שלישי 07 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אלכסנדר דבורסקי עם אמו גלינה
  חדשות • 17.03.2019
  אלכסנדר עלה לישראל ונפצע בפיגוע
  אלכסנדר דבורסקי עלה לישראל ממולדובה עם אמו וסבתו בעקבות אחיו הבכור, למד בכפר הנוער בנהלל והתגייס ליחידה קרבית • אתמול נפצע קשה מאוד בפיגוע הירי באריאל
  ישראל מושקוביץ וקורין אלבז אלוש

  "חייל ציוני שעלה לישראל ונקלט בביה"ס ויצ"ו נהלל במסגרת פרוייקט עליית הנוער ובהמשך עלתה משפחתו, נער צעיר שהגשים בלימודיו בנהלל חלוציות ומימש את השליחות הבטחונית בגיוס ליחידה קרבית ומבצעית", כך תיאר אתמול אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל את החייל שמאושפז במצב קשה מאוד בביה"ח בילינסון.

   

  משפחתו של החייל מתגוררת בעיר נצרת עילית והוא למד מכתה ט' ועד לכתה י"ב בנהלל, שם תיארו אותו כתלמיד מצטיין שבולט בלימודים ומבחינה חברתית. אתמול בערב יצאה סגנית מנהלת הפנימיה לביה"ח בילינסון לחזק את משפחתו. אחיו הבכור עלה ראשון לארץ ולמד במסגרת נעל"ה ובעקבותיו עלה אלכסנדר עם אמו וסבתו ממולדובה.

   

  לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה הגיעו שני הפצועים מהפיגוע, הרב אחיעד אטינגר שנפצע באורח אנוש, ודבורסקי שנפצע קשה מאוד.

   

  בבית החולים מסרו כי "מצבו של הפצוע אנוש ללא שינוי והוא מאושפז בטיפול נמרץ. הפצוע קשה מאוד, יצא מחדר ניתוח ועבר לטיפול נמרץ. עדיין נשקפת סכנה לחיי שני הפצועים".

   

  נשיא המדינה רובי ריבלין וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן הגיעו לבקר את הפצועים. "מדובר בפיגוע רצחני שביצעו מחבלים מתועבים צמאי דם" אמר ליצמן "סומך על ראש הממשלה ושר הבטחון, על כוחות הבטחון וצה"ל שישימו ידיים על הרוצחים. משתתף בצער המשפחה ומאחל רפואה שלמה לנפגעים.

   


  פרסום ראשון: 17.03.19 , 23:56