שבת 31 באוקטובר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלכס קולומויסקי
  חדשות • 13.03.2019
  ריצת הניצחון של אביאל
  זה קרה לפני שלוש שנים: אביאל אברהמוף (9) מירושלים נדרס בעת טיול משפחתי, והרופאים שקלו לקטוע את רגלו • אבל הילד התגבר, ובמהלך השיקום הממושך התחיל אפילו להתאמן בריצה והוכיח שהכל אפשרי • מחר הוא ישתתף במקצה לחמישה קילומטרים במרתון ירושלים
  ליאור אל חי

  כשאתה נחוש, דבק במשימה ומאמין ביכולותיךכלום לא יכול לעצור אותך. אביאל אברהמוף (9) מירושלים מוכיח את זה. מחר, שלוש שנים לאחר שרגלו כמעט נקטעה בעקבות תאונה, הוא ישתתף במרתון ירושלים במקצה ל־5 ק"מ.

   

  התאונה אירעה בחיפה במהלך יום כיף שעשה הילד עם משפחתו, כשהיה בן שש. נהג שלחץ בטעות על הגז, במקום על הבלם, גלש לשדה סמוך לכביש שבו צעד הילד עם משפחתו ופגע בו. אביאל נפצע קשה, הועבר למרכז הרפואי רמב"ם והובהל לחדר הניתוחים. "הרופא אמר לי שהמצב מסובך, וייתכן שבאמצע הניתוח הוא יבקש ממני לחתום על הסכמה לכרות לילד שלי את כל הרגל. זה זיעזע אותי שאביאל יחזור הביתה רק עם רגל אחת", משחזרת האם ורד.

   

  הניתוח עבר למרבה המזל בהצלחה. מכאן ואילך החל אביאל במסע שיקום ארוך וקשה בבית החולים אלי"ן בעיר מגוריו ירושלים, המיועד לשיקום ילדים ובני נוער. בתקופה הראשונה לא היה מסוגל אפילו לדרוך על הרגל הפגועה והתקשה להזיז אותה. הודות לטיפול האינטנסיבי והמסור של הצוות הוא התקדם לאט־לאט, עמד על שתי הרגליים ואף הצטרף לקבוצת הריצה של הילדים המאושפזים בבית החולים.

   

  מאמנת קבוצת הריצה נורית שטרן, פיזיותרפיסטית בכירה בבית החולים, אמרה: "אנחנו לא מסתפקים בכך שהילדים יחזרו רק ללכת, ולכן אנחנו מנחילים להם את ערכי הספורט, האימונים וההתגברות על הקשיים. אביאל הוא הצעיר בקבוצה והוא סוחף אחריו את כולם".

   

  בתום תקופת השיקום חזר אביאל הביתה, אבל המשיך להתאמן בקבוצת הריצה. מחר, כשלוש שנים לאחר שכמעט איבד את רגלו, הוא ירוץ עם חבריו לקבוצה את המקצה ל־5 ק"מ במרתון ירושלים שיתקיים בעיר.

   

  אביאל סיפר אתמול ל"ידיעות אחרונות": "אחרי התאונה לא חשבתי שאוכל שוב לרוץ. אני מתרגש לקראת המרוץ ומצפה לסיים את המסלול בפחות מ־40 דקות".

   

  אביו איתן ירוץ לצידו. אתמול אמר בהתרגשות: "כשנחצה את קו הסיום זה יהיה ניצחון גדול של אביאל". האם ורד סיכמה: "אנחנו מסירים את הכובע בפני צוות בית החולים אלי"ן. כשהגענו אליהם לא ידענו איך נצא משם. הם שיקמו את אביאל ביסודיות ובמקצועיות. אביאל נהג לרוץ לפני הפציעה, והנה הוא הצליח לחזור לספורט האהוב עליו".

   


  פרסום ראשון: 13.03.19 , 23:47