו איך להגן על המדינה" • בעקבות החשיפה ב"ידיעות אחרונות" שמצע המפלגה אינו מזכיר את פתרון שתי המדינות, העבודה ומרצ עלו להתקפה: "זאת מפלגת ימין"
  יובל קרני וגואל בנו

  "כל אלו שצוללים בסקרים ומסיבה כלשהי מתחילים להמציא כל מיני סיפורים של 'אלו ילכו עם טיבי' ו'אלו ילכו עם כהנא' — הכל לא נכון. אנחנו כאן לבנות ממשלת אחדות עם כל המפלגות. עם מפלגת הליכוד שתצטרף אלינו ועם כל אחד שהוא ציוני ושפוי שמוכן להצטרף אלינו", כך אמר אתמול יו"ר כחול־לבן בני גנץ במהלך סיור בצפון.

   

  אל גנץ הצטרפו יאיר לפיד, משה יעלון וגבי אשכנזי לסיור במסגרתו נפגשו עם חקלאים ביסוד המעלה ועם ראשי רשויות וביקרו בגבול סוריה. "החקלאות, הפריפריה וההתיישבות יהיו לחם חוק עבורנו. סוגיות הצפון לא משעממות אותנו", הצהיר גנץ והבטיח להקדיש תשומת לב רבה לנושא החקלאות, שהיא "ערך יסוד במדינת ישראל". במהלך הסיור הביטחוני ברמת הגולן אמר גנץ: "אנחנו נדרשים להתמודד עם אתגרים ביטחוניים מגוונים. גם גבי, גם אני וגם בוגי לחמנו פה. נמצאים לפניכם שלושה רמטכ"לים ושר לשעבר שהיה בקבינט. 117 שנות ניסיון צבאי. אותנו לא ילמדו איך להגן על המדינה ואיך להילחם בטרור. נגדיל את ההתיישבות בגולן בצורה שתשדר לעולם בצורה ברורה - לעולם לא נרד מהגולן - להפך, הוא יפותח ויוכפל".

   

  לפיד הוסיף כי "רמת הגולן היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. היא נכס אסטרטגי ויש לנו עליה זכות היסטורית. ישראל לא תחזיר לעולם את רמת הגולן. היא שלנו, והיא תישאר שלנו".

   

  חשיפת המצע של מפלגת כחול־לבן אתמול ב"ידיעות אחרונות" וב־ynet עוררה ביקורת חריפה במפלגת העבודה ובמרצ. אתמול פורסם כי המצע החדש של כחול־לבן אינו מזכיר את המילים "מדינה פלסטינית" או "פתרון שתי המדינות" ואף מתנגד למהלכי התנתקות או נסיגות חד־צדדיות ביהודה ושומרון, בקעת הירדן, ירושלים ורמת הגולן.

   

  "מדובר במצע של מפלגת ימין לכל דבר", אמרו אתמול במפלגת העבודה. "המצע המדיני שלהם מוכיח: כחול־לבן היא מפלגת ימין שהמצע שלה נכתב בידי יועז הנדל ובוגי יעלון. מי שלא אומר במפורש שתי מדינות מקרב את המדינה האחת".

   

  יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה על פרסום המצע המדיני של כחול־לבן: "פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד האפשרי על מנת להבטיח שקט וביטחון לישראל. לא מדובר בנושא שולי, אלא בקיומנו כאן. ההחלטה של כחול־לבן להעלים את הנושא מוכיחה שבשביל מהפך אמיתי צריך את מרצ". יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין התייחס גם הוא לחשיפה ואמר בפאנל בחירות של "עד 120" בתל־אביב: "כשאני רואה הבוקר סוף־סוף מצע של כחול־לבן אני מסתכל על המצע ועדיין לא מבין כלום. מה המכנה המשותף בין האנשים? יועז הנדל ויעל גרמן, שהייתה חברה פעילה במרצ. איך כך מרכיבים מפלגה? צריך להיות איזשהו מכנה משותף כשאתה רץ לבחירות, לא רק פנים יפות".