ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: גבריאל בהרליה
  חדשות • 15.04.2019
  טייכר וזרחוביץ' יפרשנו את האירוויזיון
  הפקת האירוויזיון בחרה בערן זרחוביץ' ובשרון טייכר לפרשן את התחרות, שתתקיים בחודש הבא בת"א
  רז שכניק

  ארבעה מנחים, מדונה אחת, ועכשיו גם שני פרשנים. ערן זרחוביץ' ושרון טייכר נבחרו לפרשני האירוויזיון וילוו את שלושת השידורים, שני חצאי הגמר והגמר, בתאגיד כאן 11.

   

  תפקיד הפרשנים באירוויזיון נחשב נחשק ומשמעותי מאוד בשידורים ברחבי אירופה. חלקם הגדול מגיע מדי שנה למדינה המארחת ועובר שבוע של חזרות לקראת השידור. הפקת האירוויזיון בת"א בונה בימים אלה 41 תאים מיוחדים לצוותי השידור באולם אקספו במרכז הירידים שבגני התערוכה, ממנו תשודר התחרות. בבריטניה, למשל, מופקד על העניין גרהאם נורטון, שייתכן כי יופיע השנה במשדר הישראלי בקטע מיוחד עם דנה אינטרנשיונל, שהביאה לישראל את האירוויזיון עם זכייתה בתחרות ב־1998, בביצוע של "דיווה". בכאן החליטו להקצות תפקיד גדול לפרשנות במהלך השידורים, ואחרי שזרחוביץ' וטייכר עשו פיילוט מוצלח בפרשנות על הגמר בשנה שעברה, הוחלט בתאגיד להחתימם לתחרות שתתקיים בחודש הבא, במה שמבטיח זווית קומית מעניינת לשירים השונים.

   

  טייכר (47) וזרחוביץ' (44) החלו את הקריירה בתקשורת יחד ב־2005, כשהגישו תוכנית לילה בגלי צה"ל. ב־2007 עברו להגיש תוכנית ברדיו ת"א, לאחר מכן חזרו לגל"צ עם התוכנית הסאטירית "חותרים למגע" ובשנים האחרונות הם משדרים שוב יחד ברדיו ת"א. בתוכניות שלהם ברדיו נולדו כמה מהדמויות המצליחות של "ארץ נהדרת", בהן אסתי וראובן ("כמעט שבת שלום"), יורם שפטל ובראנו טגניה. שניהם גם כותבים ומופיעים בתוכנית, כשזרחוביץ' נחשב לאחד הכוכבים הגדולים שלה בשנתיים האחרונות.