ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: WireImage
  24 שעות • 13.03.2019
  אני פה למרות בעלי
  דוגמנית־העל והשחקנית הצרפתייה לטיסיה קסטה מצאה את עצמה מסובכת עד מעל לראש: בעלה, הבמאי לואי גארל, הציע לה לשחק בסרטו החדש אך היא סברה שהדמות לא מספיק עמוקה. רק כשערך שינויים בתפקיד — נעתרה להצעתו
  אמיר קמינר, פריז

  כשלטיסיה קסטה ואני נפגשנו לראיון במלון פריזאי חדש ומהודר, התחוללה ברחובות הסמוכים הפגנה קולנית ואלימה של תנועת האפודים הצהובים. המפגינים, שיצאו נגד יוקר המחיה וקראו לפיטורי נשיא צרפת, עמנואל מקרון, לא הסתפקו בשלטים ובקריאות מחאה וניפצו חלונות של בתי מלון, חנויות ומסעדות.

   

  דוגמנית־העל, אייקון האופנה והשחקנית בת הארבעים לא יכלה להתעלם מהנעשה מחוץ לכותלי המלון המסוגנן. "כשאתה מקשיב לאנשים שמפגינים, אתה רואה שהם בקשיים גדולים ושהם נאבקים בגלל סיבות מוצדקות", סבורה קסטה. "אני באה ממשפחה שהייתה צריכה להיאבק כדי לשרוד. הוריי נאלצו להתמודד עם קשיים רבים ולהילחם כדי להביא אוכל הביתה, כך שאני מבינה את המחאה. מה גם שלא מעט אמהות יחידניות יוצאות להפגין. העובדה שנשים הן חלק מן המלחמה הזו היא חשובה מאוד".

   

  רק חבל שאפשר למצוא בין המפגינים גם קולות ימניים מאוד ואף אנטישמיים.

   

  "נכון, ואכן מה שמפחיד אותי זה העלייה כעת של הימין הקיצוני, ולא רק בצרפת".

   

  צילום: יחסי ציבור
  צילום: יחסי ציבור

   

   

  ואם כבר דנים בתנועות מחאה ונשים שמפגינות, אז מה את חושבת על מהפכת MeToo#?

   

  "אני בעד. אני אוהבת מהפכות וחושבת שזאת מהפכה חשובה, בגלל שהיא נותנת לנשים כוח. הן לוקחות אחריות על עצמן. בכלל, נשים צריכות להיות ביחד ולא להיות אויבות, לא לפעול אחת נגד השנייה. עלינו גם לפעול ביחד עם הגברים והפוליטיקאים כדי לעשות שינוי".

   

  קסטה, שפיארה במהלך הקריירה המפוארת שלה יותר ממאה שערים של מגזינים נחשבים, החלה בדיוק לפני עשרים שנה להתנסות גם במשחק. "בגלל שהייתי דוגמנית, לא כולם האמינו שאני יכולה להיות שחקנית, והתפקידים לא היו ממש טובים. למזלי יצא לי לעבוד מהר מאוד עם במאים טובים וכיום אני כבר מקבלת תפקידם הרבה יותר מלאים. לאנשים כבר ברור שאני אכן שחקנית, ואני יותר בטוחה ומרגישה חופשייה. חשוב לי להקפיד על הבחירות ולשחק מתוך הלב. אני שחקנית מלאת רגשות וצריכה להוציא אותם. אם אני לא עושה את זה אני לא מרגישה טוב".

   

  קסטה מככבת כעת בסרט "הגבר הנאמן", שיוצג בפסטיבל הקולנוע הצרפתי ה־16 שייפתח היום וייערך במהלך החודש בסינמטקים (תל־אביב, ירושלים, חיפה, חולון, הרצליה, שדרות, בית התרבות סביון), בגלובוס מקס אשדוד ובסינמה סיטי נתניה.

   

  ב"הגבר הנאמן", קסטה מככבת לצד בעלה לואי גארל, שגם חתום על הבימוי והתסריט. "למען האמת, לא רציתי להיות מעורבת בפרויקט הזה, אבל לא הייתה לי ברירה", היא מתוודה. "כשלואי כתב את התסריט הוא עירב אותי בכל הפרטים וביקש ממני לשחק את כל הדמויות, לעיתים כדי לראות איך זה עובד. ואז הוא הציע לי תפקיד בסרט ואמרתי: 'בשום פנים ואופן לא'".

   

  למה בעצם סירבת?

   

  "מסיבות רבות. בין היתר, בדיוק סיימתי פרויקט אחר והייתי זקוקה לחופשה. כמו כן, הדמות שלואי ייעד לי הייתה כתובה רק מהבחינה האינטלקטואלית והיא לא הייתה אמיתית, ולכן אמרתי שאני לא אעשה את התפקיד הזה. אז לואי עבד על התסריט כדי לעבות את הדמות ולהעמיק אותה ונתן לה רוך, ובסוף נעתרתי להצעתו".

   

  לדברי גארל, זה "סרט על אנשים שלא רוצים לדבר על רגשות". עלילתו עוסקת בגבר ואישה (קסטה וגארל) שנפגשים בלוויה, שמונה שנים אחרי שנפרדו. הפגישה המחודשת מעוררת בגבר רגשות חזקים, והוא נחוש לכבוש מחדש את האקסית שלו. הקשר מתחיל להירקם מחדש, אבל בסיפור מעורבים גורמים נוספים, שעלולים לשבש את הקאמבק.

   

  "למדתי הרבה דברים מהדמות שאני מגלמת כאן. היא אוהבת גבר וחוששת לאבד אותו. היא יודעת מה שהיא רוצה, לוקחת סיכונים, בוגרת, חזקה ומאוד אמיצה. זהו תפקיד מאתגר, בגלל שהדמות שלי משונה לפעמים. קיוויתי שנשים יקבלו ממנה השראה, למרות שיש שיגידו שהיא מניפולטיבית. היא לא נראית לי מניפולטיבית. היא מאוד חכמה וחייבת לחשוב צעד אחד קדימה, כדי לשמור על הגבר שלה".

   

  לגברים צרפתים יש דימוי של בוגדניים. האומנם? "רק גברים צרפתים בוגדניים?"

   

  קסטה נהנתה לעבוד עם בעלה גארל, הצעיר ממנה בחמש שנים. לדבריה, הוא הצליח להפתיע אותה. "חשבתי שאני מכירה את לואי היטב, אבל כשהגעתי לסט, היה שם מישהו שלא הכרתי וגיליתי דברים שלא ידעתי", צוחקת קסטה. "הוא לא הכיר אותי כשחקנית ואני לא הכרתי אותו כבמאי, ההיכרות האישית שלנו לא דומה לזאת המקצועית. האמת, גם בחיים, אנחנו לא מכירים היטב את האנשים הקרובים לנו".

   

  קסטה, המגדלת שלושה ילדים מקשרים קודמים, לא מסתפקת במשחק. היא כותבת ועוסקת בקרמיקה, ואף מפתחת את קריירת הבימוי שלה. לפני שלוש שנים הציגה סרט קצר בפסטיבל קאן, ועכשיו היא שוקדת על סרט תיעודי. "לפעמים אני נהנית לתת הוראות ולראות שחקנים אחרים עובדים", אומרת קסטה ופורצת בצחוק.

   


  פרסום ראשון: 13.03.19 , 18:24