yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: דניאל אלסטר
  7 לילות • 12.03.2019
  "נסעתי לעבוד בעגלות בארה"ב, ופגשתי בחור שכביכול הציע לי לדגמן. התברר שהוא מהקו־קלוקס־קלאן, והם תיכננו לקחת אותי"
  רז שכניק | צילום: דניאל אלסטר

  אביבית בר זוהר, רווקה, נולדה בשנת 1982 וגדלה ברחובות במשפחה דתית. למדה באולפנה ובכיתה י"ב עברה לתיכון החילוני קציר. בצבא הייתה פקידה פלוגתית בגולני, מסייעת 13, בצפון. זכתה במקום השני בתחרות יופי של רחובות והסביבה, בגיל 18. אחרי השחרור עברה לגור באילת ובהמשך עבדה מספר חודשים בארצות־הברית. פרצה לתודעה בעונה הרביעית של 'האח הגדול' בשנת 2012. מאז השתתפה בדוקו־ריאליטי 'מה שקורה באילת VIP' של ערוץ 24 וחזרה ל'אח הגדול' בעונה הלפני אחרונה. בימים אלה משמשת כשגרירה של מותג האיפור פלורמר ישראל, מעבירה הרצאות ברחבי הארץ ומעלה אתר למכירת מאפים, 'האופה היפה'. בנוסף, לוהקה לסרט חדש שנקרא 'מתחתנת', שצילומיו יחלו בשבוע הבא. אמורה להוציא סינגל חדש בקרוב.

   

  מה הזיכרון הכי מוקדם שלך?

   

  "רק מגיל 12, כי יש לי בעיה עם הזיכרון, ברמה שרצו לעשות לי פעם היפנוזה כדי שאנסה לזכור. למה אני לא זוכרת? תשאל את אלוהים. אני קצת מוזרה. עשו לי הזמנה לבת־מצווה, היא הייתה בצבע לבן עם פרפרים לבנים, אבל חגגנו לי בסוף בבית ברחובות למרות שחשבתי שזה יהיה באולם. בזמנו לא היו להורים שלי את האמצעים הכלכליים. אני זוכרת שהתבאסתי שזה לא באולם אבל בחגיגה ברור ששמחתי, אני בנאדם שמח בסך הכל".

   

  מתי היית הכי מאושרת?

   

  "באחת מהאהבות שלי, לפני חמש שנים, ממש עפתי באוויר. הוא לא היה דמות מוכרת ולא נזכיר את שמו, לא רוצה להרים לו. הוא קיבל אותי כמו שאני ואהב אותי באמת, ואני אהבתי אותו באמת. זה ארך כמעט שנה ונגמר בגלל המשפחה שלו, שלא רצו אותי אצלם. זו הייתה משפחה עשירה שחשבה שאני לא ראויה להיות חלק ממנה. הוא לא היה יכול, לצערי, ללכת נגד המשפחה בסופו של דבר. נשבר לי הלב. לקח לי כמה חודשים לצאת מהזה והייתה לי תקופה קשה. בכיתי, כן, אני תמיד בוכה".

   

  מה ממוצע הגלידות שלך אחרי פרידה?

   

  "אצלי זה שוקולדים, כמויות. כשאני מאוהבת אני לא אוכלת וכשאני נפרדת זה כמויות של קינדרים. בקיצור, בשביל דיאטה אני צריכה להיות מאוהבת. היום אין לי בן זוג. אני רווקה כבר חצי שנה. לא בסדר לי עם הלבד, והדבר היחידי שמעניין אותי כרגע זה למצוא זוגיות כנה ולאהוב מישהו. יותר מכל קמפיין ופרסומת".

   

  מה היה הג'וב הכי גרוע שלך?

   

  "הייתי מלצרית ליום אחד בגיל 18, במסעדת פינת השלושה בראשון, ובאותו יום פיטרו אותי. לקחתי הזמנות למטה ואז גיליתי שיש חינה בקומה השנייה והתחלתי לרקוד שם. הבעלים בא וראה אותי, פיטר על המקום. היה לי קשה להתרכז בהזמנות ולתת אוכל לאנשים, כשאני בכלל רוצה לרקוד וליהנות מהחיים שלי. הייתי ברמנית באולם אירועים אווניו, אבל את זה כבר אהבתי לעשות".

   

  מה הפחד הכי גדול שלך?

   

  "מים, אני לא יודעת לשחות ואני לא מתקלחת במקום שיש בו טוש שתקוע בתקרה, כי אני מפחדת שהמים ייכנסו לי לעיניים, אין לי הרי שליטה עליהם. מעדיפה אמבטיה. אם במלון יש טוש אני מחליפה לחדר אחר, תמיד. תקשיב, טבעתי בכיתה ג', לא שאני זוכרת, אבל אמא סיפרה לי, ומאז יש לי חשש ממים. לא נכנסת לים ולא לבריכה. ל'הישרדות' סירבתי עכשיו רק בגלל ענייני המים, וזו הייתה הצעה גבוהה".

   

  מתי היית הכי קרובה למוות?

   

  "בגיל 21, כשהייתי בארצות־הברית, בדנוור, קולורדו. נסעתי לעבוד בעגלות, ופגשתי בחור שכביכול הציע לי לדגמן. הוא הציע לי לבוא לסן־דייגו ומפה לשם שמעתי שיחה שלו. התקלחתי, יצאתי והוא לא שם לב שאני שומעת. התברר שהוא מהקו־קלוקס־קלאן, ששונאים יהודים ושחורים, והם תיכננו לקחת אותי בערב, לעשות בי מעשה סדום. שלחתי אותו לקנות לי מצרכים לבשל, השגתי טלפון של חבר של אחותי שהזמין לי מונית, וברחתי כל עוד נפשי בי. לאחר מכן חזרתי מהר מאוד לארץ. המשפחה שלי חיכתה לי בלחץ. פחדתי, כי הוא ידע את הפרטים של הדרכון שלי. רק אחרי כמה שנים העזתי לחזור לארה"ב".

   

  מתי הרגשת אבודה לאחרונה?

   

  "יש לי מחלה שנולדתי איתה שנקראת FMF, קדחת ים־תיכונית. הסימנים שלה הם בטן קשה, דלקת פרקים, רגליים נפוחות וקוצר נשימה. אני מושבתת וחסרת אונים כשזה קורה. השבוע נפלתי למחלה והייתי באמת אבודה, בבית, בלי סטורי ובלי כלום. אתה שוכב במיטה גמור. אחותי רונית, המכונה ברידג'יט, באה לטפל בי".

   

   

  מה החופשה הכי גרועה שהייתה לך?

   

  "אתה לא תאמין. הונג־קונג. הייתה לי יום הולדת בשנה שעברה ובן זוגי דאז הפתיע אותי ובמקום לקחת אותי להודו, שזה היה החלום שלי, אני קולטת בשדה התעופה שאני בדרך להונג־קונג. וזה היה סיוט חיי כי אני שונאת את העיר. לא רציתי לצאת מהמלון, לא לעשות כלום, כי הוא איכזב אותי. עד שבסופו של דבר הוא אמר לי, 'תתלבשי, הכנתי לך הפתעה למטה'. מתברר שהוא שכר חדר פרטי במלון עם שף מעולה, ועל הרצפה היו המון ורדים, ולבבות הונחו על השולחן לצד מתנות. אז הייתי חייבת לקום להפתעה שלו ומאותו רגע יצאתי מהחדר. אבל בכל זאת, הייתי מאוכזבת. אני מחפשת את הבחור שירצה לקחת אותי ולסבול אותי בהודו. הייתי בכל העולם חוץ משם".

   

  מה הדבר הכי יקר שקנית פרט לבית או לרכב?

   

  "תיק של לואי ויטון שעלה 20 אלף שקל. זה נותן הרגשה אישית אחרת, וגבר לא יבין את זה. יכולתי ללכת עם פאוץ' אבל בא לי להיות עם לואי ויטון".

   

  מי צריך לבקש סליחה ממך?

   

  "כל הטוקבקיסטים במדינת ישראל. הדבר הכי גרוע שהם כתבו עליי? זונה, נערת ליווי, חבל שאת מתרבה, חבל שנולדת, מכוערת, גמדה, שמנה, רוצה עוד? עכשיו אני כבר לא נעלבת. פעם הייתי יושבת ובוכה שעות, אבל אני כבר שמונה שנים פה ופיתחתי עור של קרוקודיל".

   

  ממי את צריכה לבקש סליחה ולמה?

   

  "אני כל היום מבקשת סליחה מאלוהים, אם אני עושה טעויות ולא הולכת בדרך הנכונה, שיסלח לי. בעזרת השם אני יודעת שהוא מבין אותי כל יום ומתקדם איתי לאט־לאט. עד גיל 18 הייתי דתייה, למדתי באולפנה. אני עדיין בחורה מאוד מאמינה שעושה 'שמע ישראל' בלילה ו'מודה אני' בבוקר ושומרת כשרות, אבל לא שומרת שבת ולא מתלבשת לפי ההלכה. בעזרת השם, עם בן זוגי לחיים, אני מאמינה שאשמור שבת".

   

  מה ההחמצה הגדולה של חייך?

   

  "שעוד לא הבאתי ילדים לעולם. הייתי צריכה להתחתן הרבה פעמים, ביטלתי כמה חתונות, אבל בדיעבד אולי חבל שלא התחתנתי כדי להביא את הילד או הילדה. אני רוצה להיות אמא, זה ממש בוער בי. אני חושבת גם להביא ילדים לבד, אבל מאמינה מאוד באהבה ונותנת לה צ'אנס להגיע".

   

  מה הדבר האחרון שחיפשת בגוגל?

   

  "אביבית בר זוהר. רציתי לראות מה כתבו הפעם, מסקרן. השבוע כתבו שאני יוצאת נגד רותם סלע, שקר וכזב. אנחנו חברות טובות, ואני מתה עליה. פשוט הבעתי את דעתי ואמרתי שאנחנו מדינת ישראל, מדינת היהודים, זו לא מדינת פלסטין והמדינה היא לא של הערבים. אין לי בעיה שחברי כנסת ערבים יהיו בממשלה בתנאי שהם לא מסיתים נגד המדינה והעם היהודי. כל עוד הם מסיתים נגד המדינה ואומרים עליה דברים רעים, יש לי עם זה בעיה. אני ציונית גאה. למי אצביע? לביבי, ברור. מאז ומתמיד הצבעתי לו. אני מרוצה מאוד מהממשלה. כמובן שהיא לא מושלמת וצריכים לעשות הרבה שינויים במדינה, אבל ראש הממשלה היחיד שיכול לשלוט במדינה ולהוביל אותה לדרך של שלום, אהבה וכלכלה טובה - זה רק ביבי".

   

  אז ניסית לדבר עם רותם סלע?

   

  "לא, עשיתי סטורי הבהרה ואמרתי שאני מאוד אוהבת אותה ושהיא חברה שלי ולא הלכתי נגדה וזכותה להביע את דעתה, כמו שזכותי להביא את דעתי".

   

  מתי בכית לאחרונה?

   

  "בטלנובלה 'רסיסים', סדרה טורקית שהורגת אותי. אני כל הזמן בוכה. אני מאוהבת בג'יהאן, אני רוצה גבר כמוהו, טוב לב וצ'רמר, וחזק. פארוק זה פאסה, ג'יהאן זה אין, הדבר החדש".

   

   

  מה הריח האהוב עלייך?

   

  "ריח של יום שישי של אמא אתי בבית. זה ריח של בית, של משפחה, וזה הדבר הכי חשוב לי בעולם. זה אוכל מרוקאי ותוניסאי, הכי טוב בעולם. אל תשכח שגם אני קונדיטורית ותורמת לארוחות שישי. אני פותחת אתר חדש שעולה לאוויר בעוד שבועיים, בשם האופה היפה, ויהיו שם עוגיות ועוגות שאני אאפה עם אחותי נופית, עם מתכונים סודיים של המשפחה".

   

  מה הנשיקה הכי טובה שהייתה לך?

   

  "היו לי מלא נשיקות טובות, אני נשקנית טובה מאוד. הייתה לי נשיקה היסטרית עם בחור איטלקי כשגרתי שם לפני שנתיים, במילאנו. הייתי עם הבחור חצי שנה. משהו במגע שלו, בלהט ובתשוקה עשה לי את זה. הוא לקח אותי למסעדה מרוקאית עם רקדניות בטן, ופשוט נעמדנו שם והתנשקנו. אני מרגישה כמו סיפור רומן־רומנטי עכשיו".

   

  באיזו מילה את משתמשת יותר מדי?

   

  "אריבדרצ'י. נתפסו לי המון מילים באיטלקית".

   

  מה התספורת הכי גרועה שהייתה לך?

   

  "גיל 16, היה לי שיער ארוך עד התחת, טבעי ללא תוספות, חום־שטני מהמם. לקחו אותי למספרה, הייתה תספורת של פארה פוסט שחזרה לאופנה. צבעו לי לבלונד והרסו לי את כל השיער. מאז אני עם תוספות. זה היה סבל נוראי כי השיער נשרף מהבלונד. התבאסתי מאוד".

   

   

  מתי התרגשת לראות מפורסם?

   

  "לא מתרגשת מלראות עוד מפורסם, גם כשהייתי ילדה. הייתי מתרגשת לראות את אנג'לינה ג'ולי, שהיא אישה מרגשת בעיניי ותורמת בכל העולם ואימצה ילדים. מדהימה בעיניי".

   

  מה היית משנה בהופעה החיצונית שלך?

   

  "את הגובה. אני מטר שישים, קטנטונת, והייתי רוצה להיות מטר שבעים. כשהיית בת 20 הבנתי שנגמר הסרט, שאני לא צומחת יותר. אבל אמא כל הזמן הייתה מנחמת אותי, 'דברים טובים באים באריזות קטנות'".

   

  לו היית קמה כביונסה בבוקר, מה היית עושה?

   

  "בדיוק כמו מה שאני עושה היום. קמה בבוקר, יש לי שיער ואיפור עם סטייליסט, מה ביונסה עושה שונה?"

   

  מי היה משחק בתפקיד אביבית בר זוהר בסרט על חייך?

   

  "אם ישראלית, מגי אזרזר, יש לנו קווי דמיון באופי, אנחנו תוססות ורעשניות. בחו"ל הייתי רוצה כמובן את אנג'לינה".

   

  מה ההורים שלך לא הבינו לגבייך?

   

  "שאני תמיד עושה מה שהלב שלי אומר לי לעשות ולא חשוב מה יגידו. לאט־לאט הם מבינים את זה. הדרך שלי היא לא דרך הנורמה והם לא קיבלו את זה תמיד. כשרציתי להתפרסם, הם לא רצו שאלך ל'האח הגדול'. אבא שלי, משה, בכלל לא הסכים, אמר, 'למה אנחנו צריכים את זה, אנחנו משפחה דתית, למה החשיפה הזאת'. הסברתי לו שהבטן שלי זועקת להתפרסם וזה היה חלום חיי, אז למה לא. היום אבא שלי הוא המעריץ הכי גדול שלי יחד עם אמא כמובן".

   

  ספרי לנו סוד, אם עוד יש כזה.

   

  "אולי רואים אותי כדיווה, כאישה חזקה, אבל אנשים שוכחים שאני עדינה ורגישה ויש לי לב של ציפור. אני לא רובוט. כשידכם קלה על המקלדת, אל תשכחו שאני בנאדם בדיוק כמוכם".

   

  מה השמועה הכי פרועה שהייתה עלייך?

   

  "שיש לי גבר שמממן לי את הדירה. אין כזה. אני גרה במגדלי יו בת"א, עובדת, עושה קמפיינים, עושה הרצאות. אני בעד שגבר ישלם אבל כרגע אני לא יוצאת עם אף אחד ואין איש שמממן אותי".

   


  פרסום ראשון: 12.03.19 , 18:58
  yed660100