ראשון 18 באוגוסט 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יובל חן
  24 שעות • 03.04.2019
  לירון רביבו מציגה: חודש שמיני
  חיי הנישואים, הלידה המתקרבת, החלום להיות אמא לארבעה, הביקיני האדום שרודף אותה עד היום, הרצון להוכיח לכולם שהיא שחקנית ולא גימיק, וההצלחה ההיסטרית של הסדרה "התחנה" שבה היא מככבת ב־HOT. לירון רביבו כבר לא חיה בריאליטי
  יואב בירנברג

  תשכחו מהביקיני האדום שלה. עונת הרחצה כבר בפתח אבל עם בטן של חודש שמיני, פלוס 13 קילוגרמים פוטוגניים, זה הדבר האחרון שמעניין את לירון רביבו. כן, בגיל 25, הרווקה הלוהטת מהישרדות כבר נשואה, ולקראת יום העצמאות היא תגשים את החלום האמיתי שלה — להיות אמא. "יואו, כמה שאני מתרגשת", היא מתלהבת כמו ילדה קטנה.

   

  כבר כמעט תשעה חודשים שרביבו נשואה לאיש העסקים ואיש חיי הלילה אליאב בן חמו, שמבוגר ממנה ב־13 שנה. "חמישה ימים אחרי החתונה ההיריון נקלט וזה סימן מהשמיים", היא אומרת. "אליאב הוא ממש החצי השני שלי. כשהתאהבתי בו הרגשתי שבא לי להיות אמא צעירה, לא לדחות את זה".

   

  את מרגישה מוכנה? במציאות של היום נשים רבות בגיל 25 לא מרגישות בשלות מספיק.

   

  "כבר מזמן הרגשתי שאני כשרה ומבורכת ובשלה להיות אמא. זה ברוך השם יהיה תפקיד החיים שלי. אני תמיד שואלת את אמא שלי, במיוחד עכשיו ובמיוחד שאנחנו שלישיית תאומות, 'אִמוש, איך סחבת שלוש בנות בבטן? איך גידלת שלישייה? אבל אמא שלי היא לביאה".

   

  איזה עצות קיבלת ממנה?

   

  "שאין ספר על מה זה להיות אמא — זה משהו שחווים אותו רק כשאתה הורה. להיות אמא זה לא רק להביא ילד ויאללה, זה מסע, ואני מוכנה לאחריות הזאת. אני רוצה לגדל מישהו, לעטוף אותו ולתת לו ערכים".

   

  ילדים יכולים לפגוע בקריירה.

   

  "ילד לא עוצר את החיים, הוא רק מביא מזל. אני אוכל להיות אמא וגם להמשיך לשחק בעזרת השם".

   

  איך עובר ההיריון בינתיים?

   

  "טפו־טפו בעזרת השם — די קל. בהתחלה היו בחילות, עכשיו הכל בסדר", היא אומרת ולא רוצה לפתוח עין הרע.

   

  את אומרת כמעט בכל משפט שני "בעזרת השם".

   

  "גם האחיות שלי צוחקות עליי על זה. מאז שהכרתי את אליאב, אנחנו עושים תהליך של התקרבות לדת. אנחנו אוהבים ללכת לשיעורי תורה ומשתדלים לשמור שבת. אבל זה לא שיש לנו חוקים, זה יותר בלב. אנחנו לא נוסעים בשבת, אבל אם אני אצטרך להופיע בשבת, אני אשתדל לא לנסוע, אלא לקחת מלון ליד המקום שבו אופיע. אני באמת מאמינה שהשם נותן הכל".

   

  מה אליאב בעלך אומר על האבהות המתקרבת?

   

  "הוא מתרגש. הוא תמיד אומר לי שהוא חיכה לאישה הנכונה, וכשהוא הכיר אותי הוא ידע שזהו זה. אני בטוחה שהוא יהיה אבא מדהים".

   

  שם כבר יש לילד?

   

  "יש לנו כמה שמות בכובע, אבל בעזרת השם אני מחכה שהכל יעבור בשלום ואז נחליט. אצלנו לא מחליטים קודם. אני מרוקאית, אתה יודע. מרוקאית לייט, אל תיבהל. המרוקו לא מתג'נן לי, אני די רגועה, אבל בכל זאת".

   

  "בעלי עשה לי תרגיל"

   

  עברו כבר יותר משלוש שנים מאז שרביבו והביקיני האדום הפציעו ב"הישרדות", אבל בבית הקפה שבו אנחנו יושבים, היא מעוררת עניין כאילו היא וטילטיל עדיין על האי. המלצר מתעניין אצלה איך אפשר להצליח כשחקן, וחבורת חיילים מזהה אותה ומתקרבת לשולחן אבל מתביישת לבקש סלפי. בזמן שכיכבה בהישרדות, זה היה טרנדי ללעוג לשאיפות של רביבו להפוך לשחקנית. אבל היא הראתה לכולם, הפתיעה עם הרבה נחישות ממוקדת מטרה, ולמרות שלא למדה משחק, הספיקה כבר להופיע בסדרות כמו "פולמון" ו"פלאשבק", בריאליטי "גולסטאר" ובשעשועון "הצלצול האמיתי". הספק שכל בוגר בית ספר למשחק היה מתקנא בו. עכשיו, אפשר לראות אותה בסדרת הנעורים המצליחה "התחנה", שמשודרת ב־kidz Hot, וכבר רשמה יותר ממיליון צפיות ב־VOD וגרמה גם לעלייה במספר המתנדבים למד"א בקרב בני נוער. "אני חושבת שלא זוכרים אותי רק בתור לירון ביקיני אדום", היא קוראת אותי לסדר, מעט נבוכה. נכון, עברו שלוש שנים מאז, היא כבר נשואה ובהיריון מתקדם — אבל הביקיני האדום ממשיך לרדוף אחריה. "הראיתי בהישרדות גם את השכל שלי, את העובדה שאני אסטרטגית, לא רק את הביקיני האדום, ומאז הוכחתי שאני שחקנית, מנחה ודוגמנית. אם בנאדם יראה אותי היום ברחוב, הוא יגיד לי, את מ'פולמון'? את מ'הישרדות'? את מערוץ הילדים? את מ'גולסטאר?' את לא רק ביקיני אדום. אם היו מסתכלים רק על משהו אחד ולא על החוכמה שלי, הייתי אומרת, באסה שככה חושבים עליי, אבל הסתכלו עליי הרבה מעבר לביקיני".

   

  רביבו היא אחת משלישיית בנות תאומות ממושב בית עוזיאל. שתי האחיות, נוי ועמית, הופיעו איתה ב"גולסטאר". הם גם נרשמו איתה להישרדות, אבל לא התקבלו. רביבו הכירה את בעלה, אליאב, כשיצאה לבלות במועדון ה"קו" שבבעלותו. "הם עושים שם מעשה טוב כל שנה ולוקחים את העובדים בחנוכה לחלק סופגניות בבתי חולים", היא חוזרת לסיפור ההתאהבות ביניהם. "אליאב אמר לי, 'לירון, אנחנו צריכים לקחת מפורסמים, את מוכנה לבוא?' בקיצור, הוא עשה לי תרגיל. הוא כבר זמם עליי קודם. לי זה בכלל לא היה בראש, אבל מהר מאוד הבנתי שאני מאוהבת בו, כי הוא בחור כובש. בחיים לא יצאתי עם מישהו שגדול ממני ב־13 שנה, אבל 'הישרדות' מאוד ביגרה אותי. כשהוא אמר את הגיל שלו, התייעצתי גם עם אמא שלי ואמרתי, אני לא אתן לגיל או לנתון כלשהו להפריע לי. אני רוצה להכיר את הבנאדם. בנפש שלו הוא יותר צעיר ממני בהרבה".

   

  מה מצא חן בעינייך בו?

   

  "החיוך והעיניים. היה לו חיוך ביישני כזה ועיניים נורא עמוקות. הוא בנאדם מיוחד, קסום ואינטליגנטי. נולדנו באותו תאריך עברי בהפרש של 13 שנה. אנחנו אנשים מאמינים, ואני מאמינה שזה הרבה מעבר למי שאנחנו. כאילו נועדנו להיות ביחד. הוא מפרגן לי בלי הפסקה ושמח על כל הצלחה שלי, שזה לא מובן מאליו".

   

  רביבו אמנם לא למדה משחק באופן רציני, אבל היא ממש לא חושבת שזה אמור להפריע לה, ושכל המצקצקים יניחו לה. עובדה — לא חסרה לה עבודה, גם אם היא לא סיימה בית ספר למשחק. ולא שהיא לא מודעת לחסרונות שלה. "השתתפתי בפסטיגל וזה היה מטורף", היא מספרת. "שלא תטעה, אני ממש לא זמרת, אני שחקנית ששרה. שרתי, אבל למזלי הדמות שלי לא הייתה צריכה ממש לדעת לשיר. יצא לי מצחיק. אני לוקחת שיעורים בפיתוח קול, ויש לי מופע שאני רצה איתו בכל הארץ ואני גם שרה בו".

   

  טוענים שכוכבי הריאליטי גונבים לשחקנים הרציניים, בוגרי בתי ספר למשחק, את התפקידים.

   

  "ריאליטי זה מקפצה, אבל בשביל להגשים חלומות צריך לעבוד קשה. אתה צריך להוכיח שלא רק יצאת מריאליטי, אלא שאתה גם יודע לשחק. לא הלכתי לריאליטי כדי להיות שחקנית, אלא בשביל החוויה. וזאת הייתה חוויה. הייתי צריכה למחוק את הסטיגמות אחרי 'הישרדות', אבל היום כבר קל לי לדבר, כי כבר יש לי תעודות. פעם הרגשתי שאני חייבת להוכיח שאני מעבר לעוד כוכבת ריאליטי. הייתי צריכה לעבוד קשה כדי להוכיח שאני יותר מביקיני אדום, אבל זה כבר מאחוריי. זה שאנשים התחילו בריאליטי לא אומר שהם לא מתאימים להיות שחקנים. אני חושבת שאף אחד לא תופס לאף אחד את המקום. יש מספיק סדרות ותכנים לכולם".

   

  אפרופו ריאליטי, מה את חושבת על העונה החדשה של "הישרדות"?

   

  "זאת עונה מדהימה. כשראיתי את העונה הקודמת היה לי יותר קשה לצפות בה, כי נזכרתי ברעב ובקור שהיו על האי. עכשיו זה כבר רחוק ממני. אני רואה את הדברים היותר כיפיים. מי הפייבוריט שלי? אין לי מישהו אחד, אני נהנית ממה שקורה".

   

  "אין אצלנו קנאה"

  גם את הריאליטי רביבו לא זנחה. לפני שנה הצטלמה עם אחיותיה לשלישייה — עמית ונוי — ל"גולסטאר". "זאת הייתה חוויה מדהימה, תיקון לזה שהן לא התקבלו ל'הישרדות'", היא אומרת. "להיות אחת משלישייה זאת המתנה הכי גדולה שקיבלתי לחיים. הן ממש החברות הכי טובות שלי. הן עוזרות לי כשאני לומדת טקסטים, והן שותפות להכל. היה לנו נורא כיף ביחד ב'גולסטאר'. ממש חזרנו לבטן של אמא שלנו לזמן איכות שהוא רק שלנו. אנחנו האחיות הכי מפרגנות בעולם, שתיים מאיתנו כבר נשואות, אבל כולנו מאושרות ואין אצלנו עניין של קנאה".

   

  עכשיו אפשר לראות את רביבו ב"התחנה" — דרמה יומית שכתבו שחר סגל ואורן יעקובי וביים אמיל בן שמעון ומשודרת ב־Kidz Hot. סיפורם של בני נוער שמקדישים את זמנם הפנוי להתנדבות במד"א. לצד רביבו, שמגלמת את שקד, בתו של מפקד התחנה, נערה מלאת אמביציה, משחקים בסדרה בין השאר גם גפן ברקאי, שירה לוי, שירן סנדל, קובי מימון ואופירה אסייג. "זה התפקיד הראשון שלא ביקשו ממני לעשות לו אודישן", היא מתגאה. "נורא התרגשתי. זה לא מובן מאליו. זאת לא סתם סדרה. זאת סדרה מלאה בערכים ובמוסר השכל, שהגבירה את המודעות למד"א. הרבה בני נוער הולכים ומבקשים להתנדב למד"א בעקבות הסדרה, וזאת גאווה. אם כבר לבהות במסך — עדיף בסדרה כזאת".

   

  רביבו מתוך הלהיט "התחנה"
  רביבו מתוך הלהיט "התחנה"
   

  ביוני תתחילו בצילומים לעונה הבאה. איך תעשי את זה עם תינוקת בת חודש וחצי?

   

  "אמרתי לחברים שלי שאני אניק אותו בין הצילומים, אבל נראה לי שאשאיר לו בקבוקים עם חלב בבית. הוא יהיה קטן מדי בשביל לבוא לצילומים. אני מאמינה שכולם יעזרו לי — אמא שלי, חמותי, ואל תשכח שגם יש לו אבא שיהיה בריא".

   

  איפה תהיי בעוד עשר שנים?

   

  "אמרתי לאליאב שאני רוצה ארבעה ילדים. הוא אמר שהוא גם מסתפק בשלושה. בקיצור, מה שהשם יעניק לנו ברוך הבא. אני מאחלת לעצמי להיות גם שחקנית עסוקה וגם אשת משפחה מדהימה. הוליווד? אני מאוד אוהבת את הארץ שלנו, וחוץ מזה, אני צריכה לשפר את האנגלית שלי כדי להצליח שם. תמיד יש עוד חלומות, אבל בסך הכל, מה זה התברכתי". •

   

   

  הסדרה "התחנה" זמינה ב־VOD של HOT