ראשון 26 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: AFP
  חדשות • 15.03.2019
  הפריצה האיראנית לטלפון של גנץ
  הצרות של יו"ר כחול לבן: שב"כ הודיע לבני גנץ שהטלפון שלו נפרץ בידי האיראנים, וכי מידע רגיש שנמצא בו עלול לשמש נגדו בעתיד אם יכהן בתפקיד ממלכתי בכיר • המפלגה: "האירוע התקיים כארבע שנים לאחר כהונתו כרמטכ"ל, ומעלה תהיות על פרסומו כעת"
  יובל קרני | כתבנו לענייני מפלגות

  המבוכה של בני גנץ: הטלפון הסלולרי של יו"ר מפלגת כחול לבן והרמטכ"ל לשעבר נפרץ לאחרונה על ידי שירותי המודיעין האיראניים, שמחזיקים בתוכן שהיה על המכשיר.

   

  אמש בחברת החדשות העיתונאי עמית סגל פרסם כי הפרשה החלה לפני כחמישה שבועות, בזמן שגנץ החל את דרכו הפוליטית. לפי הפרסום, שני ראשי אגפים בשב"כ הגיעו לפגישה עם גנץ והודיעו לו שהטלפון הסלולרי שלו נפרץ על ידי שירותי המודיעין של איראן.

   

  הם סיפרו לו כי כל תכולת הטלפון שלו — כולל פרטים אישיים, תכתובות מקצועיות והתכתבויות אישיות — נמצאת עתה בידיים עוינות. עוד הזהירו בשב"כ את יו"ר כחול לבן כי "כל פרט רגיש שנמצא בטלפון עלול לשמש נגדו בעתיד אם ישמש בתפקיד ממלכתי בכיר". עם זאת, בכירי שב"כ אמרו לגנץ כי הם משאירים לשיקול דעתו כיצד לנהוג במקרה זה.

   

  ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, רמז אמש כי עיתוי הפרסום אינו מקרי. "ברייקינג ניוז", כתב ברק, "פריצה לנייד של גנץ. מניסיון אישי, לא להתרגש. אין במכשיר דבר רגיש לביטחון המדינה. פריצה איראנית? לא בטוח. משוכנע ששב"כ אינו מאחורי ההדלפה. אך עליהם לעדכן במידע את הממונים עליהם. כל אזרח יעריך - מי הדליף ולמה הדליף".

   

  מכחול לבן נמסר אמש: "איננו מגיבים לסוגיות המצויות בליבת ביטחון המדינה. יש להגיד שהאירוע המדובר התקיים כארבע שנים לאחר סיום כהונת הרמטכ"ל גנץ, והוא מעלה תהיות רבות על תזמון פרסומו כעת". בשב"כ סירבו להגיב לפרסום.